ایالات متحده امریکا

E2 VISA

ایالات متحده امریکا شرایطی را برای سرمایه گذاران فراهم کرده که ویزای سرمایه گذاری E2 دریافت کنند و به آنها اجازه می دهد در کشور زندگی کنند و کسب و کار خود را ایجاد کنند. ویزای E2 تضمینی برای گرفتن کارت سبز نیست ، زیرا این ویزا موقتی بوده وبرای غیر مهاجران صادر می شود. هر چند می تواند به دفعات نامحدود تمدید شود. تمدید ویزا هر 2 تا 5 سال باید انجام شود و این بستگی دارد که سرمایه گذار اهل کدام کشور است. این ویزا تنها به کسانی تعلق می گیرد که شهروند کشورهایی باشند که امریکا با آنها معاهده دوستی، تجارت، گردشگری یا سرمایه گذاری دوجانبه بسته است. سرمایه گذار باید حداقل 50 درصد از سهام سرمایه شرکت ( یا 30 درصد اگر شرکت بزرگ و ماندگار است) داشته باشد. سرمایه گذاری می تواند در کسب و کار کاملا” جدید انجام شود و یا در کسب و کاری که از قبل وجود داشته است. سرمایه گذاران همچنین واجد شرایط خواهند بود اگر اقدام به خرید حق امتیاز در آمریکا نمایند. اما متقاضیان باید مدیریت فعال داشته باشند. اگر اینگونه نباشد درخواست تمدید ویزای ایشان پذیرفته نخواهد شد.

زمان انتظار
۶ ماه
قدرت ویزا
156 کشور
شهروندی دوگانه
دارد
نیاز به حضور فیزیکی
دارد
هزینه سرمایه گذاری
100000 دلار امریکا
نوع سرمایه گذاری
خرید ملک
ایالات متحده متشکل از پنجاه ایالت و یک منطقه فدرال است. قسمت اصلی این کشور در قسمت مرکزی آمریکای شمالی واقع شده است. ایالات متحده از شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک همسایه است. ایالت آلاسکا در انتهای شمال قاره ، غرب کانادا و شرق روسیه واقع شده است. ایالت هاوایی مجمع الجزایر در قسمت مرکزی اقیانوس آرام است. ایالات متحده همچنین دارای سرزمینهایی در دریای کارائیب و در اقیانوس آرام است. شهر عمده ساحل اقیانوس اطلس نیویورک ، یک مرکز مالی و فرهنگی جهانی است. کلانشهر میانه غربی شیکاگو به دلیل معماری تأثیرگذار شناخته شده است و در ساحل غربی ، هالیوود لس آنجلس به فیلم سازی مشهور است.
پایتخت
واشینگتن دی.سی
جمعیت
۳۳۱٬۴۴۹٬۲۸۱
زبان رسمی
انگلیسی
واحد پول
دلار
نوع حکومت
ریاست‌جمهوری فدرال جمهوری مشروطه

مزایا

 • حق سفر بدون محدودیت به امریکا و از امریکا به دیگر نقاط
 • حق تمدید ویزا به تعداد دفعات نامحدود
 • حق درخواست ویزا برای همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد
 • یکی از کارآمدترین روش های اخذ اقامت دائم در امریکا می باشد
 • حق سرمایه گذاری در کسب و کار جدید یا ادامه کسب و کار قبلی یا خرید حق امتیاز
 • زمان اندک رسیدگی به پرونده به دلیل عدم وجود لیست انتظار
 • مزایای بالقوه مالیات از طریق مقیم های دائمی
 • امکان اقدام به اخذ کارت سبز در آینده
 • اجازه کار همسر در امریکا
 • امکان اقدام به اخذ کارت سبز در آینده
 • فرزندان متقاضیان اجازه تحصیل دارند و هزینه تحصیل آنها با شهروندان امریکا یکسان خواهد بود.
 • اجازه بازنشستگی تمام وقت یا نیمه وقت و امکان اقدام به اخذ تابعیت امریکا
 • بدون نیاز به ارائه مدارک سطح زبان، تحصیلات یا سابقه کار

شرایط برای

درباره این برنامه

ویزاهای سرمایه گذاری E2 به کارآفرینانی تعلق می گیرد که آماده سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در آمریکا هستند. حد مشخصی برای سرمایه گذاری و واجد شرایط شدن وجود ندارد، اما برای موفقیت در پرونده حداقل 100000 دلار امریکا مناسب است. علاوه بر آن این مقدار با توجه به نوع کسب و کار می تواند تغییر کند.بررسی دقیق مبتنی بر ماندگاری و در حاشیه نبودن است. وام دریافتی نمی تواند به عنوان وثیقه برای سرمایه گذاری استفاده شود و سرمایه گذار باید منشا قانونی وجوه سرمایه گذاری شده را ثابت کند. ویزاهای سرمایه گذاری E2 نیاز به پیشنهاد کاری یا سفارش کارفرما ندارد. علاوه بر یک وکیل مهاجرت ، تیم خدمات حرفه ای E-2 باید به طور معمول شامل یک نویسنده برنامه کسب و کار ، یک مشاور مالی ، یک واسطه تجاری (در صورت سرمایه گذاری در یک شرکت که از قبل وجود داشته)، یک وکیل شرکت های بزرگ ، و یک متخصص مالیات باشد. از آنجا که ویزای E2 ویزای غیر مهاجرتی است ، سرمایه گذاران به طور خودکار به عنوان مقیم کشور که باید مالیات پرداخت کند در نظر گرفته نمی شوند ، مگر اینکه بیش از 122 روز در سال را در این کشور بگذرانند. اگر متقاضیان به عنوان مقیم که ملزم به پرداخت مالیات هستند در نظر گرفته نشوند، نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد در هیچ جای دنیا ندارند. درخواست باید به کنسولگری ایالات متحده ارسال شود و بررسی اولیه آن بسته به کنسولگری می تواند از دو هفته تا چهار ماه طول بکشد. پس از تأیید اولیه ، کنسولگری مصاحبه ای را با متقاضی تنظیم می کند. در صورت تایید ویزای E2 ، ممکن است یک هفته طول بکشد تا خود ویزا صادر شود.

شرایط برای

شرایط متقاضی و وابستگان

شرایط خاصی برای واجد شرایط شدن جهت اخذ ویزای E2 وجود دارد. این شرایط در بخش های مختلف زیر خلاصه شده اند: ملیت – سرمایه گذار باید شهروند یکی از کشورهایی باشد که امریکا با آن معاهده دارد. شرایط موقت – متقاضی باید اعلام کند که در آینده به کشور خود باز می گردد. مالکیت سرمایه – سرمایه گذار باید کنترل سرمایه را به دست بگیرد. احتمال ضرر و زیان درسرمایه گذاری- پول سرمایه گذاری شده در معرض خطر است و سرمایه گذار باید بدون فسخ و تغییر عقیده به آن متعهد باشد. سرمایه گذاری باید در یک کسب و کار فعال انجام شود- سرمایه گذاری باید در شرکتی فعال در زمینه تجارت صورت گیرد. سرمایه گذاری برای شرکتی که وجود خارجی ندارد یا فعال نیست قابل قبول نخواهد بود. ماندگاری – سرمایه گذاری باید برای تضمین موفقیت در کسب و کار کافی باشد. در حاشیه بودن – کسب و کار مورد نظر نباید در حاشیه باشد و باید ظرفیت تاثیر گذاری مثبت اقتصادی را داشته باشد.

گزینه های سرمایه گذاری (برای مشاهده جزئیات کلیک کنید)

سه گزینه برای درخواست ویزا وجود دارد

سرمایه گذاری می تواند در شرکتی که از قبل مشغول فعالیت بوده یا شرکتی که نوپا است در آمریکا انجام شود. خرید حق امتیاز نیز مجاز است

هیچ حد مشخصی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. سرمایه گذاری باید “ماندگار” باشد و به طور کلی ، 100000 دلار آمریکا در نظر گرفته می شود.

ایجاد اشتغال تمام وقت برای حداقل 10 کارگر امریکایی واجد شرایط که باید در استخدام مستقیم شرکت تجاری باشند.

سرمایه گذاری باید برای اطمینان از عملکرد موفقیت آمیز شرکت کافی باشد.

فهمیدن برنامه ، امضای توافقنامه و انتخاب مرکز منطقه ای، تحویل I-526 با USCIS ، پر کردن دادخواست EB-5 با USCIS و سرمایه گذاری در پروژه
ماه 12-16 مرحله سوم: انتظار برای تایید از طرف USCIS
انتظار برای مصاحبه در سفارت امریکا
مرحله چهارم : پر کردن فرم DS-260 در مرکز ملی ویزا برای اقامت دائم
ماه 16 -18 انتظار برای مصاحبه در سفارت امریکا دریافت اقامت دائم مشروط و دو سال کارت سبز
دریافت اقامت دائم مشروط و دو سال کارت سبز

این برنامه برای چه کسانی مناسب است؟

این ویزا برای کسانی است که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در آمریکا EB5 را ندارند، مناسب می باشد. ویزای سرمایه گذاری E2 می تواند یک ویزای فوق العاده باشد، هر چند که یک ویزای غیر مهاجرتی است، بدین معنی می باشد که ویزای موقت است و تا زمانی که شرکت وجود دارد معتبر می باشد. ویزای E2 به سرمایه گذارانی داده می شود که ایالات متحده آمریکا معاهده دوستی و تجاری با کشورشان داشته باشد که کشور ایران در سال 1957 دارای پیمانی با آمریکا است.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

برای درخواست مشاوره فرم زیر را تکمیل فرمایید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.