مقررات مهاجرتی کانادا

کبک

کانادا یکی از آزادترین و مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. برای افرادی که به دلیل نیازهای کسب و کار خود قصد مهاجرت به کشوری جدید را دارند، کانادا می تواند یک انتخاب عالی باشد. وقتی صحبت از سرمایه گذاری و مهاجرت برای کسب و کار به کانادا می شود، استان کبک حرف اول را می زند.

با وجود مقررات جدید در استان، قوانین اندکی برای مهاجرت به منظور کسب وکار هست که باید به رسمیت شناخته شود.

برنامه کارآفرینی

اکنون کانادا برای افرادی که از شتاب دهنده، انکوباتور یا یک مرکز کارآفرینی دانشگاهی حمایتی دریافت می کنند، برنامه کارآفرینی جدیدی دارد. چنین فردی می تواند ۵۱٪ کنترل کسب و کار یا ۲۵٪ مالکیت کسب و کاری را که ایجاد کرده اند نیز به دست گیرند.

براساس مقررات مهاجرتی کبک، هر کارآفرین خارجی می تواند یکی از دو مسیر ارائه شده را انتخاب کند. مسیر ۱ برای داوطلبانی است که از یک شتاب دهنده کسب و کار کانادایی، انکوباتور یا مرکز دانشگاهی حمایت دریافت میکنند. شرط اولیه استفاده از این جریان، امتیازی در حد آستانه امتیاز شبکه انتخاب است. خدمات ارائه شده از سوی شتاب دهنده انکوباتور کسب و کار یا مرکز کارآفرینی دانشگاهی بر اساس ماهیت پروژه کسب و کار، منطقه راه اندازی شرکت، برنامه های پیشنهادی و عملیاتی و تخصص نهادهای حمایت کننده ارزیابی می شود.

مسیر دوم برای داوطلبانی است که ۲۵٪ از یک شرکت جدید را کنترل می کنند یا ۵۱٪ از یک شرکت تأسیس شده ای را کسب می کنند که دارای ارزشی بیشتر از بودجه مورد نیاز برای شروع پروژه است. کسب و کار فراهم شده باید ۵ سال سابقه فعالیت داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که توسط کارآفرین سابق شروع نشده است. فرد باید در فعالیتهای روزمره کسب و کار شرکت کند.

افراد کارآفرین نیز باید مبلغ 200.000 دلار سپرده برای استارت آپ درخارج از کلان شهر، یا مبلغ 300.000 دلار برای این منظور در محدوده مذکور بپردازند. مبلغ 200.000 دلار دیگر نیز باید تا زمان تحقق پروژه کسب و کار، در موسسه مالی محلی واریز شود که پس از انجام شرایط پروژه، بازگردانده خواهد شد. کارآفرین همچنین باید به تنهایی و یا با همسر خود، چنانچه ممکن باشد، ثروت قانونی خالصی به مبلغ 900.000 دلار داشته باشد.

مهاجران مجاز به شرکت در امور مالی، بیمه، توسعه املاک و مستغلات یا کارگزاری و فروش و توزیع محصولات مستهجن نیستند.

برنامه سرمایه گذاری

همزمان برنامه سرمایه گذاری کانادا، ضرورت افزایش ثروت خالص سرمایه گذار و ملزومات سرمایه گذاری را پیگیری می کند. یک تبعه خارجی با تجربه مدیریت کافی، که تنها است یا همسر خود را همراهی می کند و دارایی خالص به ارزش حداقل 2 میلیون دلار دارد که آن رابه شکل قانونی بدست آورده است، و به مدت 5 سال 1.2 میلیون دلار در کسب و کاری سرمایه گذاری می کند، طبق مقررات کبک مجاز اجازه دارد به این کشور مهاجرت کند. فرد باید تجربه مدیریتی مناسبی از نمایندگی تجاری، صنعتی، حرفه ای یا دولتی داشته باشد.

نیروی کار ماهر کانادا

نیروی کار خویش فرما متفاوت از نیروی کار ماهر است، چنانچه فرد 2 سال تجربه کاربردی و ثروت شخصی خالصی به مبلغ 100.000 دلار داشته باشد، که این مبلغ برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری استان کبک کافی می باشد. این افراد باید شرایط مورد نیاز پروانه شغلی را رعایت کنند، و بسته به محل کار باید سپرده استارت آپ را ارائه دهند.

کلیه متقاضیان کارآفرینی، خود اشتغالی و سرمایه گذاران تحت شبکه ای مشترک، طبق مقررات ارزیابی می شوند. همین امروز، اطلاعات بیشتری در مورد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مقررات مهاجرتی کبک کسب کنید، و بدانید که آیا همه شرایط لازم را دارید یا نه؟

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *