ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا یکی از راحت‌ترین روش‌های دریافت اجازه ورود به آمریکاست. در این مقاله قصد داریم این مورد را بررسی کنیم و شرایط ورود به این کشور را با پاسپورت دومینیکا مورد بررسی قرار دهیم.

ویزای مولتی آمریکا چیست؟

ویزای 10 ساله چند بار ورود که به ویزای مولتی آمریکا معروف است یک ویزای موقت است که به دارندگان اجازه می دهد تا برای فعالیت های تجاری و توریستی در ایالات متحده آمریکا حضور داشته باشند. این ویزا رسما به عنوان ویزای B1 و B2 شناخته می شود.

مسافرانی که این ویزا را دارند حق ندارند برای 10 سال کامل در ایالات متحده بمانند. بلکه ممکن است چندین بار در یک بازه زمانی معین وارد این کشور شوند. این بازه زمانی با تاریخی که بر روی پاسپورت شما در هنگام ورود به کشور مهر شده است تعیین می شود. بحداکثر مدت اقامت در آمیرکا با داشتن این ویزا 6 ماه است.

برخی از قوانین و الزامات برای ویزای مولتی ایالات متحده وجود دارد که قبل از درخواست برای این سند باید در نظر داشته باشید. اولاً می‌توانید برای درخواست ویزا از خدمات iVisa استفاده کنید و ثانیاً مصاحبه در سفارت این کشور در برخی موارد اجباری است.

ویزای B1 و B2 آمریکا چیست؟

به طور کلی، شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است، ابتدا باید ویزا دریافت کند، یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم. ویزای بازدید کننده ویزای غیر مهاجرتی برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای تجارت (ویزای دسته B1)، گردشگری (ویزا دسته B2) یا برای ترکیبی از هر دو هدف (B1/B2) وارد ایالات متحده شوند. ).

در اینجا چند نمونه از فعالیت های مجاز با ویزای B1 و B2  را برای شما شرح می‌دهیم:

تجارت (B1)

 • برای شرکت در جلسه و مشورت با شرکای تجاری
 • جهت شرکت در یک کنفرانس علمی، آموزشی، پژوهشی و…
 • برای حسابرسی و تسویه یک ملک
 • جهت مذاکره برای یک قرارداد تجاری

گردشگری (B2)

 • سفرهای گردشگری
 • گذراندن تعطیلات
 • ملاقات با دوستان یا اقوام
 • درمان پزشکی
 • شرکت در رویدادهای اجتماعی که توسط سازمان های بشردوستانه، اجتماعی یا خدماتی برگزار می شود
 • شرکت آماتورها در رویدادها یا مسابقات موسیقی، ورزشی یا مشابه، در صورت عدم پرداخت هزینه برای شرکت
 • ثبت نام در یک دوره تحصیلی تفریحی کوتاه، نه برای دریافت مدرک (مثلاً کلاس آشپزی دو روزه در تعطیلات)

ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا چیست؟

متقاضیانی که مایل به درخواست ویزای مولتی هستند باید در نظر داشته باشند که از طریق شهروندی کدام کشور اقدام به درخواست ویزای مولتی می‌کنند. به طور کلی، چنین شرایطی ممکن است بر اساس کشور و همچنین نوع ویزا که متقاضی برای آن درخواست می‌کند، متفاوت باشد. ویزای مولتی عمدتاً بر اساس دلایل متقاضی برای حضور در آمریکا و اخذ ویزا صادر می‌شود.

ویزای مولتی آمریکا دارای شرایط منحصر به فردی است که متقاضیان ممکن است هنگام درخواست برای نوع دیگری از ویزا مانند ویزای یکبار ورود با آن مواجه نشوند. برخی از شرایطی که ممکن است فقط برای مولتی آمریکا اعمال شود عبارتند از:

  • بازه‌های زمانی بازدید: مسافرین با این ویزا ممکن است که برای امکان ورود دوباره به آمریکا مدت زمان مشخصی را منتظر بمانند. این بازه زمانی بسته به کشور مبدا که با پاسپورت آن اقدام به درخواست ویزا کرده‌اید متفاوت است.
  • حداکثر محدودیت زمانی در هر اقامت: باز هم، بسته به کشور مبدا، ممکن است حداکثر مدت زمانی تعیین شده باشد که متقاضی در هر بازدید چه مدت می‌تواند بماند. به عنوان مثال، یک دارنده ویزای مولتی از چین می‌تواند حداکثر 30 روز در هر دوره ورود در آمریکا بماند. با این حال، مسافران برزیلی، می‌توانند حداکثر 90 روز در آمریکا اقامت داشته باشند.
  • عدم سو سابقه: جدای از معیارهای واجد شرایط بودن، متقاضیانی که به دنبال ویزای مولتی هستند نیز باید نشان دهند که عدم سو سابقه در کشور خود  داشته باشند. این بدان معناست که سوابق آنها نباید حاوی مواردی مانند سابقه جنایی، حوادث حذف یا اخراج، و یا تخلفات هنگام بازدید از کشورهای خارج از کشور خود باشد.

شرایط لازم برای هر نوع مولتی آمریکا به عوامل متعددی از جمله قوانین وضع شده در کشور مبدا متقاضی و سوابق کلی مهاجرت آنها بستگی دارد. علاوه بر این، معیارهای واجد شرایط بودن برای هر نوع ویزای چند بار ورود می‌تواند از سال به سال متفاوت باشد، زیرا قوانین و سیاست‌های مهاجرت آمریکا مدام در حال تغییر باشند.

شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا چیست؟

همانطور که در بالا خواندید کشور مبدا که با پاسپورت آن اقدام به دریافت ویزای مولتی آمریکا می‌کنیدنقش بسیار مهمی در پذیرش درخواست شما دارد. اگر به عنوان یک شهروند ایرانی پروسه بسیار را باید سپری کنید. از سفر به کشور ارمنستان یا ترکیه برای مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا گرفته تا امکان احتمال بسیار بالای رد درخواست شما به دلیل ایرانی بودنتان. تبعه ایرانی امکان دریافت ویزای مولتی آمریکا را نخواهند داشت. دولت آمریکا برای اتباع ایرانی فقط امکان دریافت ویزای 6 ماهه یک بار ورود را داده است که با این ویزا هم امکان فعالیت تجاری برای شما در دسترس نخواهد بود.

تمام شرایطی که در بالا به آن اشاره شد، دلیلی است برای اینکه با یک پاسپورت معتبر اقدام به دریافت ویزای مولتی آمریکا کنید. یکی از مهمترین و راحت‌ترین گزینه‌ها دومینیکاست. پاسپورت دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیاست. با داشتن پاسپورت این کشور امکان سفر بدون ویزا به 143 کشور دنیا بدون ویزا برای شما فراهم خواهد بود.

درست است که آمریکا شامل این 143 کشور نمی‌شود، ولی داشتن پاسپورت دومینیکا امکان دریافت ویزای مولتی آمریکا را بسیار بالا خواهد برد. به جای اینکه با پاسپورت ایرانی خود تنها اجازه ورود به آمریکا را برای مدت 6 ماه داشته باشید. و مجددا برای هر بار ورود به این کشور درخواست دهید و پروسه طولانی درخواست ویزا را دوباره طی کنید. یک بار به مدت 10 سال از مزایای ویزایای مولتی آمریکا بهره‌مند شوید.

پروسه دریافت ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا به این صورت است که با در دست داشتن پاسپورت دومینیکایی خود و مدارک مورد نیاز مربوطه به نزدیک‌ترین کنسولگری آمریکا در کشورهای همجوار ایران مراجعه می‌کنید. پس از تقدیم درخواست احتمالا چیزی حدود 8 هفته زمان خواهد برد تا ویزای مولتی آمریکای شما صادر شود. شما به عنوان یک شهروند دومینیکایی اجازه دارید در هر بار ورود به این کشور به مدت 180 روز در آمریکا اقامت داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا

 • داشتن عکس
 • داشتن پاسپورت دومینیکایی
 • مدارک نحوه دریافت پاسپورت دومینیکایی ( دریافت پاسپورت دومینیکایی از طریق کمک بلاعوض به صندوق دولت بوده یا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات. این مدارک را باید در زمان حضور در سفارت آمریکا همراه خود داشته باشید)
 • تعیین زمان برای مصاحبه با سفارت
 • مدارک شغلی و بانکی مثل گردش حساب برای اثبات تمکن مالی
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • بیمه مسافرتی برای پوششش دادن حوادث در هنگام سفر
 • رزرو بلیط پرواز
 • ارائه دعوتنامه یا رزرو هتل برای مکان اقامت

نحوه دریافت پاسپورت دومینیکا و مزایای آن

ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

حال که متوجه شدیم با داشتن پاسپورت دومینیکا به راحتی امکان دریافت ویزای مولتی آمریکا را خواهیم داشت باید بدانیم چگونه می‌توانیم برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام کنیم.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا در مقاله‌های قبلی به طور کامل شرح داده شده است. اما در اینجا به اختصار به آن می‌پردازیم. راحت‌ترین شیوه دریافت پاسپورت دومینیکا به وسیله برنامه شهروندی این کشور از طریق سرمایه  گذاری خواهد بود. به این منظور دو روش کلی در پیش رو خواهیم داشت:

 • کمک بلاعوض به صندوق دولتی دومنیکا به مبلغ 100 هزار دلار
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در کشور دومینیکا به ارزش 200 هزار دلار. این کار با خرید ملک در این کشور یا خرید سهام یکی از پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا امکان‌پذیر است.

هر یک از دو روشی که در بالا به آن اشاره شد امکان دریافت پاسپورت این کشور را برای شما فراهم خواهد کرد. حال که با روش دریافت پاسپورت دومینیکا آشنا شدیم کمی به مزایای داشتن و اخذ پاسپورت دومینیکا بپردازیم:

 • با داشتن پاسپورت این کشور امکان سفر به 143 کشور دنیا را بدون ویزا خواهید داشت.
 • برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت.
 • با یک روش مقرون به صرفه و پرداخت مبلغ مناسب سی و چهارمین پاسپورت معتبر دنیا را در اختیار خواهید گرفت.
 • به واسطه شما، خانواده شما نیز امکان دریافت پاسپورت این کشور را با پرداخت مبلغ بسیار کمتری خواهند داشت.
 • ویزای کشوری مثل آمریکا را به راحتی دریافت خواهید کرد.
 • برای دریافت پاسپورت این کشور نیاز به حضور فیزیکی شما در دومینیکا نخواهد بود.
 • دریافت پاسپورت این کشور ظرف مدت زمان کوتاهی معموملا 3 تا 6 ماه امکان‌پذیر است.

سخن پایانی

اگر قصد دریافت ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا را دارید یکی از مطمئن‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها را انتخاب کرده‌اید. با داشتن پاسپورت دومینیکا شما شهروند یک کشور معتبر محسوب خواهید شد که با سراسر دنیا روابط مسالمت آمیزی برقرار کرده است. همین امر به شما اجازه خواهد داد تا به راحتی کشورهایی که برای ورود به آنها نیاز به ویزا دارید به شما ویزا دهند.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *