اقامت طلایی پرتغال

برنامه ویزای طلایی پرتغال یکی از برنامه های بسیار مشهور ویزای طلایی در اروپا است که از سال ۲۰۱۲ آغاز شد. تنها ۷ روز برای حفظ اقامت مورد نیاز است؛ فرزندان وابسته بدون توجه به سن، تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند، می توانند شامل این برنامه شوند پس از اخذ اقامت آنها، می توانید به امکانات آموزشی عالی و خدمات بهداشتی درمانی باکیفیت دسترسی کامل داشته باشید این برنامه ابزار سریعی برای سرمایه گذاران است تا بتوانند اقامت کاملاً معتبر در پرتغال را دریافت کنند. درهای این برنامه بدون هیچ محدودیتی ازنظر ملیت، مذهب و فرهنگ برای مردم سراسر جهان کاملا باز است و از ایشان بسیار استقبال می شود. تنها شرط مورد نیاز این است که سرمایه گذار باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد و پیشینه کیفری با مجازات بیش از ۱ سال نداشته باشد گذرنامه پرتغال در میان ۱۰ گذرنامه ها معتبر دنیا قرار دارد، که سفر بدون ویزا به بیش از ۱۷۰ کشور جهان را امکان پذیر می گرداند. همچنین شما به عنوان شهروند، حق دارید در هر کشوری در اتحادیه اروپا مشغول به کار، تحصیل و زندگی باشید.

شروع سرمایه گذاری از 350,000 یونان

حداقل 5 سال

امکان دو ملیتی بودن

سفر بدون ویزا به 175+ کشور

پرتغال 1

ویزای طلایی پرتغال

از طریق سرمایه گذاری

portugal

همه افرادی که از طریق مهاجرت سرمایه به پرتغال می‌روند، می‌توانند پس از گذشت مدت زمان 5 سال برای اقامت دائم و 6 سال برای تابعیت اقدام کنند. برای دریافت اقامت دائم متقاضیان به همراه اعضای خانواده خود نباید هیچ یک سابقه‌ای کیفری در طول پنج سال گذشته داشته باشند، آن‌ها باید مدارکی گواه بر استقلال مالی یعنی درآمد مناسب و کافی برای زندگی در پرتغال را ارائه دهند، داشتن مکانی برای زندگی و دانش زبانی اولیه پرتغالی نیز از ملزومات اخذ اقامت دائم کشور پرتغال است. برای اخذ تابعیت نیز داشتن حداقل 18 سال سن، نداشتن سوء پیشینه و قبولی در آزمون زبان پرتغالی مورد نیاز است.

مزایای اقامت پرتغال

پرتغال 3

گزینه های سرمایه‌گذاری در پرتغال

سرمایه گذار باید ملکی با این ارزش یا بیشتر خریداری کند 500,000 یورو
خرید ملکی قدیمی (30 سال ساخت به بالا) در مناطق در حال بازسازی 350,000 یورو
سرمایه گذار باید در فعالیت پژوهشی، یا سهام دولتی یا خصوصی سرمایه گذاری کند 350,000 یورو
یا در بازسازی یا نوسازی پروژه های میراث ملی سرمایه گذاری کند 250,000 یورو
کسب و کار حداقل ۱۰ شغل ایجاد کند.

برنامه اقامت ویزای طلایی پرتغال

ویزای طلایی پرتغال، ویزای اقامتی است که برای اتباع غیر اتحادیه اروپا که سرمایه‌گذاری قابل توجهی در پرتغال انجام داده‌اند، مانند خرید ملک، سرمایه‌گذاری سرمایه یا ایجاد فرصت‌های شغلی صادر می‌شود. این یک فرآیند سریع برای دریافت اقامت دائم و شهروندی در یک کشور اتحادیه اروپا است. البته از طریق ویزای طلایی، شما می‌توانید در عرض پنج سال واجد شرایط شهروندی پرتغال شوید.

بسته شدن ویزای طلایی پرتغال

دولت پرتغال پیشنهاد کرده است که طرح ویزای طلایی پرتغال متوقف شود. این پیشنهاد در حال حاضر در دست بررسی است و در نهایت برای تصویب به مجلس ارائه خواهد شد. تا زمانی که این قانون تصویب نشود (که حداقل شش هفته از شروع فرآیند بدون هیچ‌گونه تغییر یا تمدید طول می‌کشد)، مقررات فعلی ویزای طلایی همچنان معتبر هستند.

گزینه‌های سرمایه‌گذاری ویزای طلایی پرتغال

برای واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی در پرتغال، باید یکی از سرمایه‌گذاری‌های زیر را انجام دهید:

 • ملکی به ارزش حداقل 500000 یورو خریداری کنید. در صورت خرید در منطقه کم تراکم، مبلغ سرمایه‌گذاری 400000 یورو است.
 • 350000 یورو در ملکی در منطقه بازسازی شهری پرتغال سرمایه‌گذاری کنید. اگر در یک منطقه کم تراکم سرمایه‌گذاری کنید، مبلغ سرمایه‌گذاری 280000 یورو است. این پروژه باید واجد شرایط سرمایه‌گذاری توسط سرویس مهاجرت و مرز پرتغال SEF باشد.
 • حداقل 500000 یورو در یک صندوق سرمایه‌گذاری واجد شرایط سرمایه‌گذاری کنید. گزینه‌های سرمایه‌گذاری توسط CMVM پرتغال (کمیسیون بازار اوراق بهادار) تنظیم می‌شود و معمولاً شامل سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات یا شرکت‌های فناوری نوپا می‌شود.
 • انتقال سرمایه حداقل 1 میلیون یورو در حساب بانکی پرتغال انجام دهید.
 • خرید سهام شرکت به ارزش حداقل 1 میلیون یورو.
 • حداقل یک میلیون یورو در یک شرکت سرمایه‌گذاری کنید.
 • حداقل ده شغل برای اتباع پرتغالی ایجاد کنید.
 • حداقل 350000 یورو برای ایجاد یک شرکت تجاری یا برای تقویت سرمایه سهام یک شرکت تجاری سرمایه‌گذاری کنید که از طریق آن حداقل پنج شغل تمام وقت ایجاد کنید.
 • انتقال سرمایه حداقل 350000 یورو برای فعالیت‌های تحقیقاتی در علم یا فناوری توسط مؤسسات تحقیقاتی علمی دولتی یا خصوصی انجام دهید.
 • انتقال سرمایه حداقل 250000 یورو برای حمایت از هنر یا بازسازی میراث ملی انجام دهید.

قبل از انتخاب یک برنامه برای سرمایه‌گذاری، باید با طیف وسیعی از متخصصان مشورت کنید. اگر واجد شرایط هستید، آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا با توجه به وضعیت مالی، ملیت و ترجیحات خود، برنامه مناسب خود را انتخاب کنید. آن‌ها همچنین یک سفر به پرتغال را ترتیب می‌دهند (حتی به شما کمک می‌کنند در صورت نیاز برای ویزای شینگن درخواست دهید) تا بتوانید خودتان گزینه‌های مناسب را ببینید.

اگر واجد شرایط هستید، آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا با در نظر گرفتن وضعیت مالی، ملیت و ترجیحات شما، مناسب‌ترین برنامه را انتخاب کنید. آن‌ها همچنین یک سفر به پرتغال را ترتیب می‌دهند (حتی به شما کمک می‌کنند در صورت نیاز برای ویزای شینگن درخواست دهید) تا بتوانید خودتان گزینه‌های خود را ببینید.

چه کسانی واجد شرایط درخواست ویزای طلایی پرتغال هستند؟

برای واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی پرتغال، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • باید بالای 18 سال سن داشته باشید.
 • باید سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام دهید که برای اقتصاد پرتغال مفید باشد.
 • نباید سابقه کیفری داشته باشید.
 • باید صاحب پولی باشید که به دنبال سرمایه‌گذاری هستید.
 • باید متعهد شوید که سرمایه‌گذاری را حداقل برای پنج سال دیگر حفظ کنید.

آیا می‌توانید با سرمایه‌گذاری شهروندی پرتغال دریافت کنید؟

بله، اگر ویزای طلایی دریافت کنید، پس از پنج سال واجد شرایط شهروندی می‌شوید. برخلاف سایر کشورها، در واقع نیازی به اقامت در پرتغال در آن دوره برای اخذ تابعیت از طریق مسیر ویزای طلایی ندارید. شما فقط باید هفت تا چهارده روز در سال را در کشور بگذرانید. با این حال، باید ثابت کنید که برای اقامت در پرتغال، درآمد ثابت و دانش زبان پرتغالی حداقل در سطح پایه را دارید.

مزایای ویزای طلایی پرتغال

ویزای طلایی پرتغال یک ویزای ارزنده برای سرمایه‌گذاران ثروتمند است، زیرا طیف گسترده‌ای از مزایای را برای سرمایه‌گذار و اعضای خانواده آن‌ها ارائه می‌دهد، مانند:

توانایی زندگی و کار در یک کشور اتحادیه اروپا

ویزای طلایی پرتغال به شما اجازه اقامت در پرتغال را می‌دهد که یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این بدان معناست که در نهایت می‌توانید پاسپورت پرتغالی دریافت کنید و از مزایای کامل ملیت اتحادیه اروپا بهره‌مند شوید: بدون مرز، دسترسی به بازار واحد اتحادیه اروپا و زندگی در یک جامعه باثبات، دموکراتیک، مرفه و امن. کسب‌وکارها در اتحادیه اروپا همچنین از حرکت آزاد نیروی کار، کالا و خدمات و دسترسی رایگان به بیش از 450 میلیون مصرف‌کننده برخوردار است.

دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و آموزش پرتغالی

به عنوان ساکنان یا شهروندان پرتغالی، شما و خانواده‌تان به تمام خدمات ملی آن مانند مراقبت‌های بهداشتی و آموزش دسترسی خواهید داشت. پرتغال دارای یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی با بودجه عمومی است که به نام Serviço Nacional de Saúde (SNS) شناخته می‌شود. در سال 2021، شاخص جهانی نوآوری مراقبت‌های بهداشتی، پرتغال را در رتبه سوم مراقبت از بیمار و زیرساخت‌های پزشکی قرار داد.

پرتغال همچنین دارای سطح نسبتاً باکیفیتی از آموزش عمومی در تمام سطوح؛ از مدرسه ابتدایی تا دانشگاه است. نرخ باسوادی در پرتغال 99.44 است و دانش آموزان پرتغالی به طور مداوم نمرات بالاتر از میانگین را در آزمون‌های PISA نشان می‌دهند.

کمترین هزینه زندگی در اروپای غربی

پرتغال برخی از کمترین هزینه‌های زندگی در اروپای غربی را بدون قربانی کردن کیفیت زندگی ارائه می‌دهد. تقریباً همه چیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است، از غذا گرفته تا آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، تفریح ​​و فعالیت‌های اجتماعی. از نظر فنی، شما می‌توانید با حدود 1400 دلار در ماه در پرتغال به راحتی زندگی کنید، اگرچه هزینه‌های زندگی تا حد زیادی به سبک زندگی انتخاب شده بستگی دارد.

در واقع، پرتغال یکی از بهترین مقاصد برای مهاجران در نظر گرفته می‌شود و همواره در نظرسنجی‌های بین‌المللی رتبه بالایی دارد. در نظرسنجی Expat Insider 2021، این کشور در رتبه پنجم قرار گرفت و تنها کشور اروپایی که در فهرست ده رتبه برتر قرار گرفت.

سفر بدون ویزا به اروپا

ویزای طلایی پرتغال به طور خودکار به شما این حق را می‌دهد که بدون ویزا به هر نقطه از اتحادیه اروپا سفر کنید. علاوه بر این، بسیاری از کشورهای غیر شنگن نیز به شما اجازه می‌دهند تا زمانی که ویزا یا مجوز اقامت شما در دسترس باشد، بدون ویزا وارد شوید .پس از دریافت پاسپورت پرتغالی، از حق کامل سفر بدون ویزا به بیش از 100 کشور جهان نیز برخوردار خواهید بود.

پاسپورت پرتغالی در کمتر از پنج سال

تنها پنج سال پس از سرمایه‌گذاری خود می‌توانید پاسپورت پرتغالی دریافت کنید. اگرچه فوري نيست، اما پنج سال زمان نسبتاً كوتاهي براي به دست آوردن شهروندي اتحاديه اروپا است، به‌خصوص با توجه به شرايط بسيار ملايم اقامت. پاسپورت پرتغالی به شما حق زندگی، کار و سرمایه‌گذاری در هر نقطه از اتحادیه اروپا را می‌دهد. همچنین می‌توانید از 150 کشور بدون ویزا دیدن کنید.

شرایط اقامت ملایم

برای دریافت شهروندی پرتغال، نیازی به زندگی تمام وقت در پرتغال ندارید. شما باید هفت روز از سال اول و سپس 14 روز در دوره‌های دو ساله بعدی در کشور باشید. پس از گذشت پنج سال، می‌توانید برای شهروندی پرتغال درخواست دهید و شرایط اقامت دیگر ضروری نخواهد بود.

چه کسانی از اعضای خانواده می‌توانند برای ویزای طلایی پرتغال درخواست دهند؟

شما می‌توانید اعضای خانواده تحت پوشش خود برای ویزای طلایی پرتغال بگنجانید:

 • همسر یا شریک زندگی شما.
 • کودکان زیر 18 سال.
 • کودکان بالای 18 سال که از نظر مالی به شما وابسته هستند. کودکان بزرگ‌سال باید در آموزش تمام وقت ثبت نام کرده و ازدواج نکرده باشند تا واجد شرایط باشند.
 • خواهر و برادرهای زیر 18 سال خود یا همسر/شریکتان. برای اینکه خواهر و برادرها واجد شرایط وابستگی شوند، شما یا شریک زندگی‌تان باید حضانت قانونی آن‌ها را داشته باشید.
 • والدین وابسته (بالای 55 سال) شما یا همسر/شریکتان. شما باید مدارکی را ارائه دهید که وابستگی آن‌ها را ثابت کند مگر اینکه سن آن‌ها از 65 سال بیشتر باشد.
 • هر یک از اعضای خانواده که در درخواست شما گنجانده شده باشد، کارت اجازه اقامت پرتغال را دریافت خواهد کرد و از حقوق و امتیازات مشابه شما برخوردار خواهد بود.

چگونه برای ویزای طلایی پرتغال اقدام کنیم؟

مراحل اخذ ویزای طلایی پرتغال به شرح زیر است:

 • از پرتغال دیدن کنید و سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کنید.
 • یک حساب بانکی پرتغالی و شماره مالیات تنظیم کنید.
 • سرمایه‌گذاری خود را تکمیل کنید.
 • برای ویزای طلایی پرتغال اقدام کنید.
 • اجازه اقامت خود را دریافت کنید.
 • برای شهروندی پرتغال / اقامت دائم درخواست دهید.

مرحله 1: از پرتغال دیدن کنید و سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کنید

شما (یا وکلای شما) باید یک سفر قبلی به پرتغال ترتیب دهید تا بتوانید گزینه‌های خود را ببینید و روند سرمایه‌گذاری را شروع کنید. اگر شما علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات هستید، در بازدید اولیه خود، از املاک بازدید می‌کنید، با وکلا ملاقات می‌کنید و (در صورت تمایل شما) وکالت‌نامه‌ای را به نماینده اعطا می‌کنید.

اگر می‌خواهید روی یکی از گزینه‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنید، وکیلتان به شما کمک می‌کند تا جلسات و مدارک لازم برای انتقال را تنظیم کنید. اگر از کشوری هستید که شرایط ویزا دارد، ممکن است برای این سفر اولیه کوتاه به ویزای شینگن پرتغال نیاز داشته باشید.

مرحله 2: یک حساب بانکی پرتغالی و شماره مالیات تنظیم کنید

قبل از نهایی کردن سرمایه‌گذاری خود، به شماره مالیات پرتغالی و حساب بانکی نیاز دارید. شما می‌توانید یک شماره مالیات، همچنین به عنوان شماره NIF

 (Número de Identificação Fiscal) در دفتر محلی اداره مالیات و گمرک (خدمات ثبت مالیات‌دهندگان) دریافت کنید. مجموعه‌ای از فرم‌ها وجود دارد که باید تکمیل کنید (ارائه شده توسط اداره مالیات) و مدارکی که باید در مورد نیاز خود به شماره مالیات پرتغالی ارسال کنید.

می‌توانید یک حساب بانکی در هر موسسه مالی مورد اعتماد در پرتغال ایجاد کنید. فرآیند بسیار ساده است، مانند هر جای دیگری در جهان، شما به بانک مراجعه می‌کنید و درخواست می‌کنید تا یک حساب بانکی ایجاد کنید. برای هر دوی این فرآیندها، باید مدارکی که درآمد، آدرس منزل و مدرک شناسایی خود را اثبات می‌کند داشته باشید.

مرحله 3: سرمایه‌گذاری خود را تکمیل کنید

هنگامی‌که حساب بانکی و شماره مالیات خود را تنظیم کردید، در نهایت می‌توانید سرمایه‌گذاری خود را تکمیل کنید. سرمایه‌گذاری ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا نهایی شود. شما نمی‌توانید برای ویزای طلایی درخواست دهید تا زمانی که مدارک لازم مبنی بر تضمین آن را نداشته باشید. پس از نهایی کردن سرمایه‌گذاری خود، می‌توانید برای جمع‌آوری مدارک مورد نیاز و درخواست ویزای طلایی پرتغال به خانه بازگردید.

مرحله 4: برای ویزای طلایی پرتغال اقدام کنید

هنگامی‌که سرمایه‌گذاری شما تکمیل شد، در نهایت می‌توانید درخواست ویزای طلایی پرتغال را در خدمات مهاجرت و مرزها (SEF) ارسال کنید. این فرایند به شرح زیر است:

 • با پورتال ARI (اجازه اقامت برای فعالیت‌های سرمایه‌گذاری) ثبت نام کنید. پورتال آنلاین SEF برای رسیدگی به درخواست‌های ویزای طلایی است. شما می‌توانید خودتان ثبت نام کنید یا یک نماینده قانونی ممکن است از طرف شما این کار را انجام دهد.
 • ضمیمه کپی‌های الکترونیکی از مدارک مورد نیاز و به صورت PDF و بزرگ‌تر از 4 مگابایت.
 • کلیه هزینه‌های مربوطه را بپردازید.
 • منتظر تائید SEF باشید.
 • برای ارسال درخواست ویزای طلایی خود در یکی از شعبه‌های محلی SEF قرار ملاقاتی تعیین کنید.

اگر نمی‌خواهید شخصاً برای ویزا درخواست دهید، می‌توانید وکالت‌نامه (POA) را به یک نماینده قانونی بدهید تا از طرف شما درخواست دهد. سپس نماینده قانونی شما می‌تواند درخواست ویزا را برای شما و اعضای خانواده‌تان ارسال کند و همچنین به شما در انجام سرمایه‌گذاری کمک کند.

مرحله 5: اجازه اقامت پرتغال خود را دریافت کنید

پس از ارسال درخواست، دریافت کارت اجازه اقامت شما بین سه تا شش ماه طول می‌کشد. اعتبار کارت در ابتدا یک سال است و حداکثر تا پنج سال قابل تمدید است.  با کارت اجازه اقامت پرتغال خود، می‌توانید آزادانه در پرتغال زندگی و کار کنید و از مزایایی مشابه سایر شهروندان و ساکنان پرتغال برخوردار شوید.

مرحله نهایی: برای اقامت دائم یا شهروندی اقدام کنید

پنج سال پس از سرمایه‌گذاری، شما واجد شرایط درخواست شهروندی پرتغال یا اقامت دائم می‌شوید. در این مرحله، باید نشان دهید که با پرتغال ارتباط دارید و یک آزمون دانش عمومی را پشت سر بگذارید. این آزمون ثابت می‌کند که شما می‌توانید حداقل سطح A2 (مکالمه) پرتغالی صحبت کنید و دانش کلی از جامعه و قوانین پرتغال دارید. هیچ شرایط اقامتی وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای طلایی پرتغال

هنگام ارسال درخواست ویزای طلایی پرتغال، باید مدارک زیر را داشته باشید:

 • فرم رسمی درخواست ویزای پرتغال این از پورتال ویزای پرتغال قابل دانلود است.
 • پاسپورت معتبر.
 • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت که مطابق با شرایط عکس ویزای پرتغال است.
 • مدرکی مبنی بر اخذ بیمه درمانی معتبر در پرتغال.
 • اثبات عدم سوءپیشینه کیفری قبلی شما به گواهی از هر کشوری که بیش از یک سال در آن زندگی کرده‌اید نیاز دارید. این گواهی باید طی سه ماه گذشته توسط مقامات مربوطه صادر و به پرتغالی ترجمه شود.
 • بیانیه سوگند یاد شده که سرمایه‌گذاری خود را حداقل برای مدت پنج سال حفظ خواهید کرد.
 • رسید پرداخت از درگاه ARI.
 • هرگونه اسناد مربوط به سرمایه‌گذاری شما، به شرح زیر.
 • خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 500000 یورو.
 • سند تملک ملک یا قرارداد پیش قرارداد.
 • بیانیه یک موسسه مالی مجاز یا ثبت شده در پرتغال که انتقال بین‌المللی مؤثر دارایی‌ها را ثابت می‌کند.
 • گواهی ثبت زمین به همراه سوابق و ثبت‌های معتبر، مالکیت ملک را تائید می‌کند.
 • شرح حقوقی ملک، در صورت وجود.

سرمایه‌گذاری 350000 یورو در ملک، در منطقه بازسازی شهری پرتغال:

مدارک فوق‌الذکر

 • اظهارنامه یک نهاد صلاحیت‌دار که ثابت کند ملک در منطقه احیا است.
 • انتقال سرمایه حداقل 1 میلیون یورو در حساب بانکی.
 • اظهارنامه از یک موسسه مالی که در پرتغال ثبت شده است، گواهی سپرده. انتقال باید عاری از هرگونه هزینه و تعهد باشد.

·         ایجاد حداقل ده موقعیت شغلی:

 • اظهارنامه یک موسسه مالی که در پرتغال ثبت شده است، گواهی سپرده مورد نیاز.
 • قراردادهای کاری انفرادی بین کارفرما و کارکنان.
 • اگر سهامدار یک شرکت هستید: استخراج از ثبت شرکت‌ها.

سرمایه‌گذاری در هنر

 • بیانیه‌ای صادر شده توسط اداره استراتژی، برنامه‌ریزی و ارزیابی فرهنگی پرتغال، مبنی بر اینکه آن‌ها با مقامات ذیصلاح در این بخش مشورت کرده‌اند و سرمایه شما را در حمایت از هنر یا بازسازی و نگهداری میراث فرهنگی ملی تائید می‌کند.
 • بیانیه‌ای از یک موسسه مالی در پرتغال مبنی بر انتقال دارایی‌ها.
 • سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های تحقیقاتی.
 • اعلامیه مؤسسه تحقیقاتی علمی دولتی یا خصوصی که سرمایه‌گذاری را تائید می‌کند.
 • بیانیه‌ای از یک موسسه مالی در پرتغال مبنی بر انتقال دارایی‌ها.

دستورالعمل‌های سند

اسنادی که برای درخواست ویزای طلایی پرتغال ارسال می‌کنید، باید به انگلیسی یا پرتغالی بر اساس درخواست ترجمه شوند. ترجمه باید توسط مترجم معتبر انجام شود. برخی از اسناد مانند اسناد وضعیت مدنی نیز باید از طریق مهر آپوستیل قانونی شوند.

هزینه ویزای طلایی پرتغال

علاوه بر سرمایه‌گذاری اصلی (به عنوان مثال 500000 یورو در املاک و مستغلات)، شما باید هزینه‌های دولتی زیر را نیز بپردازید:

 • هزینه پردازش: 533 یورو برای هر عضو خانواده.
 • هزینه صدور ویزای طلایی: ۵۳۲۵ یورو برای هر عضو خانواده.
 • هزینه تمدید اجازه اقامت: ۲۶۶۳ یورو برای هر عضو خانواده در هر بار تمدید.

علاوه بر این، بسته به سرمایه‌گذاری‌ که انجام می‌دهید، احتمالاً وکلا، مشاوران یا سایر متخصصان را برای کمک به شما در این فرآیند استخدام خواهید کرد. شما همچنین باید هزینه خدمات و راهنمایی آن‌ها را بپردازید. همچنین باید ترجمه، قانونی سازی (مهر آپوستیل) یا صدور اسناد را نیز در نظر بگیرید.

اعتبار ویزای طلایی پرتغال

ویزای طلایی پرتغال در ابتدا یک سال اعتبار دارد. سپس می‌توانید به تمدید آن برای دوره‌های دو ساله ادامه دهید، مشروط بر اینکه سرمایه‌گذاری خود را حفظ کرده باشید. پس از پنج سال (1+2+2) شما واجد شرایط اقامت دائم یا شهروندی می‌شوید. دریافت پاسپورت پرتغالی به شما امکان دسترسی به حقوق شهروندی اتحادیه اروپا مانند آزادی رفت‌وآمد و دسترسی به بازار اروپا را می‌دهد.

برای حفظ ویزای طلایی چه مدت باید در پرتغال زندگی کنید؟

برای حفظ ویزای طلایی پرتغال، باید حداقل 7 روز در سال اول و سپس چهارده روز در دوره‌های دو ساله بعدی در این کشور بمانید. برخلاف سایر انواع ویزای سرمایه‌گذاری، برای تمدید ویزای طلایی یا دریافت اقامت دائم یا شهروندی نیازی به اقامت دائم در پرتغال ندارید.

مالیات در پرتغال برای سرمایه‌گذاران ویزای طلایی

اگر غیر مقیم هستید و در پرتغال زندگی نمی‌کنید، بر درآمد به دست آمده در خارج از کشور مشمول مالیات نمی‌شوید. به عنوان یک غیر مقیم، شما فقط برای درآمدی که در پرتغال به دست می‌آورید، مانند اجاره املاک و مستغلات، مالیات می‌پردازید.  اگر مقیم پرتغال هستید، باید برای هر درآمدی که در خارج از کشور به دست می‌آید مالیات بپردازید.

درآمد در پرتغال مشمول مالیات در نظر گرفته می‌شود:

 • درآمد شغلی
 • حقوق بازنشستگی
 • دستمزد کارگردان
 • درآمد سرمایه‌گذاری
 • درآمد اجاره
 • سود سرمایه

نرخ مالیات در پرتغال از 14.50٪ تا 48٪ (برای درآمد بالاتر از 80.882 یورو) است. درآمد اجاره در پرتغال با نرخ ثابت 28٪ مالیات می‌شود.

چه کسی برای مقاصد مالیاتی در پرتغال مقیم در نظر گرفته می‌شود؟

اگر حداقل 183 روز از سال در پرتغال زندگی کنید، مقیم مشمول مالیات محسوب می‌شوید. لازم نیست 183 روز متوالی باشد. با ویزای طلایی، می‌توانید بدون اقامت واقعی در پرتغال، اجازه اقامت خود را حفظ کنید. بنابراین، شما از پرداخت مالیات بر درآمد از خارج از کشور معاف هستید. به یاد داشته باشید، هر درآمدی که از داخل پرتغال به دست می‌آید، همچنان مشمول مالیات خواهد بود، حتی اگر در خارج از کشور زندگی کنید.

فرآیند درخواست اقامت پرتغال

آیکون مرحله اول
 
مرحله اول
 
تیم انطباق خدمات حقوقی بیات ارزیابی صلاحیت داخلی را انجام می دهد. ارزیابی صلاحیت، شناخت مشتری (KYC) و بررسی امنیتی سوابق
 

مرحله دوم دریافت اقامت

مرحله دوم
 
جمع آوری مدارک مورد نیاز و آمادگی های تشکیل پرونده متقاضی و وابسته ها

مرحله سوم تابعیت

مرحله سوم
 
تفهیم برنامه، امضای قرارداد،‌ تهیه لیست سفارشی مدارک و تهیه درخواست خرید ملک،‌ ارائه مدارک، بررسی پرونده، فرآیند ارزیابی صلاحیت

مرحله چهارم دریافت شهروندی

مرحله چهارم
 
تصمیم نهایی، صدور نامه تایید و انجام پیگیری های مورد نیاز توسط گروه حقوقی بیات صدور ویزای طلایی

مرحله چهارم دریافت شهروندی

مرحله پنجم

صدور پاسپورت دوم