تابعیت کارائیب از طریق سرمایه گذاری تنها ظرف چند ماه

کارائیب

گاهی اوقات بسیاری از افراد موفق، به ویژه از آسیا، خاورمیانه یا آفریقا، گرفتن ویزا برای کشورهای غربی را کمی دشوار می دانند . این کار وقت، پول و کاغذبازی زیادی را می طلبد. گاهی خطرات آشفتگی سیاسی یا ناآرامی های اجتماعی در وطن بسیار بالا گرفته است و نیاز به بیمه آینده بسیار احساس می شود . مردم میخواهند آینده پایداری را برای خود و خانواده خود تضمین کنند، و این همان زمانی است که به گفته خدمات حقوقی بیات شرکت مهاجرتی و کسب و کار مستقر در دوبی، تابعیت از طریق سرمایه گذاری راه نجات می شود.

پیشگام شکل فعلی تابعیت از طریق سرمایه گذاری (CBI) فدراسیون کوچک جزیره دوقلوی سنت کیتس و نویس است. این کشور جزایر کارائیب با حدود ۵۵۰۰۰ نفر جمعیت، در سال ۱۹۸۳ استقلال سیاسی خود را از انگلستان بدست آورد، و درست سال بعد، در سال ۱۹۸۴، برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری (CIP) را به منظور جذب سرمایه گذاری های خارجی بسیار مورد نیاز آغاز کرد. بعد از آن ، در سال ۱۹۹۳، کشور مشترک المنافع دومینیکا همین راهکار را آغاز کرد – اعطای تابعیت به سرمایه گذاران خارجی، که در اوراق دولتی یا در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری کردند. اکنون سه ایالت دیگر در همان نزدیکی، آنتیگوا و باربودا، سنت لوسیا و گرانادا، اعطای تابعیت فعالی از طریق برنامه های سرمایه گذاری دارند.

اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا

دارندگان گذرنامه این دولت های حوزه کارائیب می توانند بدون ویزا به حدود ۱۵۰ کشور جهان از جمله منطقه شنگن و انگلستان سفر کنند. چنین برنامه هایی در اروپا نیز وجود دارد، مانند برنامه سرمایه گذار فردی مالت و برنامه سرمایه گذاری قبرس، اما آستانه مبلغ سرمایه گذاری در آنها بسیار بیشتر از کشورهای کارائیب هستند. نیاز به ۲ میلیون یورو در قبرس را با 000/100 دلار در دومینیکا مقایسه کنید.

متقاضیانی که می خواهند برای این برنامه اقدام کنند، باید 000/100 دلار امریکا یا بیشتر در اوراق سرمایه گذاری کنند یا ملکی به ارزش حداقل 000/200 دلار خریداری کنند. اما سرمایه گذاران باید بدانند که این ملک به مدت سه سال قابل فروش نخواهد بود.

اما غالباً مردم ترجیح می دهند در پروژه هتل های بزرگ و اقامتگاه های تفریحی مصوب دولت سرمایه گذاری کنند و سهام خریداری کنند چراکه آنها را قادر میسازد که واجد شرایط اخذ تابعیت از طریق برنامه های سرمایه گذاری شوند.

اما چنانچه یک سرمایه گذار خانواده بزرگی داشته باشد و بخواهد گذرنامه دوم برای اعضای خانواده نیز (همسر و دو فرزند) تهیه کند ، برای انجام سرمایه گذاری در آنتیگوا و باربودا و اخذ گذرنامه آن، متقاضی 000/100 دلار برای سرمایه گذاری، علاوه بر هزینه های ارزیابی صلاحیت، فرآیند و سایر هزینه های نسبتاً جزئی خواهد پرداخت.

سنت کیتس و نویس دارای طرح های سرمایه گذاری اندکی بالاتر هستند: سرمایه گذار باید مستقیماً 000/150 دلار امریکا به صندوق تأسیس شده دولت اهدا کند، یا حداقل 000/200 دلار در بخش املاک و مستغلات کشور سرمایه گذاری کند. گذرنامه سنت كیتس و نویس به دارنده خود امکان سفر بدون ویزا به ۱۵۰ كشور و سرزمین را اعطا می کند.

در سنت لوسیا حداقل مشارکت مالی لازم در صندوق ویژه دولت مبلغ 000/100 دلار، و حداقل آستانه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات 000/300 دلار است تا سرمایه گذار از طریق برنامه سرمایه گذاری واجد شرایط تابعیت شود. سرمایه گذاری ها باید حداقل برای ۵ سال حفظ شود. دارندگان گذرنامه سنت کیتس و نویس از امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور و سرزمین برخوردار هستند.

گران ترین برنامه در کارائیب را گرانادا به اجرا گذاشته است. سرمایه گذار باید مبلغ 000/150 دلار به صندوق دولتی اهدا کند، یا حداقل 000/350 دلار اموال غیرمنقول خریداری کند تا واجد شرایط تابعیت از طریق برنامه سرمایه گذاری باشد. این ملک را به مدت حداقل سه سال نمی توان فروخت. برنامه گرانادا مزیتی بسیار مهم دارد، زیرا گذرنامه آن برای افرادی که قصد انجام کسب و کار در ایالات متحده را دارند بسیار مفید خواهد بود: گرانادا پیمان ویزایی ویژه ای با ایالات متحده امریکا دارد و شهروندان آن می توانند برای ویزای سرمایه گذار E-2 امریکا درخواست کنند، که این اولین قدم برای ایجاد کسب و کاردر ایالات متحده است. متقاضی اصلی CIP گرانادا می تواند نه تنها همسر، فرزند و والدین، بلکه خواهر و برادر و مادربزرگ و پدربزرگ خود را نیز در این برنامه قرار دهد.

گروه خدمات حقوق بیات نه تنها خدمات مشاوره‌ای ارائه مینماید بلکه بهترین نظرات را در زمینه پاسپورت دوم و اقامت در اختیار مشتریان خود قرار میدهد. کارکنان شرکت کلیه اسناد را آماده کرده و به نهادهای دولتی کشور انتخاب شده ارائه مینمایند. همچنین میتوانند به مشتریان در انتخاب ملک مورد نظر و انجام پرداختهای مربوط به برنامه انتخاب شده کمک کنند.

درخواست مشاوره رایگان

همه کشورها در کارائیب از متقاضی درخواست می کنند شرایط تابعیت از طریق برنامه سرمایه گذاری را پیگیری کنند. متقاضیان مشمول ارزیابی صلاحیت و سنجش دقیق می شوند، همچنانکه باید سابقه کیفری نداشته باشند، و ازشخصیت خوب و سلامت کافی برخوردار باشند که این امر باید با مستندات مناسب اثبات شود. کارشناسان حرفه ای خدمات حقوقی بیات به مشتریان علاقه مند به اخذ تابعیت دوم، کمک می کنند و به آنها مشاوره می دهند تا کلیه اسناد لازم را جمع آوری و تقاضانامه را تهیه کنند.

تقریباً یک ماه و نیم تا دو ماه زمان می برد تا کلیه مراحل ازیابی صلاحیت و سنجش مربوط به درخواست انجام شود. به محض دریافت تأیید اولیه دولت، متقاضی میتواند سرمایه گذاری پایه را انجام دهد و تنها پس از آن، ظرف مدت یک یا دو ماه سرمایه گذار تابعیت و گذرنامه جدید را دریافت می کند. به طور کلی، روند آن بین دو تا چهار ماه پس از ارائه درخواست ادامه دارد. سریعترین مسیر در دومینیکا قرار دارد ، زیرا سرمایه گذار می تواند گذرنامه خود را در بازه زمانی دو تا سه ماهه به دست آورد و متقاضی نیازی به سفر به جزیره ندارد.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *