اخذ اقامت اسپانیا

اگر قصدتان برای مهاجرت جدی است، اسپانیا  یکی از بهترین گزینه‌های شما می‌تواند باشد. این کشور زیبای اروپایی که عضوی از اتحادیه اروپا است، شرایط بسیار خوبی برای اهدای اقامت دائم و شهروندی دارد. این شرایط مناسب کار شما را برای مهاجرت، بسیار آسان‌تر از سایر مقاصد می‌کند. ضمناً ما تمامی شرایط اخذ اقامت اسپانیا و دریافت ویزای طلایی اسپانیا را برای شما توضیح می‌دهیم. از شما می‌خواهیم به‌صورت رایگان فرم ارزیابی شرایط مهاجرت به اسپانیا را پرکنید تا تیم کارشناسی ما با بررسی شرایط شما، سنجش کاملی از نحوه مهاجرت شما به اسپانیا را ارائه کند.

شروع سرمایه گذاری از 500,000 یورو

بدون نیاز به حضور

امکان دو ملیتی بودن

سفر بدون ویزا به 175+ کشور

اسپانیا 1

اقامت اسپانیا

از طریق سرمایه گذاری

spain

ویزای طلایی اسپانیا

مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، اسپانیا نیز برنامه ویزای طلایی خود را معرفی کرد که هدف آن کمک به رفاه اقتصادی کشور است. خوب است که بدانید ویزای طلایی متفاوت از کارت‌های ویزای طلایی برای حق اقامت در یک کشور است و امکان سفر بدون ویزا به آن کشور را فراهم می‌کند.

مشاوره رایگان ویزای طلایی اسپانیا

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

اسپانیا از سال 1985 در اتحادیه اروپا و از سال 1995 در منطقه شینگن است. استانداردهای بالای زندگی و اقتصاد در حال توسعه این کشور عواملی هستند که آن را به گزینه‌ای جذاب برای مهاجرت تبدیل می‌کنند. امروزه هم خانواده‌ها و هم مشاغل گوناگون اسپانیا را به عنوان یک کاندیدای مهم برای سرمایه‌گذاری‌های آینده در نظر می‌گیرند.

به خصوص برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که می‌خواهند اهداف شغلی یا زندگی خود را در اروپا دنبال کنند، برنامه ویزای طلایی اسپانیا یک گزینه عالی است. این ویزا امکان اقامت، تحصیل و کار در اسپانیا را فراهم می‌کند. علاوه بر این، ممکن است منجر به اقامت دائم و در نهایت شهروندی شود.

پس از پنج سال اقامت موقت، می‌توانید برای اقامت دائم اسپانیا اقدام کنید. پس از 10 سال اقامت دائم، می‌توانید از طریق فرآیند تابعیت برای شهروندی درخواست دهید، مشروط بر اینکه معیارهای خاصی رعایت شود.

معیارهای واجد شرایط بودن برای اقامت طلایی اسپانیا

چندین گزینه سرمایه‌گذاری در برنامه ویزای طلایی اسپانیا وجود دارد. شما می‌توانید 500000 یورو در ملک، 2 میلیون یورو در اوراق قرضه دولتی اسپانیا یا 1 میلیون یورو در سهام در شرکت‌های اسپانیایی سرمایه‌گذاری کنید. جدای از شرایط مالی، شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و سابقه کیفری پاک و بیمه‌نامه درمانی خصوصی یا دولتی نیز داشته باشید.

تصویر ویزای طلایی اسپانیا در کنار پرچم اسپانیا

شرایط فردی برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا:

گزینه های سرمایه‌گذاری در اسپانیا

مسیر سرمایه گذاری برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا، مستلزم سرمایه‌گذاری قابل توجهی در املاک اسپانیایی است. مبلغ تعیین شده برای این برنامه 500000 یورو است. شما می‌توانید یک ملک مسکونی یا تجاری یا ترکیبی از هر دو را برای این نوع سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. ملک مورد نظر ممکن است اجاره‌ای باشد. خریداران مختلف همچنین ممکن است در یک ملک به صورت شراکتی سرمایه‌گذاری کنند و هر مبلغی که بیش از حداقل سرمایه‌گذاری باشد ممکن است رهن شود.

سرمایه گذار باید ملکی با ارزش یا بیشتر خریداری کند

ملکی با قدمت بیش از 30 سال در منطقه نوسازی بخرید

سرمایه گذاری در فعالیت های تحقیقاتی، سهام دولتی یا خصوصی

سرمایه گذاری در بازسازی یا نوسازی پروژه های میراث ملی

کارآفرینی و کسب و کار

500,000 یورو

350,000 یورو

500,000 یورو

250,000 یورو

ایجاد حداقل ۱۰ شغل

مزایای اقامت طلایی اسپانیا

اسپانیا 4

اسپانیا کجاست؟

اسپانیا یکی از غربی‌ترین کشورهای اروپایی است که با کشورهای پرتقال و فرانسه هم‌مرز است. پایتخت این کشور مادرید است و مردم آن به زبان اسپانیولی صحبت می‌کنند. اسپانیا کشوری است که با دریا هم‌مرز است و آب و هوای آن بخصوص در خط ساحلی، مدیترانه‌ای است. اما در کل اسپانیا کشوری 4 فصل است و آب و هوای مطلوبی برای زندگی دارد. مردم اسپانیا افراد خونگرمی هستند که از زندگی کردن در کنار آن‌ها بخصوص به عنوان یک ایرانی لذت خواهید برد.

ویزای طلایی اسپانیا

برای اخذ اقامت اسپانیا می‌توانید از طریق ویزای طلایی این کشور اقدام کنید، این قانون در سال 2013 معرفی شد و شامل شهروندان غیر اتحادیه اروپایی می‌شد. در واقع مردم کشورهای غیر اروپایی امکان دریافت مجوز اقامت در اسپانیا را به همراه کل اعضای خانواده برای 5 سال دریافت می‌کردند. بعد از 5 سال اول دوباره به راحتی این اقامت قابل تمدید است و بعد از یک دوره 10 ساله می‌توانید شهروندی این کشور را بگیرید.

از ویژگی‌های مهم ویزای طلایی اسپانیا این است که نه تنها شما بلکه کل اعضای خانواده شما آن را دریافت خواهند کرد. شما پس از دریافت این ویزا و ورود به اسپانیا امکان تحصیل رایگان، کار، استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی، خدمات اجتماعی و …. را مانند تمامی مردم اسپانیا دارید.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

روش‌های اقامتی متفاوتی به اسپانیا وجود دارد، از ویزای اسکیل ورکر گرفته تا تحصیلی، ازدواج و سرمایه گذاری. اینکه کدام روش را برای مهاجرت باید انتخاب کنید بیشتر به شرایط شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید خیلی سریع و بدون دردسرهای معمول روش‌های مختلف، به اسپانیا مهاجرت کنید. بهترین کار برای شما این است که فرم ارزیابی رایگان را پر کنید تا کارشناسان گروه حقوقی بیات شرایط شما را بررسی کنند و راهنمایی کنند که چه مسیری برای شما مناسب است. اما اگر می‌خواهید خیلی سریع به همراه خانواده خود به اسپانیا مهاجرت کنید، در نظر داشته باشید که سریع‌ترین روش برای انجام اینکار استفاده از مسیر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری معمولاً خیلی آسان‌تر از همه روش‌هاست و تقریباً تنها روشی است که در مدت خیلی کم 3-6 ماهه می‌توانید با کل اعضای خانواده خود مهاجرت کنید.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

همان‌طور که گفتیم اگر شما به دنبال مهاجرت از ایران به اسپانیا هستید می‌توانید از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات اسپانیا اقامتی بین 3 تا 5 سال دریافت کنید که قابل تمدید است. اما این سرمایه گذاری باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد که حتماً باید رعایت شود.

مثلاً خانه‌ای که برای اخذ اقامت اسپانیا می‌خرید باید بیش از 500 هزار یورو ارزش داشته باشد. البته نیاز نیست که فقط یک ملک بخرید. بلکه شما می‌توانید چند ملک خریداری کنید که در نهایت کل مبالغ آن‌ها در مجموع بالای 500 هزار دلار شود.

اما به‌جز خرید خانه دو مسئله بسیار مهم دیگر که برای گرفتن اقامت اسپانیا باید رعایت کنید داشتن بیمه درمانی خصوص است و عدم سابقه کیفری است. ببینید شما باید بیمه درمانی خصوصی را برای خودتان و کل اعضای خانواده که قصد دارند با شما به اسپانیا مهاجرت کنند تهیه کنید تا کل مسائل درمانی شما در اسپانیا را به صورت کامل پوشش دهد. مسئله آخر هم این است که سابقه کیفری نداشته باشید و این گواهی عدم سوءسابقه را باید از مراجع قانونی کشور خود دریافت کنید.

نکته: اگر در حال فکر کردن به این مسئله هستید که آیا شما به عنوان یک ایرانی شانس دریافت اقامت اسپانیا را دارید یا خیر، یا شرایط شما برای اخذ اقامت کدام کشور مناسب است. ما پیشنهاد می‌کنیم فرم ارزیابی را پرکنید تا به صورت رایگان کل شرایط شما بررسی شود. سپس کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و راهنمایی‌های لازم به شما داده خواهد شد تا دید بازتری در تصمیم گیری داشته باشید.

زمان اخذ ویزای اسپانیا

زمانی که قصد خرید خانه در اسپانیا را دارید در قدم اول می‌توانید برای خودتان ویزای گردشگری بگیرید. این ویزا 3 ماهه است و با آن به اسپانیا سفر می‌کنید تا بتوانید ملک مورد نظر خود را بررسی کرده و خریداری کنید. پس از اینکه کارهای خرید ملک را به صورت کامل انجام دادید، می‌توانید مدارک خودتان و کل اعضای خانواده را برای اخذ اقامت اسپانیا به اداره مهاجرت این کشور ارسال کنید. روند دریافت اقامت اسپانیا بین 3 الی 6 ماه بستگی به پرونده شما زمان‌بر خواهد بود. کارشناسان بیات می‌توانند درکل این فرایند کنار شما باشند تا بتوانید مراحل را به شکل درست انجام دهید تا زمان انتظار برای اخذ ویزا، کوتاه‌تر شود.

گزینه‌های سرمایه‌گذاری ویزای طلایی اسپانیا

برای اینکه بتوانید ویزای طلایی اسپانیا را دریافت کنید، چندین مسیر وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید:

نوع سرمایه‌گذاری

میزان

سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات

500000  یورو

توسعه تجاری

1 میلیون یورو

انتقال سرمایه

1 میلیون یورو

توسعه تجارت در اسپانیا

هدف این مسیر برای اقامت اسپانیا با سرمایه‌گذاری مستقیم برای کمک به اقتصاد اسپانیا است. اگر این گزینه را انتخاب کنید؛

  1. باید اشتغال ایجاد کنید.
  2. اسپانیا سرمایه‌گذاری نیاز دارد تا تأثیر اجتماعی-اقتصادی بر کشور داشته باشد.
  3. به نوآوری‌های علمی/فناوری کمک کنید.

 حداقل سرمایه مورد نیاز این گزینه 1 میلیون یورو است.

انتقال سرمایه

همچنین می‌توانید برای بهره‌مندی از برنامه ویزای طلایی اسپانیا، مبلغ قابل توجهی را در اوراق قرضه خزانه‌داری اسپانیا سرمایه‌گذاری کنید. به دلیل امنیت مالی این اوراق، این گزینه در بین متقاضیان بسیار محبوب است. اوراق قرضه خزانه توسط دولت حمایت می‌شود. این نشان‌دهنده یک شکل نسبتاً امن از سرمایه‌گذاری است که با آن می‌توانید بازده رقابتی دریافت کنید. حداقل سرمایه مورد نیاز این گزینه 1 میلیون یورو است. در غیر این صورت، می‌توانید حداقل 1 میلیون یورو در سهام شرکت‌های اسپانیایی یا سپرده‌های بانکی در یک موسسه مالی اسپانیایی سرمایه‌گذاری کنید.

پروژه‌های تجاری در اسپانیا

پروژه‌هایی که برای ویزای طلایی اسپانیا مناسب تلقی می‌شوند باید معیارهای زیر را داشته باشند:

  • پروژه‌های تجاری باید موتور ایجاد اشتغال در اسپانیا باشند.
  • سرمایه‌گذاری باید تأثیر اجتماعی یا اقتصادی مثبتی در منطقه جغرافیایی سرمایه‌گذاری داشته باشد.
  • نقش مهمی در نوآوری علمی یا فناوری داشته باشد.

در حال حاضر بیش از 3000 استارت آپ در اسپانیا وجود دارد که در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود. با هدف ارتقای این پروژه‌ها، دولت تغییرات مالیاتی را اعمال کرده است که به نفع سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها است. این گزینه به دلیل رویه‌های قانونی پیچیده‌ای که شامل آن می‌شود، نیاز به مراقبت ویژه دارد. بنابراین، بسیار پیشنهاد می‌شود که با کمک یک نماینده، مراحل را طی کنید.

فرآیند درخواست ویزای طلایی اسپانیا

روند ویزای طلایی اسپانیا نسبتاً ساده است. در اینجا خلاصه‌ای سریع از مراحل ضروری است.

مرحله 1: ابتدا گزینه سرمایه‌گذاری مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنید. گزینه‌های سرمایه‌گذاری در بالا تحت عنوان “گزینه‌های سرمایه‌گذاری ویزای طلایی اسپانیا” بیان شده است. همچنین، تیم کارشناسان ما می‌توانند به شما در ارزیابی گزینه‌های سرمایه‌گذاری کمک کنند.

مرحله 2:  پس از تصمیم‌گیری،  باید درخواست ویزای شینگن را آماده و ارسال کنید.

مرحله 3 : در این مرحله، شما از اسپانیا دیدن می‌کنید تا اطلاعات بیومتریک مورد نیاز را به مقامات ارائه دهید. این بخش از فرآیند معمولاً حدود دو ماه طول می‌کشد تا تکمیل شود.

مرحله 4:  مرحله نهایی فرآیند درخواست است که باید منتظر نتیجه بررسی‌های مرجع باشید. پروسه تائید یا رد معمولاً حدود 20 روز طول می‌کشد.

مرحله 5 : ویزای طلایی اسپانیا خود را دریافت خواهید کرد و از مزایای آن بهره‌مند خواهید شد.

چرا بیات

در این مطلب با مزایا و شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری و اخذ ویزای طلایی اسپانیا آشنا شدید. مشاورین و وکلای حرفه‌ای بیات؛ بیش از 30 سال است که مشغول مشاوره و انجام کلیه کارهای مهاجرتی و خدماتی به ایرانیان عزیز از سراسر دنیا هستند.

این مجموعه بین‌المللی بیش از 11 دفتر در کشورهای مختلف جهان دارد و آماده است تا شرایط مهاجرت شما را به اسپانیا از روش‌های قانونی پیگیری کند. شما می‌توانید از طریق پر کردن فرم ارزیابی یا مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید تا هرسوالی که درباره روند مهاجرتی و دریافت پاسپورت دوم به هر کشوری بخصوص اسپانیا و اقامت امارات و اقامت یونان دارید را دریافت کنید.

جمع بندی

این روزها همه ایرانیان به دنبال مهاجرت به یک کشور خوب هستند تا بتوانند زندگی خود را در شرایط آزاد اقتصادی بگذرانند. اسپانیا می‌تواند یک کشور مناسب برای مهاجرت باشد. این کشور که سی و نهمین اقتصاد بزرگ جهان است دارای فرهنگی جذاب است که بیشتر گردشگر را در جهان به خود جذب می‌کند. زندگی در اسپانیا لذت بخش خواهد بود. شما می‌توانید از طریق سرمایه گذاری برای اخذ اقامت اسپانیا اقدام کنید. این روش سریع‌ترین مسیر مهاجرتی است و که با خرید یک ملک 500 هزار یورویی قابل انجام است.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا فرم رایگان ارزیابی را پر کنید تا کارشناسان ما وضعیت شما را به صورت کامل بررسی کنند.

سوالات پرتکرار درمورد اقامت طلایی اسپانیا

شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند به راحتی با سرمایه گذاری در بخش املاک اسپانیا، ویزای طلایی این کشور را دریات کنند.

شما می‌توانید اقامت اسپانیا را از طریق سرمایه‌گذاری برای کل اعضای خانواده خود بگیرید.

شما با 500هزار دلار سرمایه گذاری در بخش املاک اسپانیا می‌توانید یک خانه بخرید اقامت این کشور را دریافت کنید.

فرآیند درخواست اقامت طلایی اسپانیا

آیکون مرحله اول
 
مرحله اول
 
تیم انطباق خدمات حقوقی بیات ارزیابی صلاحیت داخلی را انجام می دهد. ارزیابی صلاحیت، شناخت مشتری (KYC) و بررسی امنیتی سوابق
 

مرحله دوم دریافت اقامت

مرحله دوم
 
جمع آوری مدارک مورد نیاز و آمادگی های تشکیل پرونده متقاضی و وابسته ها

مرحله سوم تابعیت

مرحله سوم
 
تفهیم برنامه، امضای قرارداد،‌ تهیه لیست سفارشی مدارک و تهیه درخواست خرید ملک،‌ ارائه مدارک، بررسی پرونده، فرآیند ارزیابی صلاحیت

مرحله چهارم دریافت شهروندی

مرحله چهارم
 
تصمیم نهایی، صدور نامه تایید و انجام پیگیری های مورد نیاز توسط گروه حقوقی بیات صدور ویزای طلایی

مرحله چهارم دریافت شهروندی

مرحله پنجم

صدور ویزای طلایی