بلغارستان

اخذ تابعیت و پاسپورت بلغارستان

سرمایه‌گذاری در بلغارستان جهت اخذ اقامت و زندگی در این کشور می‌تواند راه ورود به اتحادیه اروپا و زندگی متفاوتی باشد، به خصوص که بلغارستان به شدت در حال پیشرفت و رونق گرفتن است. از زمانی که بلغارستان به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است، علاوه بر سفر بدون نیاز ویزا به بیش از ۱۶۹ کشور، سطح وضعیت اقامت بالای آن، فرصتی دراختیار متقاضیان سرمایه‌گذار و اعضای خانواده‌های آن‌ها قرار می دهد؛ در راستای اخذ اقامت، متقاضیان از امکانات بهداشت و درمان ،تحصیل و کار و همچنین از پایین ترین مالیات‌های شرکتی و شخصی و… بهره مند می‌شوند. برنامه سرمایه‌گذاری جهت اخذ اقامت و تابعیت در بلغارستان از سال ۲۰۰۹ آغاز شده و دلیل اصلی اجرای این نوع برنامه جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این کشور بوده است. این .برنامه فرصتی برای سرمایه گذار و اعضای خانواده اش فراهم می ‌سازد تا مقیم دائم اتحادیه اروپا شوند و پس از ۵ سال واجد شرایط درخواست تابعیت دائم باشند

زمان انتظار
نه تا شش ماه
قدرت ویزا
۱۶۹ کشور
شهروندی دوگانه
تابعیت دوگانه و پاسپورت دوم
نیاز به حضور فیزیکی
ندارد
هزینه سرمایه گذاری
یک میلیون لو بلغاری
نوع سرمایه گذاری
خرید ملک
کشور بلغارستان کانون فرهنگ‌های مختلف واقع در بالکان، همانند خاورمیانه در آسیا در منطقه‌ای حساس همراه با فراز و نشیب‌های سیاسی زیاد واقع شده است. حکومت این کشور جمهوری پارلمانی‌ست. همچنین دارای بیست و هشت استان ویک ناحیه شهری‌ست که توسط یک شورای انتخابی مدیریت می‌شود. اخذ اقامت بلغارستان از طریق چند نوع سرمایه‌گذاری در این کشور طبق قوانین آن‌ها صورت می‌گیرد که در ادامه توضیح خواهیم داد. بعد از گذشت پنج سال، جهت اخذ شهروندی و پاسپورت بلغارستان نیز می‌توانید اقدام نمایید.
پایتخت
صوفیه
جمعیت
۲۱۵٬۰۰۰ نفر
زبان رسمی
بلغاری
واحد پول
لف (BGN)
نوع حکومت
جمهوری

مزایا

  • این کشور عضو اتحادیه اروپا است و موقعیت شگفت انگیزی برای سفر به اروپای شرقی و غربی را دارد
  • دارا بودن تاریخ و فرهنگ غنی
  • مسافرت به بیش از ۱۶۹ کشور (از جمله اتحادیه اروپا و انگلستان) بدون نیاز به ویزا
  • روند اخذ اقامت تقریباً ۶ تا ۹ ماه زمان نیاز دارد
  • اقامت یک گزینه سریع برای اخذ تابعیت بلغارستان (ظرف مدت ۲ سال) است
  • هیچگونه محدودیتی برای تابعیت دوگانه وجود ندارد
  • بدون نیاز به آزمون و دانش زبان اجباری
  • بدون نیاز به اقامت اجباری
  • محیط تجارتی آزاد و پایین ترین نرخ مالیات در اتحادیه اروپا
  • تابعیت بدون توجه به سن، می تواند به نسل بعد منتقل شود

شرایط برای

متقاضی اصلی

برای درخواست اقامت، باید مبلغ 1 میلیون لو بلغاری (حدود 512000 یورو) را به مدت 5 سال برای خرید اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کنید. در پایان این دوره، کل این مبلغ (بدون بهره) به شما برگشت داده خواهد شد. سرمایه گذاری شما به طور کامل توسط دولت بلغارستان تضمین خواهد شد. همچنین، می توانید مبلغ مذکور را از طریق یک بانک اروپایی واریز کنید.

شرایط برای

بستگان متقاضی

درخواست برای تابعیت مستلزم پرداخت هزینه بررسی شایستگی به مبلغ 7500 یورو برای متقاضی اصلی، همراه با هزینه های اضافی برای سایر اعضای خانواده است. یک هزینه رسیدگی به مبلغ 25000 یورو به ازای هر زوج باید هم برای درخواست اقامت و هم برای درخواست تابعیت پرداخت گردد؛ به علاوه، به ازای هر فرزند زیر 18 سال، لازم است مبلغ 2500 یورو پرداخت شود.

گزینه های سرمایه گذاری (برای مشاهده جزئیات کلیک کنید)

پس از سرمایه گذاری 511,292 یورو (برابر با ۱ میلیون لو بلغارستان) در سبد اوراق قرضه دولتی، که با اوراق قرضه دولتی تضمین می شود، سرمایه گذار میتواند درخواست اقامت دائم دهد. مدت زمان سرمایه گذاری پنج سال است، و بعد از پنج سال مبلغ سرمایه گذاری کاملاً به سرمایه گذار باز می گردد بدون اینکه هیچ گونه سودی از آن کسر شود

گزینه دیگر پرداخت مبلغ کاهش یافته 195,000 یورو است که برای تأمین اعتبار وام ۱ میلیون لوی از چارترد بانک بلغارستان استفاده می شود. نکته منفی این گزینه این است که 195,000 یورو پس از ۵ سال به سرمایه گذار بازگردانده نمی شود.


گام بعدی پس از اعطای پروانه اقامت، درخواست تابعیت بلغارستان است. مطابق قانون «تابعیت بلغارستان»، شخص پس از ۵ سال اقامت قانونی در بلغارستان میتواند درخواست تابعیت داشته باشد. برنامه سریعی برای تابعیت در بلغارستان وجود دارد، که به سرمایه گذار این امکان را می دهد که تنها ۱ سال پس از اقامت دائم خود درخواست تابعیت کند، در صورتی که سرمایه گذاری اولیه وی دو برابر باشد. در این صورت، مبلغ کل سرمایه گذاری 1,022,584 یورو (برابر با ۲ میلیون لو) خواهد بود.

 

(برای مشاهده جزئیات کلیک کنید)

هزینه اخذ شهروندی

7500 یورو

ارزیابی صلاحیت برای متقاضی اصلی

3500 یورو

ارزیابی صلاحیت برای فرزند وابسته 14 تا 18 سال

5000 یورو

ارزیابی صلاحیت برای فرزند وابسته 14 تا 18 سال

5000 یورو

ارزیابی صلاحیت برای همسر

شناخت مشتری، بررسی سوابق امنیتی ،‌ تهیه تقاضا نامه و ارزیابی صلاحیت توسط گروه حقوقی بیات شفاف‌سازی این برنامه، امضای قرارداد، تهیه لیست سفارشی اسناد و تهیه تقاضانامه.
ارائه مدارک، پرداخت هرینه های درخواست، و قرار ملاقات در کنسولگری بلغارستان جهت امضای مدارک انتقال مبلغ سرمایه‌گذاری توسط متقاضی
صدور گواهی و مدرک سرمایه‌گذاری. قرار ملاقات دوم در کنسولگری بلغارستان جهت درخواست ویزا . ویزا به دنبال سفر اول به بلغارستان برای درخواست اقامت دائم اعطا شده است.
تصویب اقامت دائم به دنبال سفر دوم به بلغارستان دریافت کارت اقامت دائم بلغارستان

سفر بدون نیاز به ویزا

یک گذرنامه بلغاری بسیار ارزشمند است زیرا شما را واجد صلاحیت سفر بدون ویزا به 169 کشور و حق زندگی و کار در هر نقطه ای از اتحادیه اروپا خواهد ساخت.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

برای درخواست مشاوره فرم زیر را تکمیل فرمایید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.