چگونه اقامت دبی بگیریم

چگونه اقامت دبی بگیریم

قبل از اینکه به این سؤال پاسخ دهیم که چگونه اقامت دبی بگیریم، بهتر است با کشور دبی بیشتر آشنا شویم. امارات متحده عربی و به‌ویژه امارات دبی، خود را به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین کشورها در بین کشورهای عربی و جهان از نظر مهاجرت، سرمایه‌گذاری، بازنشستگی و تعطیلات معرفی کرده‌اند. کشوری جوان که به سرعت مدرن شده است و رشد اقتصادی و جمعیتی قابل توجهی را تجربه می‌کند، هر ساله هزاران کارآفرین و سرمایه‌گذار را از سراسر جهان جذب می‌کند که برای زندگی به آنجا می‌آیند، سرمایه‌گذاری می‌کنند و به دنبال چارچوب اقتصادی بسیار جذاب و کیفیت زندگی بهتر هستند.

با پاسخ به سؤال چگونه اقامت دبی بگیریم و مقیم شدن در این کشور، زندگی شما را متحول خواهد کرد. مدیریت فعالیت‌های خود از دبی به معنای باز کردن چشم‌اندازهای جدید از نظر گسترش سطح دسترسی به بازارهای جدید و بین‌المللی است. در عین حال، شما از زیرساخت‌های با کیفیت و خدمات با کیفیت در کشوری مدرن که در بین سه قاره اروپا، آفریقا و آسیا قرار دارد، بهره‌مند می‌شوید.

زندگی در دبی، به معنای لذت بردن از یک محیط زندگی است که فرصت شکوفایی حرفه‌ای و شخصی را فراهم می‌کند.

اجازه اقامت در دبی

کسانی که مایل به اقامت قانونی بیش از 90 روز در دبی با ویزای توریستی و همچنین عبور از مرز بدون محدودیت هستند، نیاز به شهروندی یا ویزای اقامت دارند. لازم به ذکر است که اخذ تابعیت در این کشور بسیار دشوار و اغلب غیرضروری است. پس اغلب اتباع خارجی با دریافت ویزای اقامت می‌توانند به‌صورت بلند مدت و بدون مشکل در این کشور ساکن باشند.

ویزای اقامت در امارات را می‌توان از روش‌های مختلفی دریافت کرد که محبوب‌ترین آنها از طریق سرمایه‌گذاری در آپارتمان در دبی و همچنین سایر انواع املاک و مستغلات در امارات است.

انواع ویزا برای اخذ اقامت امارات

چگونه اقامت دبی بگیریم

برای دریافت پاسخ چگونه اقامت دبی بگیریم، ابتدا باید با انواع ویزای این کشور آشنا شوید. تفاوت ویزاها در اساس صدور، مکانیسم پردازش و مدت زمان آنها است. مدت اعتبار مجوز اقامت در امارات برای هر نوع ویزا فردی است.

ویزای سرمایه گذاری

هر کسی که ملکی به ارزش بیش از 750000 درهم خریداری کرده باشد، می‌تواند آن را دریافت کند. مدت زمان ویزای سرمایه‌گذاری (بسته به میزان خرید): سه، پنج یا ده سال با امکان تمدید نامحدود است.

ویزای تجاری

حق صدور این ویزا متعلق به تاجرانی است که در خاک امارات متحده عربی کسب‌وکار افتتاح کرده‌اند و حداقل 70 هزار درهم در اقتصاد این کشور سرمایه‌گذاری کنند. این نوع اقامت به شما امکان می‌دهد یک فعالیت کاری را انجام دهید، اما فقط در چارچوب قوانین آن کسب‌وکار. دارندگان ویزای تجاری نمی‌توانند به استخدام یک سازمان شخص سوم در بیایند.

ویزا

این نوع اقامت ممکن است برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از مؤسسات آموزشی در امارات را دارند واجد شرایط باشد؛ اما باید به خاطر داشت که این ویزا به دارنده حق کار نمی‌دهد.

ویزای کاری

این ویزا به درخواست سازمانی که متقاضی در آن کار خواهد کرد صادر می‌شود. با داشتن این ویزا کار در شرکت دیگری ممنوع است.

چگونه اقامت دبی بگیریم، چگونه ویزای دبی بگیریم

چگونه اقامت دبی بگیریم

صرفا به دلیل خرید ملک اجازه اقامت در دبی را نخواهید گرفت. پس از خرید ملک در دبی شما نیاز دارد:

 • درخواستی را به اداره زمین دبی ارسال کنید.
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز اقامت در دبی را جمع‌آوری کرده و به اداره کل اقامت و امور خارجی (GDFRA) ارسال کنید.

برای مقابله با پیچیدگی‌های بوروکراتیک، می‌توانید از مشاوران املاک و یا وکلای ماهر کمک بگیرید.

مزایای دریافت اقامت در امارات برای شهروندان سایر کشورها

ویزای اقامت برای مهاجران دارای مزایای زیر است:

 • حمایت مالی ویزا برای اعضای خانواده؛
 • سهولت دریافت وام مسکن هنگام خرید ملک و امکان اخذ وام تا سقف 80٪ ارزش ملک.
 • به دست آوردن یک شناسه شخصی لازم برای به حداقل رساندن مالیات؛
 • صدور گواهینامه رانندگی محلی و خرید خودرو در امارات؛
 • افتتاح حساب‌های بانکی آنها فقط برای افراد ضروری نیستند. بدون حساب تجاری، انجام فعالیت‌های تجاری غیرممکن است. اطلاعات دقیق و کمک‌های واجد شرایط در این زمینه را می‌توان در سایت به دست آورد.

اجازه اقامت برای سرمایه گذاری و خرید ملک

این روش مقرون‌به‌صرفه ترین راه برای پاسخ به سؤال چگونه اقامت دبی بگیریم برای شهروندان سایر کشورها است. ویزا برای یک دوره سه ساله صادر می‌شود، اما فقط برای املاک و مستغلات آماده: اشیاء خارج از طرح را نمی‌توان به‌عنوان دلیلی برای درخواست اجازه اقامت استفاده کرد.

املاک و مستغلات را می‌توان با وجوه موجود یا با کمک وام مسکن از بانک محلی خریداری کرد.

 • برای دریافت ویزای سه ساله، باید ملکی به ارزش حداقل 750000 درهم خریداری کنید.
 • برای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای پنج ساله، باید خانه‌ای به ارزش 5 میلیون دلار آمریکا خریداری کنید. در عین حال، هنگام سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در دبی و ابوظبی، این آستانه زیر 2 میلیون درهم خواهد بود;
 • ویزای ده ساله برای کسانی که 10 میلیون دلار آمریکا در کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند در دسترس است.

مجوز اقامت امارات برای بازنشستگان

برای بازنشستگان برنامه ویژه‌ای برای اخذ اقامت امارات در هنگام خرید ملک وجود دارد. افراد 55 ساله که در کشور خود وضعیت بازنشستگی دریافت کرده‌اند، می‌توانند خانه‌ای به ارزش بیش از 1 میلیون درهم خریداری کنند و به مدت پنج سال در امارات متحده عربی زندگی کنند. در آینده، ویزا را می‌توان چندین بار تمدید کرد تا زمانی که متقاضی دیگر مالک املاک و مستغلات نباشد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اجازه اقامت

متقاضی ویزا علاوه بر شرایطی که برای اخذ ویزای دبی در بالا شرح دادیم باید موارد زیر را نیز ارائه دهد:

 • پاسپورت معتبر؛
 • گواهی مالکیت؛
 • نتیجه‌گیری معاینه پزشکی؛
 • گواهی عدم وجود تخلف از قانون؛
 • عکس استاندارد؛
 • بیمه سلامت.

این لیست بسته به نوع ویزا ممکن است اضافه گردد.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *