چطور به ترکیه مهاجرت کنم؟ معرفی بهترین روش اقامت

اقامت ترکیه

مقدمه

اگر آرزو دارید در ترکیه زندگی کنید و کسب و کار خود را در این کشور به راه بیندازید و یا ملکی را بخرید، شاید نیاز باشد تا برای دریافت اقامت اقدام کنید. برای مطالعه شرایط اخذ پاسپورت و تابعیت مادام العمر ترکیه نیز می توانید اینجا کلیک کنید.

ممکن است نیاز باشد زمانی که مجوز اقامت خود را گرفتید، وابستگان شما (هسر و فرزندان غیر مستقل) برای ویزای خانوادگی اقدام کنند.

این مجوز حداکثر برای دو سال اعتبار دارد و قابل تمدید است و نشان می دهد که شما همچنان در حال کسب و کار هستید و یا دارای یک ملک می‌باشید، در طول هر سال 184 روز را در ترکیه می‌مانید، مالیات مخصوص مقیمان را پرداخت کرده‌اید و درآمد کافی برای حمایت از خود و وابستگان خود را دارید.

بهترین روش اقامت ترکیه

اقامت یک ساله توریستی

این روش اقامت با اجاره ملک در ترکیه امکان پذیر است. برای افرادی که قصد دارند شرایط و موقعیت این کشور را بررسی کنند و بعد تصمیم بگیرند مناسب است. اقامت توریستی فقط یک بار به هر شخص ارائه می شود و بیشتر از یک سال نیز نخواهد بود.

اقامت دائم

برای اخذ اقامت دائم ترکیه می توانید ملکی به هر ارزشی که امکان پذیر است برایتان خریداری کنید. خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش های اخذ اقامت ترکیه است. برای اینکه این شرایط برای شخص بوجود بیاید باید صاحب ملی در ترکیه شود. برای مثال افراد یک خانواده زن و همسر می توانند ملک خریداری شده را به صورت شراکتی خریداری کنند و بخشی به نام هر فرد باشد. این نوع اقامت هر سال نیاز به تمدید شدن دارد و بعد از مدت 5 تا 8 ساله می توانند با ارائه مدارک مشخص برای اخذ تابعیت و شهروندی اقدام کنند.

اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری شروع مبلغ سرمایه گذاری از 250 هزار دلار است.

روش های این نوع سرمایه گذاری:

 • خرید ملک یا املاک کستغل یا تجاری ( می توان یک یا چند ملک باشد، تجاری یا مسکونی باشد)
 • راه اندازی کسب و کار یا ثبت شرکت در ترکیه 500هزار دلار
 • سپرده گذاری بانکی به مبلغ 500 هزار دلار
 • راه اندازی کارخانه در ترکیه  به ارزش 500 هزار دلار

شرایط مورد نیاز

گواهی منابع مالی کافی و ثابت برای مدت زمان اقامت (در فرم تقاضا درج شده است و ممکن است که مقامات درخواست مدارک مثبته کنند.)

مدارک اصلی همچون سند مالکیت محل اقامت (در صورتی که در دسترس باشد).

دعوت‌نامه یا سایر مدارک این‌ چنینی برای ارتباط با فرد یا کمپانی‌هایی که آن‌ها را نگاشته‌اند. (در صورتی که در دسترس باشد)

بیمه‌ی پزشکی معتبر توسط تسهیلات خدمات سلامتی موجود در ترکیه که بر اساس توافقات امنیت دوگانه‌ی اجتماعی تنظیم شده باشد و یا ارائه‌ی مدرکی که در سازمان امنیت اجتماعی صادر شده باشد و یا مدرکی که نشان دهد از طریق سازمان امنیت اجتماعی برای دریافت بیمه اقدام شده است و بعدها فرد تحت پوشش بیمه‌ی سلامت عمومی و یا بیمه‌ی سلامت خصوصی قرار می‌گیرد.

تابعیت‌های ممنوعه

هیچ تابعیتی به طور رسمی در ترکیه ممنوعه به حساب نمی‌آید.

تابعیت دوگانه

تابعیت دوگانه در ترکیه قابل قبول است. شما نیازی نیست برای اینکه به شهروند ترکیه تبدیل شوید از تابعیت قبلی خود صرف نظر کنید.

مدارک مورد نیاز

 • اصل و کپی پاسپورت
 • گواهی درآمد
 • چهار قطعه عکس پاسپورتی
 • مدارک خرید ملک (در صورت در دسترس بودن)
 • دعوت نامه‌ی کمپانی مورد نظر (در صورت در دسترس بودن)
 • بیمه‌ی سلامت مدارک
 • اصل و یا کپی سند ازدواج (در صورت در دسترس بودن)
 • اصل یا کپی گواهی تولد (در صورت در دسترس بودن)

اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه

سفر بدون نیاز به ویزا

با پاسپورت ترکی خود می‌تواند بدون نیاز به ویزا به 125 کشور جهان سفر کنید.

بهترین روش اقامت ترکیه

مالیات

یک فرد برای اینکه شامل مالیات شود باید اقامت حقوقی خود را در ترکیه بگیرد و یا حداقل در هر سال 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد. افرادی که به دنبال وظایف موقتی بیش از 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند به عنوان مقیم به حساب نمی‌آیند.

مقیمان باید بابت تمام درآمد خود مالیات پرداخت کنند در حالی که افرادی که مقیم نیستند تنها بابت درآمد خود از کشور ترکیه مالیات می‌پردازند.

مالیات درآمد شخصی برای مبالغ بالاتر از 110 هزار لیره، نرخ بسیاری بالایی بالغ بر 35 درصد دارد.

روند کار

ابتدا باید ارزیابی صلاحیت انجام شود تا اطمینان حاصل شود که واجد شرایط هستید.

در صورتی که نیاز باشد به شما امکان دسترسی به شبکه‌ی توسعه دهندگان و بنگاه‌های معاملاتی در ترکیه را می‌دهند تا بتوانید بهترین ملک را بسته به نیازهای خود تهیه کنید. ممکن است برای اینکه حساب بانکی باز کنید و سرمایه‌های خود را انتقال دهید شما را به بانک معرفی کنند.

به طور مستمر ممکن است با کمپانی شما شرکت کنند و گزینه‌های مختلف بانکداری را به شما معرفی کنند تا بتوانید کسب و کار خود را آغاز کنید.

برای مشاوره رایگان در خصوص اقامت و خرید ملک در ترکیه با مشاورین و  وکلای متخصص گروه بیات تماس بگیرید.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *