بایدها و نبایدهای خرید ملک در ترکیه

بایدها و نبایدهای خرید ملک در ترکیه

در سال‌های اخیر تعداد افرادی که برای دریافت تابعیت ترکیه اقدام‌ کرده‌اند رو به افزایش بوده است. نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی، رفاه اجتماعی، امنیت اقتصادی و همین طور هزینه‌های پایین زندگی از جمله اصلی‌ترین دلایل افزایش متقاضیان تابعیت کشور ترکیه است.

با دریافت تابعیت ترکیه، همسر و تمام اعضای زیر ۱۸ سال خانواده نیز متعاقبا تابعیت ترکیه را دریافت می‌کنند، همچنین با اخذ تابعیت ترکیه می‌‌توان به بسیاری از کشورهای جهان بدون نیاز به ویزا سفر کرد.

یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها بری اخذ تابعیت ترکیه، خرید ملک در این کشور محسوب می‌شود. در هنگام خرید ملک در ترکیه قوانین، شرایط و بایدها و نبایدهای زیادی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید.

ادامه‌ی این مطلب به توضیح بیشتر این شرایط و قوانین پرداخته‌ایم. اگر شما هم قصد خرید ملک در این کشور خوش آتیه را دارید با ما همراه باشید.

بایدها و نبایدهای خرید ملک در ترکیه

مزایا سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک برای اخذ تابعیت چیست؟

خرید ملک به منظور اخذ تابعیت ترکیه در سال‌های اخیر یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری شناخته شده است. در این روش فرد متقاضی برای دریافت تابعیت باید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار خریداری کند و به مدت ۳ سال حق فروش ملک خود را نخواهد داشت. با توجه به افزایش نرخ املاک در ترکیه، سرمایه‌ی او نیز طی این سال‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه

همچنین می‌توان با اجاره‌ی ملک به فردی دیگر و دریافت اجاره به نوعی درآمد نیز از این راه کسب کرد. در اصل روش خرید ملک یکی از مطمئن‌ترین و کم ریسک‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری و اخذ تابعیت است.

البته تحت برخی شرایط خاص اگر شما اقدام به خرید ملکی بدون محدودیت قیمت در ترکیه کنید و به مدت حداقل ۵ سال و هر سال حداقل ۱۸۵ روز در ترکیه حضور داشته باشید پس از پایان این مدت می‌توانید برای اخذ شهروندی اقدام کنید.

ارزش ملک خریداری شده چگونه محاسبه می‌شود؟

ارزش‌سنجی ملکی که قصد خرید آن را دارید یکی از موارد مهمی‌ است که باید به آن در زمان خرید دقت کنید. نکته مهم در این زمینه نظر کارشناس معتبر در مورد ملک شماست. ممکن است فردی ملکی با مبلغ بیش از ۲۵۰ هزار دلار خریداری کرده باشد اما اگر تشخیص کارشناس مبلغی کمتر برای آن ملک باشد، فرد مذکور قادر به شروع فرایند اخذ تابعیت از این طریق نخواهد بود.

برای جلوگیری از این مشکل باید حتما برگه‌ی گزارش کتبی کارشناس معتبر را داشته باشید و در هنگام خرید احتیاط لازم در خصوص گران‌فروشان را به خرج دهید. بدون شک مشورت با کارشناسان مجرب در این زمینه از متضرر شدن شما جلوگیری خواهد کرد.

در نهایت پس از اعتبارسنجی ملک مورد نظر و در مرحله‌ی پرداخت دقت داشته باشید که مبلغ خرید باید از حسابی که به نام شخص خریدار است برداشت شود.

یعنی نام خریدار که متقاضی اخذ تابعیت ترکیه نیز است، با نام دارنده‌ی حسابی که مبلغ خرید از آن برداشت می‌شود باید تطابق داشته باشد.

سعی کنید در حضور یک وکیل رسمی، خرید و انتقال وجه به فروشنده را انجام دهید و به صورت همزمان ملک را در اداره ثبت املاک ترکیه Tapu به نام خود انتقال دهید.

دولت ترکیه برای جلوگیری از هرگونه معامله‌ی غیرواقعی این قانون را وضع کرده است به همین جهت حتی اگر حساب به نام افراد درجه یک خریدار نیز باشد، فرد مذکور واجد شرایط اخذ تابعیت نخواهد بود.

فروشنده‌ی ملک باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

توجه به ۲ نکته در خصوص فروشنده‌ی ملک در زمان خرید بسیار ضروری است. ابتدا این مورد را در نظر داشته باشید که خرید از اقوام درجه یک شما را واجد شرایط اخذ تابعیت نخواهد کرد. به معنی که اگر شما از اقوام درجه یک خود ملکی به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار و یا حتی بیشتر خریداری کنید، امکان اخذ تابعیت برای شما وجود نخواهد داشت.

وضع این قانون برای جلوگیری از معاملات صوری و خریدهای تقلبی صورت گرفته است تا دولت ترکیه از صحت خرید مطمئن شود.

همچنین توجه داشته باشید فروشنده‌ی ملک باید از تبعه کشور ترکیه باشد. خرید ملک از فردی خارجی شده برای اخذ تابعیت هر جند به مبلغ تعیین شده از سوی دولت ترکیه و یا حتی بیشتر از آن، امکان اخذ تابعیت را برای شما فراهم نخواهد کرد زیرا در قانون ترکیه به وضوح اعلام شده است که در معامله‌ی خرید ملک برای اخذ تابعیت فرد یا شرکت فروشنده باید از تبعه ترکیه باشند.

بایدها و نبایدهای خرید ملک در ترکیه

ملک شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

یکی از ویژگی‌هایی که زمان خرید ملک برای اخذ تابعیت باید به آن دقت داشته باشید، قسطی نبودن آن است. املاک قسطی شرایط دریافت تابعیت را برای شما ایجاد نمی‌کنند و تنها در صورت تسویه حساب در یک مرحله می‌توانید برای دریافت تابعیت اقدام کنید.

همچنین باید شش دانگ سند ملک به نام متقاضی و یا به صورت مشترک فقط به صورت 3 دانگ، 3 دانگ به نام اعضای همان خانواده باشد.

محدودیت دیگری در خصوص خرید ملک وجود ندارد و شما می‌توانید در هر یک از شهرهای کشور ترکیه اقدام به خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار برای دریافت تابعیت کنید.

مراحل خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

پیش از خرید ملک مورد تحقیقات کافی را به عمل بیاورید در میرحله عجله نکنید و پیش از اطمینان کافی به فرد یا افراد فروشنده هیچ نوع وجهی پرداخت نکنید. در صورت امکان از پروژه‌ها به صورت حضوری بازدید کنید و یا از راهنمایی مشاوران متخصص برای یک انتخاب صحیح کمک بگیرید.

پس از انتخاب ملک و قیمت‌گذاری کارشناس شهرداری و همچنین ترجمه گذرنامه در دفتر اسناد رسمی،‌ باید اقدام به انعقاد قرارد کنید و مبلغ مورد نظر را به حساب فروشنده واریز کنید.

مرحله‌ی انتقال سند یکی از مراحل پیچیده‌ی خرید ملک در ترکیه است و پیشنهاد ما به شما استفاده از تجربیات یک وکیل مهاجرت باتجربه و مجرب است.

سندی که مالکیت حقوقی شما بر ملکی در کشور ترکیه را نشان دهد سند تاپو نام دارد که توسط اداره ثبت زمین و املاک ثبت و صادر می‌شود و به‌ وسیله‌ی آن باید برای مراحل بعدی اخذ تابعیت اقدام کنید. از جمله این مراحل مراجعه به اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه است.

چگونه از تمام مشکلات احتمالی در فرایند خرید ملک در ترکیه پیشگیری کنیم؟

با توجه به قوانین جدید سالیانه و همچنین جزئیات و پیچیدگی‌های خرید ملک از جمله افتتاح حساب بانکی، ثبت و انتقال سند، امور مربوط به اقامت، شهروندی و در نهایت دریافت پاسپورت ترکیه، پیشنهاد می‌کنیم در تمامی این مراحل با وکیل مهاجرت و یا متخصصان این زمینه مشورت کنید و بدون حضور آن‌ها سرمایه‌ی خود را به خطر نیندازید.

گروه حقوقی بیات با سال‌ها تجربه در خصوص اخذ تابعیت و شهروندی، همچنین امور اقامت و مهاجرت در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود. برای مشاوره رایگان با متخصصان این مرکز همین حالا اقدام کنید.

درخواست مشاوره رایگان

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *