ترکیه

اخذ تابعیت و پاسپورت

طبق مقررات جدیدی که در روزنامه رسمی دولت این کشور در تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ منتشر شد، ترکیه محدودیت های مورد نیاز .برای اتباع بیگانه را جهت اخذ شهروندی ترکیه کاهش داده است چهار نوع سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه برای متقاضیان ارائه شده است. خرید ملک در ترکیه، سپرده بانکی، اوراق قرضه دولتی و همچنین گزینه ای که اخیرا فراهم شده سرمایه گذاری در احداث و ساخت کارخانه‌جات و اشتغال‌زایی در پروژه های معرفی شده توسط دولت ترکیه می‌باشد. به تازگی اما شروع هزینه سرمایه گذاری در ترکیه از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار افزایش پیدا کرد. اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه دارای شرایطی‌ می‌باشد، برای مثال: سرمایه گذار باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و دارای سابقه کیفری نباشد و از شرایط سلامت جسمی و روانی برخوردار باشد. همچنین می تواند اعضای خانواده (همسر، و فرزندان وابسته زیر ۱۶ سال) را با خود همراه سازد، اما اقامت دائم برای فرزندان بالای ۱۸ سال اعطا می شود، هیچگونه محدودیتی برای تابعیت دوگانه وجود ندارد و نیازی به اقامت در کشور در طول فرایند نیست. پس از قبولی درخواست تابعیت، کارت اقامت به سرعت صادر خواهد شد و بعد از اخذ صلاحیت، از طرف اداره امنیت ترکیه تابعیت و پاسپورت با امضا و تایید نهایی ریاست جمهوری ترکیه صادر می‌شود. امتیازات زیادی در این برنامه وجود دارد. برای مثال در این روش اخذ تابعیت شما سرمایه گذاری می کنید. ملک خریداری می کنید و به دارایی های خودتان اضافه می کنید. اما در دیگر برنامه های اخذ تابعیت اقتصادی پرداختی بلاعوض به دولت انجام می گیرد. اما ممکن است شرایط دیگری در آن نوع برنامه وجود داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر حتما با ما تماس بگیرید.

زمان انتظار
سریع ترین زمان بین 3 تا 6 ماه
قدرت ویزا
115 کشور
شهروندی دوگانه
دارد
نیاز به حضور فیزیکی
ندارد
هزینه سرمایه گذاری
400.000 دلار
نوع سرمایه گذاری
خرید ملک
زندگی و اخذ تابعیت ترکیه در حوزه مهاجرت یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای ایرانیان است. کشور ترکیه که در همسایگی ایران قرار دارد، به دلیل موقعیت جغرافیایی نزدیک به ایرانیان و فرهنگ نسبتا مشابه و شرایط زندگی و کار مناسب از اولین انتخاب‌های هرفردی‌ست. این گزینه می‌تواند راه ورود به کشورهای دیگر برای زندگی نیز باشد. به دنبال اخذ تابعیت ترکیه و زندگی در این کشور، برنامه‌های مختلفی جهت سرمایه‌گذاری، مثل: خرید ملک، سپرده گذاری بانکی، راه اندازی کسب و کار و گزینه جدید راه اندازی کارخانه وجود دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. ترکیه کشوری با رویکرد اروپایی، با دولتی دموکرات و با مردمی آزاد است که مابین دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است. با ترکیبی از فرهنگهای اسلامی، ترکی، فارسی، عربی، بیزانس، یونانی، رومی و اروپایی، ترکیه برای همه اقشار دارای حرفی برای گفتن است. یکی از انتخابات محبوب در میان سرمایه گذاران شهر استانبول است. بالطبع میزان سودآوری و پیشرفت در شهرهای مهم ترکیه نیز بیشتر است.
پایتخت
آنکارا
جمعیت
۸۴٬۲۲۵٬۰۰۰
زبان رسمی
ترکی
واحد پول
لیر(XCD)
نوع حکومت
جمهوری ریاستی با پارلمان واحد

مزایای این سرمایه گذاری و تابعیت

 • دریافت پاسپورت بین 3 تا 6 ماه
 • تابعیت مادام‌العمر
 • کشوری مناسب و محبوب برای زندگی
 • نزدیکی جغرافیایی، فرهنگی
 • سفر بدون نیاز به ویزا به بیش از 115 کشور
 • عدم نیاز به اقامت و مصاحبه طی فرآیند اخذ پاسپورت
 • برخورداری از کلیه حقوق شهروندی پس از اخذ تابعیت
 • بدون نیاز به تجربه مدیریت
 • بدون هیچگونه محدودیت برای تابعیت دوگانه
 • امکان خرید بیش از یک ملک
 • امکان اجاره دادن املاک خریداری شده

شرایط برای

فرد اصلی

متقاضی اصلی این برنامه در مرحله اول روش سرمایه گذاری خود را انتخاب می کند. محبوب ترین نوع سرمایه گذاری خرید ملک است که از 400.000 دلار شروع می شود و با این هرینه بیش از یک ملک حتی می توان خریداری کرد. املاک می توانند مستغل یا تجاری باشند. همچنین از قوانین این سرمایه گذاری این است که املاک را به مدت سه سال نگه دارند اما می توانند ملک یا املاک را اجاره دهند و یا در آن زندگی کنند.

شرایط برای

بستگان فرد

همسر ، فرزندان زیر 18سال و می توانند به عنوان افراد تحت تکفل در این پرونده گنجانده شوند. از نظر تعداد افراد تحت تکفل محدودیتی وجود ندارد، اگرچه خواهر و برادر و وابستگان همسر واجد شرایط نیستند. املاک خریداری شده، سپرده بانکی و هر روشی که شما برای اخذ تابعیت با آن اقدام کردید، به مدت 3 سال باید آن را حفظ کنید و به فروش آن یا برداشت سپرده اقدام نکنید. معمولا بهترین روش سرمایه گذاری که پبشنهاد می دهیم خرید ملک است. شما با این رقم حتی بیش از یک ملک (مسکونی یا تجاری) می توانید خریداری کنید. 

روش‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه (برای مشاهده جزئیات کلیک کنید)

اتباع خارجی که حداقل یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را داشته باشند، می توانند تابعیت ترکیه (TC) را برای خود و خانواده خود به دست آورند

سرمایه گذاری حداقل 400,000 دلار امریکا در یک ملک و حفظ سرمایه گذاری به مدت سه سال

واریز وجه نقد به مبلغ 500,000 دلار در یکی از بانکهای ترکیه به مدت حداقل ۳ سال

خرید اوراق قرضه دولتی با ارزش 500,000 دلار، و حفظ آن به مدت حداقل ۳ سال

سرمایه گذاری 500,000 دلار که وزارت خزانه داری و دارایی آن را تأیید خواهد شد

سرمایه‌گذاری 500,000 دلار در احداث کارخانه‌جات و اشتغال زایی در پروژه‌های معرفی شده دولت


خرید اوراق قرضه دولتی، که به مدت حداقل ۳ سال حفظ می شود. این سرمایه گذاری را وزارت خزانه داری و دارایی تضمین خواهد کرد

شناخت مشتری، بررسی سوابق امنیتی متقاضی،تهیه تقاضا نامه و ارزیابی صلاحیت شخص توسط گروه حقوقی بیات
بررسی درخواست متقاضی، امضای قرارداد بین دوطرف، تهیه لیست سفارشی اسناد و تهیه تقاضانامه و تحویل آن به مشتری
خرید ملک با هماهنگی مشتری و ارائه سند رسمی بعد از واریز هزینه و یا شروع کسب و کار یا خرید اوراق قرضه، ارائه مدارک، بررسی پرونده، فرآیند ارزیابی صلاحیت
ارایه کارت اقامت موقت، تصمیم نهایی توسط دولت ترکیه و پیگیری‌های مورد نیاز توسط وکلای حقوقی بیات گروپ، و صدور نامه تایید
صدور گواهینامه های پذیرش تابعیت توسط ارگان‌های دولتی و سیاسی ترکیه و تحویل پاسپورت و تابعیت متقاضی و اخضای وابسته در پرونده

نکاتی که جهت سرمایه گذاری در ترکیه باید بدانید

اولین مرحله کار با انتخاب ملک مورد نظر شروع میشود. توجه داشته باشید که ملک باید از شرکت و یا صاحب ملک که شهروند ترک باشند خریداری شود. شما بعد از سه سال سپرده بانکی یا ملک را می توانید بفروشید یا بردارید. و زمان فروش فقط به شهروندان ترک باید ملک را بفروشید. همچنین موقع خرید میزان پیشرفت و توسعه ملک را در نظر بگیرید تا به مرور زمان سرمایه گذاری شما شامل سود نیز باشد. بر اساس قوانین اولیه در این بخش، واریز پول میبایست مستقیماٌ از حساب سرمایه گذار در خارج از ترکیه به حساب فروشنده در داخل ترکیه واریز گردد. قبل از اینکه سند ملک خود را تحویل بگیرید، حتماٌ کارشناس رسمی دولت ( Expertiz ) باید ملک شما را کارشناسی کند و رقم کارشناسی خود را مشخص کند. این بخش از پروسه بسیار اهمیت دارد چون مبلغی که ملک کارشناسی می شود میبایست بسیار نزدیک به رقم خرید شما و بالای 400٫000 دلار باشد و در این مرحله نیز حضور وکیل بسیار مورد نیاز است واین در تخصص ماست. در زمان به نام شدن سند وکیل بر پروسه رهن گذاشتن روی سند ملک نظارت می کند تا به درستی انجام شود و رهن سه ساله برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک روی ملک شما گذاشته شود.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

برای درخواست مشاوره فرم زیر را تکمیل فرمایید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.