چرا تحصیل در کانادا؟

کانادا یکی از کشورهای G7 است که دارای استانداردهای زندگی بالایی است و یکی از بهترین سیستم های بهداشتی و تحصیلی را در دنیا دارد. کانادا متناوبا" به عنوان کشوری با جایگاه بالا در سطوح مختلف کیفیت زندگی انتخاب می شود.

چرا تحصیل در کانادا؟
چرا تحصیل در کانادا؟
 •  اغلب متقاضیان تحصیل ، برای کسب اجازه تحصیل از خارج از کشور کانادا اقدام می کنند ، هر چند می توان در داخل کشور و یا هنگام ورود به کشور نیز اقدام نمود. اما فرم های تقاضای آن متفاوت است.
 •  متقاضیان باید بتوانند مدارکی دال بر استطاعت مالی خود و اعضای خانواده شان که همراه آنها به کانادا می روند ارائه کنند. مدارکی که باید ارائه شوند به شرح زیر است :
 •  مدرکی که نشان دهد متقاضی صاحب حساب بانکی در کانادا است که از آن طریق پول را به کانادا حواله می کند.
 •  گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) از یک موسسه مالی کانادایی
 •  اثبات گرفتن وام دانشجویی یا تحصیل از بانک ؛
 •  صورتحساب بانکی 4 ماه گذشته،
 • سفته بانکی قابل تبدیل به دلار کانادا
 •  اثبات استطاعت مالی برای پرداخت هزینه تحصیل و مسکن
 •  A letter from the person or school giving you money; or چنانچه متقاضی ، بورسیه دریافت کرده و یا کمک هزینه تحصیل دریافت می کند، باید نامه ای از شخص یا موسسه آموزشی که او را حمایت مالی می کند ارائه دهد یا مدرکی نشان دهد که می تواند در داخل کانادا هزینه ها را پرداخت کند

خارجی هایی که قصد تحصیل در کانادا دارند باید برای شهروندی و مهاجرت از طریق وبسایت (CIC)اقدام کنند و “اجازه تحصیل “بگیرند که در واقع همان ویزای تحصیلی می باشد. فرم ها می توانند به صورت آنلاین تحویل داده شوند، اما متقاضیان ابتدا باید از یک موسسه آموزشی مشخص (DLI)پذیرش دریافت کنند. متقاضیان همچنین باید مدارک معتبر سفر داشته باشند و مدارکی برای اثبات بودجه کافی برای اقامت در کانادا ارائه دهند.

رم ها باید همراه تعدادی مدرک ارائه شوند. این مدارک شامل : نامه توضیحی، نامه پذیرش از کبک ، رضایت نامه سرپرست (برای افراد زیر 18 سال) ، مدارک پلیس یا بهداشت و غیره می باشد. پس از تایید مدارک ، متقاضیان باید اصل پاسپورت خود را همراه با سایر مدارک مورد نیاز ارائه دهند.

pro bono

در کبک و سایر نقاط کانادا مبالغ مختلفی برای بودجه در نظر گرفته شده است. مبلغ مورد نیاز در کبک در هر سال 11000 دلار کانادا برای یک دانش آموز و 5،100 برای یک عضو همراه خانواده است. همین میزان در سایر نقاط کانادا به ترتیب 10،000 دلارکانادا و 4،000 دلار کانادا کمتر است. این مبالغ شامل شهریه نمی شود.

pro bono

 

مدرک مهارت زبان انگلیسی در لیست مدارک مورد نیاز گنجانده نشده است. اما اگر از یک کشور انگلیسی زبان آمده باشید ، دانشگاه های کانادا از دانشجویان می خواهند مدارکی برای تسلط به زبان انگلیسی ارائه دهند. آزمون های زبان پذیرفته شده شامل IELTS Academic ،TOEFL iBT؛ PTE Academic و C1 Advanced می باشد.

“اجازه تحصیل” به معنی گرفتن ویزا نیست و اجازه ورود به کانادا را نمی دهد. همچنین متقاضیان ممکن است نیاز به ویزای بازدید کننده یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) داشته باشند. اما اگر CIC پرونده شما را تأیید کند ، ویزا را همراه با “اجازه تحصیل” صادر می کند.

دانشجویان اهل چین، هند، مراکش، پاکستان، فیلیپین ، سنگال و ویتنام می توانند از دریافت مستقیم ویزای دانشجویی استفاده کرده و در طول 20 روز تقویمی که سریعتر از حد معمول است مجوز بگیرند.

برای مشاوره رایگان اینجا را کلیک کنید

راه ساده تر کسب اجازه تحصیل در کانادا با گروه بیات

هزینه تشکیل پرونده 150 دلار کانادا می باشد.

به طور کلی اجازه تحصیل تا زمانی معتبر است که 90 روز از پایان دوره تحصیل شما گذشته باشد.

پس از تأیید اولیه ، متقاضیان باید بیومتریک (اثر انگشت و عکس) بگیرند و 85 دلار کانادا برای انجام آن پرداخت کنند. زمان رسیدگی به پرونده براساس کشورها از 3 تا 12 هفته متغیر است. اگر پرونده ناقص باشد ، یا مدارکی لازم باشد ، ممکن است پرونده بدون پردازش برگردانده شود.

همچنین ممکن است از متقاضیان خواسته شود تا با یک کارمند سفارت در کشور خود مصاحبه کنند یا اطلاعات بیشتری ارسال کنند.

متقاضیان می توانند تا زمانی که واجد شرایط هستند برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) از داخل کانادا یا خارج از کشور درخواست دهند.

مزایای اجازه تحصیل در کانادا

Permanent
 • بدون پرداخت هزینه و معطلی پست می توان به صورت آنلاین اقدام کرد.
 •  زمان رسیدگی به پرونده فقط بین 3 تا 12 هفته با توجه به کشوری که درخواست از آنجا انجام می شود ، می باشد.
 • کار با پلتفرم آنلاین بسیار ساده است.
 • در مورد روند رسیدگی به پرونده به روز می شوید.
 • راهنمایی های ارائه شده به زبان ساده انجام می شود.

نماینده مجاز دولت

تیم حقوقی بیات با افتخار 28 مین سال فعالیت خود را جشن می گیرد.

خدمات حقوقی بیات
یک شرکت حقوقی کوچک اما بسیار کارآمد است که برای مهاجرت ، گذرنامه دوم و تابعیت از طریق سرمایه گذاری و همچنین اقامت از طریق سرمایه گذاری ، مشاوره و خدمات مناسبی به تاجران ارائه می دهد. ما به شما امکان می دهیم امنیت ، ثبات و آزادی را بدست آورید و زندگی خود را به سمت بهترشدن تغییر دهید.