اطلاعیه جدید دولت دومینیکا، جهت گذرنامه های بیومتریک

پاسپورت بیومتریک

 

دولت دومینیکا در تاریخ ۲۹ ژوئيه۲۰۲۲ سامانه الکترونیکی گذرنامه های بیومتریک این کشور را اغاز نموده و تمامی شهروندان کشور دومینیکا باید تا قبل از ۳۱ اوت ۲۰۲۲ گذرنامه های خود را به سامانه جدید انتقال دهند. 

 

 

 

 

How Airlines and Airports Use Your Data, From Security to the Flight Itself | Condé Nast Traveler

نحوه تشخیص گذرنامه بیومتریک چگونه است؟

ساده ترین راه برای تشخیص بیومتریک بودن پاسپورت شما نگاه کردن به جلد است. اگر لوگوی دوربین طلایی کوچک در پایین وجود دارد ، بیومتریک است. در غیر این صورت ، فناوری نگهداری شده در پاسپورت بیومتریک آنقدر پیشرفته شده است و اجزای آن آنقدر کوچک است که به هیچ وجه نمی توانید توده یا برجستگی را احساس کنید

پاسپورت بیومتریک با تمدید کلیه پاسپورت های فعلی صادر می شود. اطلاعات و روش های تغییر از پاسپورت فعلی به پاسپورت بیومتریک جدید در زمان مقرر منتشر می شود.

مزایای پاسپورت بیومتریک

  • شناسایی مطمئن دارنده گذرنامه
  • حداقل احتمال جعل اطلاعات بیومتریک ذخیره شده در پاسپورت
  • افزایش حفاظت از حریم خصوصی
  • حفاظت بیشتر در برابر سرقت هویت
  • دارندگان پاسپورت بیومتریک همچنین می توانند از دروازه های ePassport در کنترل مرزی برای ورود سریعتر به انگلستان استفاده کنند.

گذرنامه بیومتریک

گذرنامه بیومتریک یا گذرنامه زیست‌سنجشی، ترکیبی از داده‌های سنتی روی کاغذ مانند تصویر و نام و نیز داده‌های دیجیتالی زیست‌سنجی یا بیومتریک مانند اثر انگشت، رنگ و طرح اسکن عنبیه و یک نسخه دیجیتال از تصویر دارنده گذرنامه، کارگذاشته‌شده درون یک ریزتراشه، ای‌ای‌پی‌رام است که خود ریزتراشه و حافظه مربوطه درون جلد گذرنامه قرار گرفته‌است. تمامی این داده‌بندی برپایه مدرک ایکائو، استاندارد شده‌است.

 

Dominica Launches Biometric Passport - Guide Consultants

کشورهای دارای گذرنامه بیومتریک

اطلاعیه جدید دولت دومینیکا، جهت گذرنامه های بیومتریک 3

کشورهای مجهز به سیستم گذرنامه الکترونیکی

تمامی کشورهای اروپایی عضو حوزه شنگن و سایر کشورهای انجمن تجارت آزاد اروپا، برای شهروندان خود که قصد خروج از اروپا و سفر به کشورهای دیگر همچون ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره را دارند، پس‌از انگشت‌نگاری و ثبت داده‌های فردی و زیستی، گذرنامه بیومتریک صادر می‌کند. هزینه هر گذرنامه در کشورهای مختلف شنگن متفاوت و بسته به‌قوانین کشوری از ۶۰ تا ۱۵۰ یورو در تغییر است.[۱۰] بسیاری‌از کشورهای پیشرفته و در حال توسعه آسیا به غیر از هندوستان[۱۱] نیز دارای گذرنامه الکترونیک هستند.

ایران نیز ازسال ۲۰۱۱ آغاز به صدور گذرنامه بیومتریک نموده‌است.

برای اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم های درخواست، با شماره ۰۰۹۷۱۵۰۶۲۴۴۶۴۶ تماس حاصل فرمایید.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *