چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟

چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم

در شرایط حال حاضر کشورمان ایران افراد زیادی به فکر مهاجرت به کشورهای اطراف مخصوصاً ترکیه هستند و با این سؤال مواجه می‌شوند که چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ ترکیه دارای موقعیت جغرافیایی منحصربه‌فردی است که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در اروپا قرار دارد و ازنظر مساحت، قلمرو و جمعیت در بین بزرگترین کشورهای منطقه قرار دارد. ترکیه با جمعیتی بالغ‌بر 80 میلیون نفر به دلیل طبیعت زیبا و دیدنی خود و وجود حیوانات و گیاهان متنوع، جنگل‌های سرسبز، سواحل زیبا و رودخانه‌های جذابش مشهور است. آب‌وهوای ترکیه به دلیل وسعت بسیار زیاد آن متفاوت است، اما بیشتر قاره‌ای است، جایی که در تابستان گرم و در زمستان سرد و برفی است، درحالی‌که جنوب آن در کل طول سال دارای آب‌وهوای معتدل است.

شهرهای اصلی ترکیه، آنکارا، استانبول، آنتالیا، ازمیر و ترابزون از جمله شهرهایی است که دارای جاذبه‌های گردشگری جهانی برای گردشگران در سراسر جهان هستند. این کشور همچنین به خاطر مکان‌های تاریخی، غذاهای لذیذ، طبیعت و فعالیت‌های مختلف شهرت دارد.

سیستم اقتصادی در ترکیه

چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم

برای پاسخ به سؤال چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ قطعاً باید در مورد وضعیت اقتصادی کشور مقصد آگاهی لازم را داشته باشیم. ترکیه در سیستم اقتصادی مختلط عمل می‌کند که در آن نهادهای دولتی و خصوصی به توسعه اقتصادی کمک می‌کنند. اقتصاد این کشور بیشتر از کشاورزی به بخش‌های تولیدی و خدماتی تغییر کرده است. ترکیه دارای طیف متنوعی از منابع طبیعی است و از طیف وسیعی از فعالیت‌های تولیدی حمایت می‌کند. تجارت خارجی نیز نقش فزاینده‌ای در اقتصاد این کشور ایفا می‌کند، زیرا صادرات بیشتر از کشاورزی حاصل می‌شود. علاوه بر این مواد معدنی و مواد خام نیز جز صادرات ترکیه محسوب می‌شوند. واردات عمدتاً به ماشین‌آلات، تجهیزات حمل‌ونقل و کالاهای تولیدی محدود می‌شود. موقعیت ترکیه به‌عنوان یکی از رهبران اقتصادی در سراسر جهان در حال ارتقا است که همین عامل این کشور را به مقصدی مطلوب برای تجار و کارگران تبدیل می‌کند.

سیستم آموزشی در ترکیه

چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم

 یکی دیگر از مواردی که باید قبل از پاسخ دادن به سؤال چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ به آن پرداخت، آگاهی یافتن در مورد سیستم آموزشی کشور مقصد است. سیستم آموزشی در ترکیه شامل پنج بخش اصلی است. اولی آموزش ابتدایی است که رایگان و الزامی است و از شش سالگی شروع می‌شود و پنج سال به طول می‌انجامد. آموزش متوسطه که به دو دوره راهنمایی و متوسطه ختم می‌شود و هر کدام سه سال به طول می‌انجامد همچنین تعداد زیادی مدارس فنی و حرفه‌ای وجود دارد که ممکن است پس از اتمام دوره راهنمایی دانش آموزان به  این سیستم وارد شوند. بیش از 1200 موسسه آموزش عالی و بیش از 60 دانشگاه در ترکیه وجود دارد. از بزرگترین و مشهورترین دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا، دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه Hacettepe در آنکارا اشاره کرد.

مراقبت‌های درمانی ترکیه

چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم

از مواردی که باید قبل از پاسخ به سؤال چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ به آن پرداخت سیستم درمانی این کشور است. مراقبت‌های بهداشتی در ترکیه توسط مؤسسات دولتی و خصوصی ارائه می‌شود، اما همه کارگران تحت پوشش سیستم تأمین اجتماعی که بیمه درمانی را ارائه می‌دهد، نیستند، ترکیه تعداد کافی پزشک دارد، اما امکانات بیشتر در مناطق شهری متمرکز است.

چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟

اگر به فکر زندگی و کار دائمی در ترکیه هستید و به این سؤال فکر می‌کنید که چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ و می‌خواهید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید، می‌توانید از طریق استفاده از برخی از روش‌های موجود این کار را انجام دهید، این امر می‌تواند از طریق تابعیت، ازدواج یا از طریق سرمایه‌گذاری در ترکیه انجام شود. ترکیه از نظر اقتصادی یکی از کشورهایی است که سریع‌ترین رشد را در جهان دارد، بنابراین اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در این کشور هستید، باید همیشه آن را مکانی عالی با فرصت‌های عالی در نظر بگیرید.

تابعیت از طریق تابعیت:

اگر چندین سال است که به طور قانونی در ترکیه زندگی می‌کنید و حضور قانونی شما توسط دولت این کشور تائید شده است، می‌توانید از طریق تابعیت برای شهروندی اقدام کنید، زیرا این یکی از رایج‌ترین راه‌های اخذ تابعیت دوم است. اگر به مدت پنج سال با ویزای کار یا ویزای دانشجویی در ترکیه زندگی کرده‌اید، واجد شرایط اخذ تابعیت ترکیه خواهید بود و می‌توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید.

تابعیت ترکیه از طریق ازدواج:

اگر با یک شهروند ترکیه‌ای ازدواج کنید در عرض 3 سال پس از ازدواج می‌توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید و این امر در داخل یا خارج از ترکیه انجام می‌شود و باید به کنسولگری خارجی ازدواج خود را اطلاع دهید. پس از ازدواج به شما یک ویزای 2 ساله تعلق می‌گیرد. این ویزا که قابل تمدید است و به شما اجازه می‌دهد در ترکیه کار و زندگی کنید. پس از گذشت 3 سال از ازدواجتان با شهروند ترکیه‌ای می‌توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید.

تابعیت ترکیه از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری:

 گزینه‌های زیادی برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد که این گزینه‌ها عبارتند از:

خرید ملک و اخذ اقامت:

چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم

یکی از ساده‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در ترکیه، برنامه سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات است، برنامه‌ای که در سال 2018 راه‌اندازی شد و فرصت منحصربه‌فردی را برای افراد و خانواده‌هایشان فراهم می‌کند تا در مدت کوتاهی با خرید ملک باارزش 250 هزار دلار آمریکا و شرط اینکه این ملک باید سه سال نگهداری شود، پاسپورت ترکیه‌ای خود را اخذ کنند. گذرنامه ترکیه پس از 6 ماه صادر می‌شود.

داشتن دارایی برای اخذ تابعیت:

در این گزینه هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذاری یا ارزش ملک وجود ندارد، در صورت خرید ملک باارزش مناسب در ترکیه، اجازه اقامت یک‌ساله دریافت می‌کنید که می‌توانید هر سال آن را تمدید کنید. پس از گذشت 5 سال و داشتن ملک به نام شما، می‌توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید.

سرمایه گذاری در یک شرکت برای اخذ شهروندی ترکیه:

در صورت سرمایه‌گذاری 500 هزار دلاری در یک شرکت ترکیه‌ای یا خرید سهام این شرکت می‌توانید برای شهروندی اکسپرس اقدام کنید. اما شما نمی‌توانید تا سه سال سهام خود در آن شرکت را بفروشید.

برنامه سپرده بانکی:

گزینه چهارم برای پاسخ به سوال چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ سپرده‌گذاری ثابت به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا برای مدت 3 سال در بانک ترکیه است. پس از انجام این کار شما واجد شرایط درخواست شهروندی ترکیه هستید.

راه اندازی کسب و کار در ترکیه برای دریافت پاسپورت:

یکی دیگر از روش‌های پاسخ به سوال چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ راه اندازی کسب و کار در این کشور است. با تأسیس شرکت خود، تابعیت ترکیه را دریافت خواهید کرد و می‌توانید به‌طور دائم در ترکیه زندگی کنید. یک شرط اصلی وجود دارد، و آن این است که شرکت یا سازمان شما باید 50 شغل برای اتباع محلی ترکیه ایجاد کند، اگر این شرایط را برآورده کنید، واجد شرایط درخواست شهروندی هستید.

سخن پایانی در ارتباط با چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟

اگر به دنبال اخذ تابعیت ترکیه هستید، برنامه‌های سرمایه‌گذاری زیادی در ترکیه وجود دارد. شروط ابتدایی و پیش نیاز اخذ پاسپورت ترکیه این موارد است: ابتدا باید بالای 18 سال سن داشته باشید، از سلامتی خوب، دانش اولیه زبان ترکی، درآمد مناسب و عدم سوابق کیفری باشید.

از دلایلی که پاسخ به سوال چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ را از طریق سرمایه گذاری توجیح می ‌کند این است که ابتدا می‌توانید بدون ویزا به 111 کشور جهان سفر کنید و پس از شصت سالگی از مزایای قانون بازنشستگی برخوردار خواهید شد و در نهایت سرمایه‌گذار می‌تواند چندین نفر از خانواده خود را به شهروندی ترکیه درآورد.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *