همه چیز در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

اسکیل ورکر کانادا

مهاجرت به کانادا و مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا یا همان اسکیل ورکر موضوعی است که گروه حقوقی بیات قصد دارد در این مقاله به بررسی آن بپردازد.

همانطور که آمارها می گویند، جمعیت بالغ کانادا از تحصیلات بالایی برخوردار می باشند؛ اما با تکامل صنعت و نیاز به مهارت های فنی و صنعتی، و کمبود نیروی متخصص، این کشور با کمبود نیروی کار ماهر مواجه شده است؛ به همین دلیل دولت این کشور همه ساله از طریق برنامه­های جذب نیرو از خارج از کانادا، نیروی کار ماهر می­پذیرد.

همچنین اقتصاد کانادا در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است و نرخ اشتغال به بالاترین میزان و نرخ بیکاری به پایین ترین سطح خود در کانادا رسیده است؛ اما همچنان شاخص جمعیتی کانادا کم­تر از میزانی است که باید باشد؛ و البته متوسط سن مردم کانادا به سرعت رو به میانسالی و کهنسالی، حرکت می­کند؛ پس دولت کانادا سیاستی را تعبیه می کند تحت عنوان مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا.

انواع برنامه مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا

تمام اقدامات در گروه حقوقی بیات در برنامه مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا برای واجدان شرایط کاملا رایگان می­باشد؛ به همین منظور می­توانید به وبسایت گروه حقوقی بیات به آدرس www.bayatgroup.com مراجعه و بر روی دکمه PRO BONO کلیک کرده و فرم مخصوص را تکمیل و ارسال فرمایید.

انواع برنامه مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا به سه بخش مهم تقسیم بندی می شوند:

1-  Canada’s Federal Skilled Worker Class برنامه فدرال کانادا ویژه کارگران ماهر

2- Quebec Skilled Worker Program برنامه کارگر ماهر استان کبک

3- Provincial Nominee Programs برنامه های (انتخاب) نامزد کارگر استانی

همانطور که میدانید تقاضا برای انواع مهارت­ها (نیروی کار ماهر)، در پی پیشرفت فناوری و تکنولوژی در کانادا، افزایش یافته است؛ همچنین پیری جمعیت در این کشور فشار قابل توجهی بر گرده نیروی کار وارد کرده که از این بابت امنیت شغلی خوبی در کانادا پدید آمده است؛

همه چیز در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

سرمایه گذاری در ارتقاء مهارت های کارمندان شرکت­ها و کارکنان کارخانجات در کانادا یک سیاست هوشمندانه است؛ زیرا کمبود نیروی ماهر را تا حدودی برطرف کرده و کارایی کارکنان را افزایش می­دهد؛ اما از آنجایی که این سیاست زمان بر می­باشد و نیروی کار لازم با مهارت کافی نیز موجود نیست، کانادا سعی بر اجرای برنامه مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا داشته و دارد.

اسکیل ورکر کانادا | گروه حقوقی بیات

معرفی برنامه های اعزام نیروی ماهر به کانادا یا همان اسکیل ورکر

1- برنامه فدرال کانادا ویژه کارگران ماهر:

برنامه فدرال کانادا جهت مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا ویژه افراد دارای سابقه کاری مشخص می باشد؛ افرادی که قصد کار کردن و مهاجرت به کانادا به یکی از استان­های این کشور به غیر از استان کبک را دارند از این برنامه استفاده و اقدام می­کنند.

2- برنامه کارگر ماهر استان کبک:

کارکنان متخصصی که قصد مهاجرت به استان کبک را دارند، می­توانند از طریق این برنامه درخواست خود را ارسال کنند؛ همچنین تمام کسانی که مدرک تحصیلات تکمیلی به همراه سابقه کار قابل اثبات و مرتبط با رشته تحصیلی خود دارند می­توانند از طریق این برنامه اقدام کنند؛ همچنین فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی استان کبک که از طرف یک کارفرما در این استان دعوت به کار شده­اند نیز می توانند برای برنامه مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا در استان کبک اقدام و مشغول به کار شوند.

3- برنامه های نامزدی کارگران استانی کانادا:

اکثر استان های این کشور دارای برنامه جذب نیروی کار ماهر به کانادا که مختص به استان خود هستند می­باشند؛ این نوع برنامه­ها این امکان را به متقاضی میدهد تا با دریافت دعوتنامه از کارفرما، بتوانند سریع تر از سایر برنامه­ها به کانادا مهاجرت کنند؛ اگر پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنید، ممکن است واجد شرایط اقدام از طریق این برنامه باشید.

1-3- اعزام نیروی ماهر به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یک سیستم نامزدی برای یک تخصص و مهارت ویژه جهت مهاجرت به کانادا است، که برای انتخاب نامزدان مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا، طبق شرایط مصوب در سال­های 2015 و 2018 تعبیه شده، می باشد؛ اکسپرس اینتری یک فرایند کاملا الکترونیکی است که شامل دولت فدرال، دولت های استانی و کارفرمایان کانادایی می­باشد.

امتیازدهی در برنامه جذب و اعزام نیروی ماهر به کانادا (اکسپرس اینتری)

امتیاز دهی در برنامه مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا و دریافت ویزای اکسپرس اینتری بر اساس شاخصه های زیر صورت می­پذیرد:

1- سن متقاضی و سن همسر در صورت وجود

2- سابقه کاری متناسب با تحصیل

3- تجربه تحصیل در کانادا

4- داشتن یک خواهر و برادر در کانادا

5- بلد بودن زبان فرانسه یا انگلیسی

6- مهارت متناسب با آموزش و تحصیلات

7- تمکن مالی متناسب برای زندگی در کانادا

و عوامل دیگر

متقاضی از این طریق می­تواند ویزای کار 1 ساله دریافت کند؛ پس از شروع به کار در کانادا و پرداخت مالیات همزمان به یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه پرداخته و سپس اقامت دائم دریافت نماید.

گروه حقوقی بیات مشاوره رایگان در تمام زمینه­ های مهاجرتی به اقصی نقاط دنیا و همچنین مهاجرت از طریق نیروی ماهر به کانادا را برای شما فراهم نموده است؛ به همین منظور با ما از طریق وبسایت www.bayatgroup.com در ارتباط باشید.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *