راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا

راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا

بسیاری از مردم برای به دست آوردن آزادی‌های اقتصادی و شخصی و کیفیت زندگی بهتر می‌خواهند به ایالات‌متحده مهاجرت کنند و در این تصمیم این سال که راحت ترین راه برای مهاجرت به آمریکا چیست روبه‌رو می‌شوند.

البته تصمیم به مهاجرت به آمریکا کار آسانی نیست، زیرا رعایت و برآورده کردن الزامات و رویه‌های قانونی پیش رو می‌تواند مسیر را پیچیده و کند، کند.

در این مقاله توضیح می‌دهیم که راه‌های مهاجرت قانونی به آمریکا چیست و سعی می‌کنیم بگوییم که راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا به‌صورت قانونی کدام است.

راه های مهاجرت قانونی به آمریکا

مهاجرت قانونی به آمریکا مستلزم دریافت ویزا یا گرین کارت است که به شما اجازه اقامت و کار در این کشور را می‌دهد.

بسته به هدف شما از سفر انواع مختلفی از ویزاها وجود دارد، مانند ویزای توریستی، کار، تحصیل یا فمیلی.

گرین کارت، کارت اقامت دائم است که به شما حقوق و مزایای بیشتری مانند زندگی، کار و تحصیل در ایالات متحده اختصاص می‌دهد، اما باید در نظر داشته باشید که شما با در دست داشتن گرین کارت، همچنان شهروند آمریکا محسوب نمی‌شوید. برای درخواست گرین کارت، باید شرایط خاصی داشته باشید و توسط یک شهروند یا بستگان مقیم، یک کارفرما یا یک برنامه خاص حمایت مالی شوید.

دریافت گرین کارت از طریق یکی از اعضای خانواده یکی از راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا

راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا

این روش رایج‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم در آمریکاست. اگر فرزند مجرد (زیر 21 سال) دارید یا همسر یک شهروند آمریکایی هستید، یا اگر والدین یا خواهر و برادر شما شهروند ایالات متحده 21 ساله یا بزرگتر هستند، می‌توانید درخواست گرین کارت دهید.

به‌علاوه درصورتی‌که فرزند یا همسر مقیم دائم آمریکا هستید، می‌توانید درخواست گرین کارت کنید. بااین‌حال، برای هر گروه خانواده سهمیه سالانه ویزا وجود دارد و زمان انتظار برای دریافت گرین کارت ممکن است بسته به کشور مبدأ و تقاضای موجود متفاوت باشد.

گرین کارت از طریق استخدام

این گزینه روش دیگری برای اخذ اقامت دائم است. این ویزا به درخواست یک شرکت یا سازمانی که می‌خواهد شما را برای کار در آمریکا استخدام کند، اعطا می‌شود.

در این روش اولویت باکسانی است که توانایی فوق‌العاده‌ای در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا ورزش دارند. معلمان یا محققین برجسته نیز احتمال و شانس موفقیت زیادی در این روش خواهند داشت.

اولین قدم این است که کارفرما از وزارت کار درخواست گواهی کار کند و سپس درخواستی را به خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا (USCIS) ارسال کند. لازم به ذکر است که برای هر رده شغلی یک سهمیه ویزای سالانه وجود دارد.

قرعه کشی ویزا

راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا

برنامه ویزای متنوعی برای پذیرش مهاجران از کشورهایی تهیه شد که احتمال و شانس موفقیت در مهاجرت به آمریکا به این روش پائین است. در میان متقاضیانی که حداقل شرایط تحصیلی یا تجربه کاری را داشته باشند هر ساله 50000 ویزا قرعه کشی می‌شود و از میان متقاضیان به درخواست 50000 نفر از آنها پاسخ مثبت داده می‌شود.

برای شرکت در این روش که البته جز راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا است، باید در ماه اکتبر در وب‌سایت وزارت امور خارجه ثبت‌نام کنید و منتظر نتیجه در ماه می سال بعد باشید.

ویزای دانشجویی

دریافت ویزای دانشجویی یکی از راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا است. اگر می‌خواهید در آمریکا تحصیل کنید، بسته به نوع برنامه تحصیلی که انتخاب می‌کنید و مقطعی که می‌خواهید در آن شرکت کنید، می‌توانید برای ویزای دانشجویی F-1 یا M-1 اقدام کنید.

این ویزاها به شما این امکان را می‌دهد که در طول دوره تحصیلی خود در این کشور بمانید و تا 20 ساعت در هفته در محوطه دانشگاه کارکنید.

ویزای بشردوستانه

اگر در کشور مبدأ خود قربانی آزار و اذیت یا خشونت هستید، می‌توانید درخواست پناهندگی در آمریکا کنید. برای انجام این کار، باید نشان دهید که شما به دلایل نژادپرستانه، مذهبی، ملیتی، عقاید سیاسی یا تعلق به یک گروه اجتماعی خاص در کشور مبدأ خود مورد آزار و اذیت واقع شده‌اید. اگر درخواست شما تائید شود، پس از یک سال می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. این روش برای گروه‌های خاصی راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شود.

راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا چیست؟

پاسخ واحدی برای این سوال که راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا کدام است، وجود ندارد، زیرا هر مورد، با موارد دیگر متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند کشور مبدأ، سطح تحصیلات، سابقه کار، روابط خانوادگی، زبان و غیره بستگی دارد. بااین‌حال، می‌توان گفت که برخی از راه‌ها، بسته به میزان تقاضا و در دسترس بودن ویزا، سریع‌تر یا آسان‌تر از سایر راه‌ها هستند.

به‌عنوان‌مثال، قرعه کشی ویزا می‌تواند راهی آسان برای مهاجرت به ایالات متحده باشد، زیرا نیازی به حامی مالی یا گواهی کار ندارد و شما فقط باید حداقل شرایط تحصیلی یا تجربه را داشته باشید. بااین‌حال، این یک روش بسیار تصادفی است، زیرا بستگی به شانس شما و رقابت سایر متقاضیان دارد.

یکی دیگر از راحت ترین راه برای مهاجرت به آمریکا، ویزای دانشجویی است، زیرا شما فقط باید یک پیشنهاد پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر داشته باشید و نشان دهید که پول کافی برای پرداخت هزینه تحصیل و نگهداری از خود را دارید. علاوه بر این، این ویزا می‌تواند برای شما پله‌ای برای اخذ ویزای کار یا گرین کارت در آینده باشد.

به‌طورکلی، سخت‌ترین راه‌های مهاجرت به ایالات متحده، راه‌هایی است که متقاضی بیشتر و پذیرش کمتر دارد؛ مانند ویزای خانوادگی یا کاری. این ویزاها ممکن است سال‌ها طول بکشد تا تائید شوند و شامل تغییر در سیاست‌های مهاجرتی هستند.

برای مهاجرت به آمریکا چه باید کرد؟

اگر می‌خواهید به آمریکا مهاجرت کنید و راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا را پیدا کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از گزینه‌های مختلف موجود مطلع شوید و بهترین گزینه را که با مشخصات و هدف شما مطابقت دارد انتخاب کنید.

سپس باید مدارک لازم برای درخواست ویزا یا گرین کارت مربوط به شمارا جمع‌آوری کنید و مراحل مشخص‌شده توسط مراجع ذیصلاح را دنبال کنید. همچنین باید در صورت لزوم آماده پرداخت هزینه‌های مربوطه و شرکت در مصاحبه کونسلگری باشید.

علاوه بر این، توصیه می‌کنیم زبان انگلیسی را تا حد امکان یاد بگیرید، زیرا این زبان رسمی کشور آمریکا است و ارتباط شمارا با باقی شهروندان تسهیل می‌کند و البته یکی از موارد مهم است که در احتمال انتخاب و پذیرش شما نقش به سزایی ایفا می‌کند. به شما توصیه می‌کنیم که بافرهنگ، قوانین و حقوق ایالات متحده آشنا شوید تا بتوانید سازگاری بیشتری داشته باشید و از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

درنهایت، پیشنهاد می‌کنیم از سایر افرادی که قبل از شما به آمریکا مهاجرت کرده‌اند راهنمایی بگیرید. از این طریق می‌توانید شک و تردیدهای خود را حل کنید، از تجربیات آنها مطلع شوید و مشاوره‌های مفیدی برای روند مهاجرت و پیدا کردن راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا دریافت کنید.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *