بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی | معرفی 10 کشور برتر

بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی

آیا به دنبال مهاجرت هستید و می‌خواهید بدانید که بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی کجاست؟ طبق گزارش  US News & World Report، بر اساس نظرسنجی که از 17000 نفر در سراسر جهان که 85 کشور را بر اساس 76 شاخص ارزیابی می‌کند، رتبه‌بندی صورت گرفته است. از آموزش گرفته تا مراقبت‌های بهداشتی و ایمنی، عوامل زیادی برای اندازه‌گیری کیفیت زندگی و مشخص کردن بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی وجود دارد. بنابراین، اگر آماده‌اید تا بدانید بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی، کار و تفریح کجا هستند با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

بهترین کیفیت زندگی: 10 کشور برتر

US News & World Report  یک نظرسنجی کشوری را برای تائید آموزش، بهداشت، تولید ناخالص داخلی و سایر جنبه‌ها، از جمله تعیین کیفیت زندگی کشورها، هر ساله انجام می‌دهد.  بر اساس شاخص‌هایی مانند قدرت خرید، میانگین امید به زندگی، تحصیلات، برابری جنسیتی، امنیت و کیفیت مالی، ببینید کدام کشورها بهترین کیفیت زندگی را ارائه می‌دهند. در این مقاله، به بررسی کشورهایی می‌پردازیم که رتبه‌های برتر را در لیست کسب کرده‌اند. توجه داشته باشید که رتبه‌بندی این ده کشور در این مقاله از ده به یک شروع می‌شود.

1.       نیوزلند

بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی

نیوزلند در سراسر جهان به دلیل کیفیت بالای زندگی و سرعت پایین آن شناخته شده است. نیوزیلندی‌ها به سخت‌کوشی در کار معروف هستند، اما آن‌ها به تعادلی سالم میان کار و زندگی اهمیت می‌دهند. حتی در بزرگ‌ترین شهرها، ساحل، مسیر دوچرخه‌سواری یا پارک ملی هرگز از دسترس شما دور نیست. اگر شهروند این کشور یا مقیم آنجا هستید، یا ویزای کاری با حداقل دو سال اعتبار دارید، مراقبت‌های بهداشتی عمومی در نیوزلند برای شما رایگان یا کم‌هزینه است. حتی اگر ویزای موقت دارید، ممکن است تحت شرایط خاصی بتوانید خدمات مختلفی را دریافت کنید.

2.       استرالیا

بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی

استرالیا کشوری مرفه با اقتصاد مبتنی بر بازار است. ساکنان استرالیا عاشق ورزش هستند و امید به زندگی برای مردان و زنان زیاد است. شهرهای استرالیا معمولاً در ارزیابی زیست پذیری رتبه بالایی دارند. در اواخر سال 2017، رأی‌دهندگان با اکثریت قاطع قانون ازدواج هم‌جنس‌گرایان را تائید کردند. کیفیت بالای آموزش استرالیا نیز در سراسر جهان شناخته شده است.

3.       هلند

بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی

در نظرسنجی سال 2022، هلند در مجموع، در رتبه هشتم قرار گرفت. ثبات سیاسی و سیستم‌های بهداشت عمومی و آموزش توسعه‌یافته، این کشور را در رتبه‌بندی‌ها متمایز می‌کند. هلند اولین کشوری بود که ازدواج هم‌جنس‌گرایان را قانونی کرد. همچنین هلند به خاطر جامعه بردبارش مشهور است. این کشور دارای بیشترین تمرکز موزه‌ها در جهان و 32 هزار کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری است که مردم را به فعالیت بیشتر تشویق می‌کند. هلندی‌ها 52 درصد مالیات بر دستمزد خود می‌پردازند. با این حال، آن‌ها شکایتی ندارند، زیرا کشورشان زندگی باکیفیتی را به آن‌ها ارائه می‌دهد. حمل و نقل عمومی در این کشور بسیار کارآمد است، دستمزدها خوب است، کشور امن است و آموزش عالی است.

4.       آلمان

آلمان بدون شک یکی از قدرتمندترین قدرت‌های اقتصادی جهان است که در رتبه هفتم کلی فهرست قرار دارد. این کشور دارای اقتصاد قوی و همچنین سیستم‌های آموزشی و بهداشتی عمومی توسعه‌یافته است. از دیگر مزایای آن می‌توان به نیروی کار آموزش‌دیده و متنوع و همچنین بخش‌های مخابراتی، بهداشتی و گردشگری پررونق اشاره کرد. آلمان همچنین یک رهبر جهانی در واردات و صادرات و همچنین زادگاه نمادهای فرهنگی تاریخی متعدد است.

5.       فنلاند

بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی

فنلاند به دلیل ایمنی و امنیت، سیستم آموزش عمومی توسعه‌یافته و جذابیت برای خانواده‌ها در این رتبه‌بندی برجسته است. این کشور یک رهبر جهانی در آموزش است. فنلاند همچنین از نظر عملکرد در حقوق مدنی، کیفیت زندگی و آزادی مطبوعات در رتبه بالایی قرار دارد. فنلاند همچنین یکی از اولین کشورهای جهان بود که به زنان حق رأی داد. اقتصاد فنلاند مبتنی بر بازار آزاد است و این کشور مانند همسایگان شمال اروپا سرمایه‌گذاری زیادی در شبکه‌های امنیت اجتماعی و خدمات عمومی انجام می‌دهد.

6.       نروژ

نروژ در مجموع رتبه پنجم را در نظرسنجی برای تعیین بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی را کسب کرده است. امنیت، سیاست پایدار و سیستم آموزشی عمومی توسعه‌یافته نروژ در این رتبه‌بندی برجسته است. این کشور یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان نفت است و با داشتن آموزش عالی رایگان و ادبیات غنی خود، یکی از آبادترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. این کشور یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشور‌های جهان است که استاندارد زندگی بالایی دارد و به یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی شهرت دارد.

نروژ همچنین به عنوان یک کشور عالی برای کار در اروپا در نظر گرفته می‌شود و سیاست‌هایی مانند مرخصی زایمان و برابری جنسیتی نیز دارد. نرخ بیکاری در این کشور پایین است و دستمزدها رقابتی است، به ویژه برای کسانی که دارای مدرک تحصیلی بالایی هستند.

7.       سوئیس

رتبه‌بندی سوئیس توسط عواملی مانند اقتصاد، سیاست‌های باثبات و سیستم آموزش عمومی توسعه‌یافته تضمین می‌شود. این کشور دارای نرخ بیکاری پایین و نیروی کار تحصیل‌کرده است. اقتصاد توسط نرخ‌های مالیات پایین، بخش خدمات بسیار توسعه‌یافته و صنعت تولید قوی مجهز به تکنولوژی بالا تقویت می‌شود. در نتیجه، زندگی در سوئیس برای کسانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند بسیار جذاب می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که سوئیس رتبه اول را در  نظرسنجی بهترین کشورها برای بازنشستگی دارد.

8.       کانادا

بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی

کانادا یکی از امن‌ترین کشورهاست. در حالی که استاندارد زندگی در هر کشوری از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است، نگاهی به چندین شاخص اجتماعی نشان می‌دهد که کانادایی‌ها از این کشور بسیار راضی هستند. کانادایی‌ها معمولاً افراد سالمی هستند که عموماً از هیچ‌گونه بیماری خطرناک یا عفونی رنج نمی‌برند.

کانادا یک جامعه صنعتی با تکنولوژی بالا است.  همچنین صنعت خدمات مهم‌ترین محرک اقتصادی در کانادا است، این کشور انرژی، غذا و مواد معدنی زیادی نیز صادر می‌کند. کانادا سومین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان است. این کشور همچنین دارای سومین ذخایر بزرگ نفتی است. به دلیل قدرت اقتصاد کانادا، کانادایی‌ها کیفیت زندگی بسیار بالایی دارند.

با توجه به معیارهای کیفیت زیست محیطی، کانادا در رده‌بندی تعیین بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی رتبه بالایی را کسب می‌کند. قانون اساسی کانادا مردان و زنان را از نظر قانونی برابر اعلام می‌کند و قوانین حقوق بشر استانی و فدرال از آن‌ها در برابر تبعیض جنسیتی توسط دولت و مشاغل بخش خصوصی محافظت می‌کند. ازدواج، طلاق و خدمت سربازی همگی بر اساس قوانین فدرال به طور رسمی از تبعیض جنسیتی مستثنی هستند.

9.       دانمارک

دانمارک از نظر کیفیت زندگی دومین کشور جهان است. عواملی مانند برابری درآمد، سیاست باثبات، امنیت و سیستم‌های آموزشی و بهداشت عمومی خوب بر رتبه دانمارک در تعیین بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی تأثیر می‌گذارد. دولت دانمارک به عنوان یک نهاد بسیار باثبات و شفاف شناخته می‌شود. این کشور تحت سلطنت مشروطه عمل می‌کند و اعضای بالاترین نهاد قانون‌گذاری دانمارک، Folketing، توسط مردم انتخاب می‌شوند.

دولت دانمارک مترقی است و ساختار اجتماعی این کشور پویایی اجتماعی قابل تحسینی دارد. از طریق مالیات تدریجی، کشور دارای یک سیستم بهداشتی همگانی است که در آن شهروندان خدمات پزشکی رایگان دریافت می‌کنند. تحصیلات عالی نیز رایگان است. دانمارک دارای چندین بخش صنعتی پیشرو مانند فرآوری مواد غذایی، تولید آهن، فولاد و ماشین‌آلات و گردشگری است. ماشین‌آلات کشاورزی و صنعتی، داروسازی، غذاهای فرآوری شده و مبلمان عمده صادرات این کشور هستند.

10.    سوئد

بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی

سوئد برترین کشور در رتبه‌بندی بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی در سال 2022 است. این کشور در رتبه‌بندی کیفیت زندگی برای سیستم‌های بهداشتی و آموزش عمومی توسعه‌یافته، امنیت، ثبات اقتصادی و سیاست برجسته است. علاوه بر این، سوئد به پایداری، حقوق بشر، توزیع ثروت و آموزش دانشگاهی متعهد است. این کشور زیبا، با مناظر خیره‌کننده، شهرهای شگفت‌انگیز و جمعیتی بسیار تحصیل‌کرده، مکانی مناسب برای سرمایه گذاری و زندگی محسوب می‌شود.

روش شناسی تعریف بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی

در ادامه برخی از عوامل حیاتی که به روش شناسی در تعریف بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی کمک می‌کند، اشاره شده است.

کیفیت زندگی: در کشورهای با رتبه برتر، مقرون‌به‌صرفه بودن، بازار کار خوب، ثبات اقتصادی و محیط‌های مناسب برای خانواده را خواهید یافت. احساس برابری درآمد در کنار یک سیستم آموزش عمومی توسعه‌یافته که آینده نسل بعدی را تضمین می‌کند، نقش بزرگی ایفا می‌کند.

سلامت: سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی قوی و دسترسی آسان به مراقبت‌های پزشکی ضروری است. علاوه بر ارائه مراقبت‌های بهداشتی عالی، یک کشور باید بر اقدامات پیشگیرانه و ابتکارات سلامتی نیز تمرکز کند.

آموزش: یک سیستم آموزشی قوی در آینده یک کشور نقش بسزایی را بازی می‌کند. نوآوری در آموزش و فرصت‌های یادگیری مادام‌العمر شاخص‌های اساسی و مهمی در رتبه‌بندی آموزشی یک کشور هستند.

کارآفرینی: ارتباطات با جهان، جمعیت تحصیل‌کرده، نوآوری، شیوه‌های تجاری شفاف و توسعه، چارچوب قانونی محیطی را ایجاد می‌کند که موفقیت در کارآفرینی را افزایش می‌دهد.

چابکی اجتماعی: پویایی، سازگاری، مدرنیته فرهنگی و ترقی‌گرایی یک کشور تعیین‌کننده سرعت واکنش آن کشور به تغییرات جهانی است. چابکی اغلب به یک جامعه پرجنب‌وجوش و پاسخگو تبدیل اشاره دارد که در آن افراد شکوفا می‌شوند.

هدف اجتماعی: عواملی مانند کیفیت محیطی، تمرکز بر حقوق بشر، برابری جنسیتی و نژادی، آزادی مذهبی، احترام به حقوق مالکیت و اهداف آب و هوایی برای ارزیابی مهم هستند.

درآمد: ثبات درآمد و فرصت‌های رشد برای شاخص ارزیابی یک کشور محوری و اساسی هستند. کشورهایی با بازارهای کار متنوع و شرایط اقتصادی مساعد، چشم‌اندازهای سودآوری را به مردمانش ارائه می‌دهند.

فضای تجارت مناسب: هزینه‌های تولید، بوروکراسی، محیط مالیاتی مطلوب، فساد و شفافیت دولت در این فاکتور ارزیابی مهم هستند.

ماجراجویی: کشورهایی که برای گردشگری مناسب هستند، دارای آب و هوای گرم، مناظر خیره‌کننده و فعالیت‌های سرگرم‌کننده هستند.

میراث: غنای فرهنگی یک مکان بر جذابیت آن می‌افزاید. دسترسی فرهنگی، تاریخ غنی، جاذبه‌های جغرافیایی و غذای با کیفیت عالی، تاروپود یک زندگی رضایت‌بخش را برای انسان‌ها می‌بافند.

منبع ارزیابی بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی

داده‌های ما از شاخص توسعه انسانی، گزارشی تأثیرگذار است که سالانه توسط برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) منتشر می‌شود و همچنین گزارشی از  یافته‌های US News  و  World Report است که یک مرجع معتبر در رتبه‌بندی جهانی به شمار می‌رود. این رویکرد چندبعدی به ما اجازه می‌دهد تا درک جامعی از بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی در اختیار شما قرار دهیم. ابعاد کلیدی مورد استفاده در ارزیابی بهترین کشور برای سرمایه گذاری و زندگی عبارت‌اند از: بهداشت، آموزش و درآمد. این گزارش که 189 کشور را پوشش می‌دهد، از داده‌های منابع مختلف ملی و بین‌المللی استفاده می‌کند و چشم‌انداز جامعی را ارائه می‌دهد.

چه در حال برنامه‌ریزی برای مهاجرت باشید و چه فقط کنجکاو باشید، این رتبه‌بندی‌ها بینشی را در مورد آنچه یک مکان عالی برای زندگی ارائه می‌کند، به شما می‌دهد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید و آموزنده باشد.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در مقدمه ای بر گزارش سرمایه‌گذاری جهانی 2022 از کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد، اظهار داشت که جریان جهانی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سال گذشته به سطح قبل از همه‌گیری بهبود یافت و به 1.6 تریلیون دلار رسید. با این حال، او هشدار داد، عوامل استرس‌زا مانند جنگ در اوکراین و همه‌گیری مداوم کووید-19 این شتاب را تهدید می‌کند.

همراه با رتبه‌بندی کلی بهترین کشورها در سال 2022  از  US News، رتبه‌بندی بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 از یک نظرسنجی جهانی از بیش از 17000 نفر استخراج شده است و کشورها را بر اساس نتیجه‌گیری از جمعیتی در حدود 4500 پاسخ‌دهنده که “تصمیمات و برنامه‌های تجاری” داشتند، رتبه‌بندی می‌کند. کارآفرینان، رهبران ارشد یک سازمان یا صاحبان مشاغل کوچک که دیگران را استخدام می‌کنند از زمره افرادی بودند که به این پرسش‌ها پاسخ داده‌اند.

این فهرست بر اساس انجمن پاسخ‌دهندگان کشورهای مختلف با هشت ویژگی خاص است: فساد، پویایی، ثبات اقتصادی، کارآفرینی، محیط مالیاتی مطلوب، نوآوری، نیروی کار ماهر و تخصص فن‌آوری. در ادامه مقاله کشورهایی که بهترین موقعیت را برای سرمایه‌گذاری دارند مشاهده می‌کنید.

سرمایه‌گذاری در رتبه‌بندی

ایالات متحده ، شماره 1 در سرمایه‌گذاری در رتبه‌بندی

ایالات متحده آمریکا یک کشور آمریکای شمالی است که مسلط‌ترین قدرت اقتصادی و نظامی جهان است. به همین ترتیب، تأثیر فرهنگی آن سراسر جهان را در برمی‌گیرد که عمدتاً توسط فرهنگ عامه آن ‌که موسیقی، فیلم و تلویزیون است، هدایت می‌شود. در نوامبر 2020، این کشور جو بایدن را به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور خود انتخاب کرد و پس از یک دوره ریاست جمهوری، دونالد ترامپ را برکنار کرد.

 این کشور همچنان با همه‌گیری کووید-19 و رکود اقتصادی عمیق ناشی از آن دست و پنجه نرم می‌کند. و پس از مرگ جورج فلوید سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس در ماه مه 2020، درخواست‌های مردمش برای عدالت اجتماعی بیشتر در کشور بیش از پیش شده است. همچنین این واقعه جنبش‌های مشابهی را در کشورهای سراسر جهان تحریک کرد.

 • تولید ناخالص ملی: 23.0 تریلیون دلار
 • جمعیت: 332 میلیون
 • تولید ناخالص داخلی سرانهPPP: 69288  دلار

ژاپن ، شماره 2 در سرمایه‌گذاری در رتبه‌بندی

ژاپن، یکی از باسوادترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان، کشوری در شرق آسیا است که از چهار جزیره اصلی تشکیل شده است. در حالی که بیشتر ژاپن توسط کوه‌ها و مناطق پردرخت پوشیده شده است، تقریباً 126 میلیون نفر در این کشور سبک زندگی شهری مشخصی دارند. این کشور که مدت‌ها از نظر فرهنگی تحت تأثیر همسایگان خود قرار گرفته است، امروزه  سنت‌های باستانی خود را با جنبه‌های زندگی غربی در هم می‌آمیزد .

 • تولید ناخالص ملی: 4.94 تریلیون دلار
 • جمعیت: 126 میلیون
 • تولید ناخالص داخلی سرانه، PPP: 42940 دلار

کره جنوبی ، شماره 3 در سرمایه‌گذاری در رتبه‌بندی

کره جنوبی، با نام رسمی جمهوری کره، کشوری در شرق آسیا است که بخش جنوبی شبه‌جزیره کره را اشغال کرده و دارای سابقه درگیری و تنشی طولانی است. کره جنوبی که در سال 1945 در پایان جنگ جهانی دوم از ژاپن آزاد شد، چندین سال بعد توسط نیروهای کمونیست در کره شمالی مورد تهاجم قرار گرفت. کمک‌های سازمان ملل به پایان جنگ سه ساله و حمایت از کره جنوبی در مسیر دموکراسی کمک کرد.

 • تولید ناخالص ملی: 1.80 تریلیون دلار
 • جمعیت: 51.7 میلیون
 • تولید ناخالص داخلی سرانه، PPP: 46918 دلار

سنگاپور ، شماره 4 در سرمایه‌گذاری در رتبه‌بندی

سنگاپور که به عنوان یک مستعمره تجاری بریتانیا در قرن نوزدهم تأسیس شد، یک کلان‌شهر شلوغ در جنوب شرقی آسیا و خانه یکی از شلوغ‌ترین بندرهای جهان است. اکثریت قریب به اتفاق 5.7 میلیون شهروند آن در جزیره پایتخت همنام این کشور زندگی می‌کنند و ده ها جزیره اطراف آن ایالت شهر را تکمیل می‌کنند. در این منطقه سرانه تولید ناخالص داخلی،  بالا و بیکاری پایین است و سنگاپور را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل می‌کند.

 • تولید ناخالص ملی: 397 میلیارد دلار
 • جمعیت: 5.45 میلیون
 • تولید ناخالص داخلی سرانه، PPP: 116,486 دلار

چین ، شماره 5 در رتبه‌بندی سرمایه‌گذاری

چین که خانه یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهان است. از سال 1949 توسط حزب کمونیست، با عنوان جمهوری خلق چین اداره می‌شود. این کشور پرجمعیت‌ترین کشور جهان است و از نظر توده زمین دومین کشور بزرگ محسوب می‌شود.

 • تولید ناخالص ملی: 17.7 تریلیون دلار
 • جمعیت: 1.41 میلیارد
 • تولید ناخالص داخلی سرانه، PPP: 19,338 دلار

آلمان ، شماره 6 در رتبه‌بندی سرمایه‌گذاری

آلمان، پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپا، دارای یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است و از زمان اتحاد مجدد شاهد رشد پیوسته نقش خود در جامعه بین‌المللی بوده است. این کشور اروپای مرکزی با 9 کشور همسایه است و چشم‌انداز طبیعی متفاوت و بی‌نظیری دارد؛ دشت‌های شمالی که به شمال و دریای بالتیک می‌رسد  و کوه‌های آلپ باواریا در جنوب.

 • تولید ناخالص ملی: 4.22 تریلیون دلار
 • جمعیت: 83.1 میلیون
 • تولید ناخالص داخلی سرانه، PPP: 57928 دلار

امارات متحده عربی ، شماره 7 در رتبه‌بندی سرمایه‌گذاری

امارات متحده عربی، فدراسیونی متشکل از هفت امارت در انتهای جنوب شرقی شبه جزیره عربستان است. این کشور که بین عمان و عربستان سعودی قرار دارد، دارای صحرای صخره‌ای، تالاب‌ها، کوه‌های بی‌آب و خطوط ساحلی است که در امتداد خلیج عمان و خلیج فارس امتداد دارند. اماراتی که در حال حاضر امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند، در قرن نوزدهم در نتیجه یک سری توافقات با بریتانیای کبیر، به عنوان ایالت‌های این کشور شناخته  شدند. در سال 1971، شش تا از این ایالت‌ها ادغام شدند و امارات متحده عربی را تشکیل دادند. امارت هفتم در سال 1972 به آن پیوست. همچنین با دریافت ویزای طلایی امارات می توانید از مزایای سرمایه گذاری در دبی بهره مند شوید.

 • تولید ناخالص ملی: 359 میلیارد دلار
 • جمعیت: 9.99 میلیون
 • تولید ناخالص داخلی سرانه، PPP: 66766 دلار

سوئیس ، شماره 8  در رتبه‌بندی سرمایه‌گذاری

سوئیس که رسماً کنفدراسیون سوئیس نامیده می‌شود، کشوری کوچک در اروپای مرکزی است که از 16000 مایل مربع آلپ، دریاچه‌ها و دره‌های حک‌شده در یخچال‌های طبیعی تشکیل شده است. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و قرن‌ها به دلیل بی‌طرفی‌اش شهرت زیادی دارد.

 • تولید ناخالص ملی: 813 میلیارد دلار
 • جمعیت: 8.70 میلیون
 • تولید ناخالص داخلی سرانه، PPP: 77324 دلار

کانادا ، شماره 9 در رتبه‌بندی سرمایه‌گذاری

کانادا حدود دوپنجم قاره آمریکای شمالی را به خود اختصاص داده است و پس از روسیه دومین کشور بزرگ جهان است. این کشور جمعیت کمی دارد و اکثر 35.5 میلیون ساکن آن در 125 مایلی مرز ایالات متحده زندگی می‌کنند. شهرت این کشور در استقبال از مهاجران بی‌نظیر است. حتی شما می توانید اقامت کانادا را از طریق سرمایه گذاری بدست آورید.

 • تولید ناخالص ملی: 1.99 تریلیون دلار
 • جمعیت: 38.2 میلیون
 • تولید ناخالص داخلی سرانه، PPP: 52085 دلار

انگلستان شماره 10 در سرمایه‌گذاری در رتبه‌بندی

بریتانیا کشوری بسیار توسعه‌یافته است که تأثیر اقتصادی، سیاسی، علمی و فرهنگی بین‌المللی قابل توجهی دارد. این کشور که در گوشه شمال غربی اروپا واقع شده است، شامل جزیره بریتانیا است که از انگلستان، اسکاتلند و ولز و بخش شمالی جزیره ایرلند تشکیل شده است. با خروج این کشور از اتحادیه اروپا، نقش این کشور در صحنه جهانی و همچنین سیاست‌های حمایت‌کننده از منطقه یورو با سؤالات جدیدی روبرو است.

سؤالات متداول

چه چیزی این کشورها را بهترین کشورهای جهان برای زندگی در سال 2023 می‌کند؟

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 با ترکیبی از عوامل مانند مسکن، کیفیت آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، فرصت‌های شغلی و کیفیت کلی زندگی تعیین می‌شوند. ما درآمد، ثبات شغلی، ثبات سیاسی، آزادی‌های شخصی و مراقبت از محیط‌زیست را نیز در نظر می‌گیریم.

“بهترین” کشور می‌تواند ذهنی باشد و از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. ممکن است به شادی، ثبات مالی، ترجیحات آب و هوایی یا سایر معیارهای فردی دیگری نیز بستگی داشته باشد. با این حال، ما برای تعیین لیست خود به منابع ذکر شده در بالا تکیه می‌کنیم.

بهترین کشور دنیا برای زندگی کدام است و چرا؟

سوئد به دلیل جایگاه برتر در شاخص‌های جهانی مانند شاخص توسعه انسانی، شاخص پیشرفت اجتماعی و شاخص کیفیت زندگی، به عنوان بهترین مکان برای زندگی شناخته می‌شود. این شاخص‌ها به عواملی مانند رشد اقتصادی، نوآوری، پیشرفت و جذابیت جغرافیایی نگاه می‌کنند.

توجه داشته باشید، بسیاری از کشورهای دیگر وجود دارند که بر اساس یک سری عوامل مانند مراقبت‌های بهداشتی همگانی، آموزش با کیفیت، امنیت شغلی، تنوع فرهنگی، آلودگی کم هوا، درآمد متوسط، مسکن مقرون‌به‌صرفه، فعال بودن، می‌توان آن‌ها را به عنوان بهترین کشورها برای زندگی در نظر گرفت. سبک زندگی، نیز ممکن است یکی از فاکتورهای سلیقه‌ای دیگر باشد. کشورهای اروپایی در این فهرست غالب هستند. اما در کل و به طور خاص، اروپای شمالی و پس از آن اروپای غربی و بقیه اتحادیه اروپا رقبای بسیار قوی برای بهترین کشور برای زندگی در جهان هستند.

کدام کشور برای شروع زندگی بهتر است؟

بهترین کشور برای شروع زندگی واقعاً به تعریف خود شما از “بهترین زندگی” بستگی دارد. با این حال، سوئد، دانمارک و کانادا با رتبه‌های چشمگیر خود در گزارش‌های مختلف جهانی مانند شاخص توسعه انسانی، شاخص پیشرفت اجتماعی و شاخص کیفیت زندگی را می‌توان بهترین مکان برای شروع یک زندگی جدید دانست.

زیباترین کشور دنیا کدام است؟

“خوب‌ترین” کشور بستگی به این دارد که شما برای چه چیزی ارزش بیشتری قائل هستید. اگر عاشق زیبایی‌های طبیعی هستید، نیوزلند یا ایسلند ممکن است برای شما مناسب باشند. اگر تحصیلات، زندگی خانوادگی و شادی برای شما کلیدی هستند، فنلاند می‌تواند انتخاب شما باشد. برای مراقبت‌های اجتماعی و خدمات عمومی عالی، فنلاند، نروژ، سوئیس، پرتغال یا ایرلند ممکن است بهترین‌ها باشند، به ویژه برای کارآفرینان جهانی.

امن‌ترین کشور آمریکای شمالی کدام است؟

کانادا به عنوان امن‌ترین کشور و همچنین بهترین کشور در آمریکای شمالی عنوان بهترین را به خود اختصاص داده و با امتیاز 1.389 در رتبه دوازدهم در شاخص جهانی صلح قرار دارد. این کشور به دلیل ثبات سیاسی، نرخ پایین جرم و جنایت و روابط دوستانه با همسایگان خویش شناخته شده است.

آیا بهترین کشور برای زندگی، شادترین کشور می‌تواند باشد؟

خوشبختی در یک کشور یک معیار پیچیده است. سازمان ملل متحد و مجمع جهانی اقتصاد سال‌هاست که شادی جهانی را بررسی کرده‌اند. مطالعاتی مانند گزارش جهانی شادی، عوامل بسیاری مانند برابری جنسیتی، آزادی مذهبی و برابری درآمد را در ارزیابی کلی شادی و کیفیت زندگی در یک کشور در نظر می‌گیرند. به طور کلی، کشورهایی که در صدر فهرست قرار دارند، محیطی دوستانه و دلپذیر هم برای مهاجران و هم برای گردشگران دارند.

شاخص توسعه انسانی چیست؟

شاخص توسعه انسانی (HDI) اندازه‌گیری خلاصه‌ای از توسعه انسانی بر اساس سلامت، آموزش و برخورداری از استانداردهای زندگی است. میانگین هندسی، شاخص‌های نرمال را برای این سه بعد محاسبه می‌کند.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *