چه نکاتی را برای زندگی در کانادا باید بدانیم؟

زندگی در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور را دارند، باید ابتدا با قوانین و نحوه زندگی در کانادا آشنا شوند. زیرا فرهنگ و قوانین زندگی در هر کشوری متفاوت از دیگر کشورها است. به همین دلیل است که، آشنایی با قوانین زندگی در کانادا، به شما کمک می­کند تا در صورت مهاجرت به این کشور، بتوانید زندگی بهتر و راحت­ تری را تجربه نمایید. بنابراین در ادامه قصد داریم شما را با نکات حائز اهمیت برای زندگی در کانادا، بیشتر آشنا کنیم.

نکات حائز اهمیت جهت زندگی در کانادا

شرایط آب و هوایی کانادا

برای اینکه بتوانید خود را برای زندگی در کانادا آماده کنید، باید بدانید که در این کشور سرما و بارش برف فراوانی را تجربه خواهید کرد. سرمای این کشور زیر 25 درجه سانتی­گراد است. شاید با شنیدن این دما نگران شوید، اما پس از مدتی زندگی در کانادا می­توانید با آن سازگار شوید. البته در صورتی که تحمل سرما را ندارید، بهتر است شهرهای گرم­تر کانادا را برای زندگی انتخاب نمایید.

مردم ساکن این کشور

از آنجایی که کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است. انسان­ هایی با عقاید مختلف در این کشور اقامت دارند. به همین دلیل قطعا با زندگی در کانادا با عقاید و فرهنگ­های مختلفی روبرو خواهید شد. بنابراین برای اینکه بتوانید در این کشور زندگی کنید، نیازی نیست که عقاید خود را تغییر دهید.

چه نکاتی را برای زندگی در کانادا باید بدانیم؟

زبان رسمی کانادا

زبان رسمی جهت زندگی در کانادا انگلیسی و فرانسوی است. البته زبان فرانسوی رواج بیشتری در این کشور دارد. اما در صورتی که بتوانید به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید، به راحتی می­توانید در این کشور زندگی کنید.

در صورتی که به زبان فرانسوی تسلط ندارید بهتر است شهرهای ایالت کبک را برای زندگی انتخاب نکنید. زیرا اکثر افراد در این ایالت به زبان فرانسوی صحبت می­کنند.

از آنجایی که زبان رسمی هر شهر در محل کار، مدارس و مراکز فرهنگی و تفریحی آن حائز اهمیت است. بهتر است قبل از مهاجرت شهری را انتخاب نمایید که، بتوانید تمامی فعالیت­های روزمره خود را با تسلط به زبان انگلیسی پیش ببرید.

چه نکاتی را برای زندگی در کانادا باید بدانیم؟

وضعیت شغلی در کانادا

از دیگر نکاتی که برای زندگی در کانادا باید بدانید، وضعیت کار در این کشور است. باید بدانید که برای رسیدن به شغل مناسب در این کشور، به چند ماه زمان نیاز خواهید داشت. به همین دلیل قبل از آن که وارد خاک کانادا شوید، بهتر است هزینه چند ماه زندگی خود در کانادا را پس­ انداز نمایید. در این صورت با خیال راحت می­توانید به دنبال مناسب ­ترین کار بوده و شغل مناسب خود را انتخاب نمایید.

نیروی تخصصی و ماهر کانادا

سیگار کشیدن ممنوع

یکی دیگر از نکات مهم زندگی در کانادا، ممنوعیت سیگار در مراکز عمومی است. این موضوع یکی از قوانین مهم شهروندی در کشور کانادا است. در صورتی که بخواهید در این کشور زندگی کنید، باید بدانید که در مراکز تفریحی، رستوران­ها، فضای عمومی آپارتمان­ها، فروشگاه­ها و … سیگار کشیدن ممنوع است.

وضعیت درمان

خدمات درمانی در کشور کانادا یکی از ویژگی­ های منحصر به فرد این کشور است. زیرا کانادا جزو کشورهای سلامت محور شناخته می­شود. در صورتی که شما قصد مهاجرت به این کشور و زندگی در کانادا را دارید، بهتر است بدانید که تمامی هزینه­ های درمانی شما توسط ایالات مختلف در این کشور تامین خواهد شد. به همین دلیل بیشترین نیازهای درمانی شما و خانواده­تان به صورت رایگان انجام خواهد شد.

دریافت گواهینامه رانندگی

از دیگر نکاتی که قبل از مهاجرت با این کشور بدانید، قوانین اخذ گواهینامه رانندگی در این کشور است. معمولا هر کدام از ایالت­ های کانادا، قوانین مختلفی برای دریافت گواهینامه رانندگی دارند. به همین دلیل بهتر است قبل از رانندگی در شهر با قوانین رانندگی این کشور به طور کامل آشنایی پیدا کنید و هنگام ورود به کشور مدارک رانندگی خود را به همراه داشته باشید.

پرداخت مالیات

از دیگر قوانین این کشور که قبل از شروع زندگی در کانادا باید بدانید، در رابطه با پرداخت مالیات است. معمولا افرادی که در شرایط و شغل­های مختلف در این کشور مشغول به کار می­شوند. باید در انتهای هر سال مبلغی از درآمد دریافتی خود را تحت عنوان مالیات به دولت پرداخت نمایند. مالیات پرداختی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است. به صورت مثال در ایالت کبک مالیات پرداختی حدود 14.97 درصد است. در صورتی که در ایالت آلبرتا 5 درصد است. معمولا این مالیات بر قیمت کالاها نیز افزوده می­شود. به همین دلیل در صورتی که قیمت کالایی را 8 دلار تعیین نمایند، باید بیشتر از 8 دلار برای آن پرداخت نمایید.

چه نکاتی را برای زندگی در کانادا باید بدانیم؟

استفاده از کلمات مودبانه

مردم کانادا از مودب­ترین افراد جهان می­باشند. به همین دلیل است که در هنگام برخورد با یکدیگر به مودبانه­ ترین شکل ممکن برخورد می­کنند. به همین دلیل در صورتی که می­خواهید به این کشور مهاجرت نمایید، از دیگر نکاتی که برای زندگی در کانادا باید بدانید، نحوه برخورد شما در اجتماع است. رفتارهای پرخاشگرانه و بی­ ادبانه در مراکز و فضاهای عمومی می­تواند برای شما دردسر درست کند. به همین دلیل رعایت ادب و داشتن رفتار مودبانه با همسایگان از اصول زندگی در این کشور است.

به طور کلی قبل از مهاجرت و زندگی در این کشور بهتر است با وکلای حقوقی در رابطه با قوانین زندگی و بهترین راه های مهاجرت از جمله استارت آپ ویزا و … در کانادا سوال کنید. گروه حقوقی بیات با بکارگیری وکلای مجرب و متخصص شما را با قوانین زندگی در این کشور به طور کامل آشنا خواهند کرد.

درخواست مشاوره رایگان

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *