نظرات در مورد پاسپورت دومینیکا (تجربیات واقعی)

نظرات در مورد پاسپورت دومینیکا

دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا را دارد که داشتن آن می‌توانید به بیش از 143 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید. احتمالا شما به عنوان یک مخاطب با پاسپورت دومینیکا و مزایای آن آشنا هستید و حالا به دنبال نظرات افراد در مورد پاسپورت دومینیکا می‌گردید. در این مقاله از گروه بیات به ارائه توضیحات مختصری در مورد پاسپورت دومینیکا می‌پردازیم و بعد از آن نظرات در مورد پاسپورت دومینیکا را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بررسی اجمالی دریافت پاسپورت دومینیکا توسط برنامه سرمایه گذاری

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در سال 1993 تأسیس شد. این برنامه یکی از طولانی‌ترین و قابل اعتمادترین شهروندی‌ها توسط طرح‌های سرمایه گذاری است که به موجب آن در ازای کمک مالی خود به صندوق دولتی یا خرید املاک و مستغلات، پاسپورت دوم دریافت می‎کنید. به خاطر داشته باشید که سرمایه گذاری در املاک هم راه قانونی برای گرفتن شهروندی دوم است و هم راهی سودآور برای سرمایه گذاری.

دومینیکا با طبیعت منحصر به فرد، قله‌های آتشفشانی سخت، جنگل های پر از گیاهان و حیوانات عجیب و غریب، آبشارهای زیبا، دریاچه های آب شیرین و سواحل غیرمعمول در میان دیگر جزایر کارائیب متمایز است. این جزایر سالانه بیش از 200000 اکوتوریست را جذب می‌کند.

مزایای سرمایه گذاری در پاسپورت دومینیکا

 1. برای درخواست پاسپورت دومینیکا، سرمایه‌گذار نیازی به ارائه مدرک زبانی معتبر مثل آیلتس یا تافل نخواهد داشت.
 2. نیاز به حضور فیزیکی شما در کشور دومنیکا و یا سفارت دومینیکا برای پیگیری مراحل اداری پاسپورت نیست. تنها با مراجعه به یک وکیل مورد تایید دولت دومینیکا می‌توانید پساپورت را دریافت کنید بدون اینکه لازم باشد حتی یک بار به این کشور سفر کنید.
 3. پس از دریافت تابعیت دومینیکا نیازی به حضور شما در این کشور برای تمدید پاسپورت نیست.
 4. درخواست های شهروندی به سرعت بررسی می شوند. معمولا پروسه‌ای در حدود 3 تا 6 ماه طول می‌کشد تا پاسپورت دومینیکای خود را دریافت کنید.
 5. دومینیکا تابعیت دوگانه را می پذیرد. نیازی به لغو تابعیت قبلی خود ندارید.
 6. گذرنامه این کشور بسیار مقرون به صرفه‌تر از شهروندی اروپایی با سرمایه گذاری در طرح‌های مشابه است. اگر مجرد هستید و هیچ وابستگی ندارید، برنامه دومینیکا ارزان‌ترین برنامه شهروندی در حوزه کارائیب از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری است .

چه کسانی می‌توانند با سرمایه گذاری برای شهروندی دومینیکا درخواست دهند

دولت دومینیکا علاقه‌مند به جذب سرمایه‌گذاران خارجی است، بنابراین حداقل شرایط درخواست وجود دارد:

 • متقاضی اصلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • همه متقاضیان باید در سلامت کامل باشند.
 • سرمایه گذار باید دارای سابقه کیفری نداشته باشد و عدم سو سابقه خود را ارائه دهد.

اعضای خانواده را می‌توانید به برنامه خود اضافه کنید

 • همسر
 • کودکان زیر 30 سال. کودکان حاصل از ازدواج‌های قبلی شما نیز شامل این برنامه خواهند شد
 • پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ بالای 55 سال.
 • خواهر و برادرهایی که بیش از 25 سال سن ندارند و ازدواج نکرده و فرزندی ندارند.

علاوه بر این، می توانید برای نوزادی که پس از اخذ تابعیت شما متولد شده است، برای پاسپورت دومینیکا درخواست دهید. فرزندان بالای 18 سال شما و همچنین والدین و خواهر و برادر باید از نظر مالی به متقاضی اصلی وابسته باشند.

دو روش برای سرمایه گذاری در شهروندی دومینیکا

یکی از بزرگترین مزایای پاسپورت دومینیکا انتخاب گزینه‌های سرمایه گذاری است. دومینیکا دو پیشنهاد می‌دهد.

کمک غیرقابل استرداد به صندوق اقتصادی دولت دومینیکا

مقدار سرمایه گذاری: از 100000 دلار

همانطور که از عنوان بالا می‌توانید حدس بزنید، این کمک مالی است که پس از دریافت پاسپورت قابل بازیابی نیست. با تحویل این پول به دولت دومینیکا، شما در ساخت مدارس، بیمارستان‌ها، زیرساخت های حمل و نقل و همچنین صنعت گردشگری و کشاورزی محلی این کشور مشارکت می‌کنید.

یک متقاضی مجرد باید آمادگی داشته باشد که حداقل 100000 دلار سرمایه‌گذاری کند. لازم به ذکر است این پول شامل هزینه‌های جانبی مثل هزینه صدور پاسپورت، هزینه بررسی مدارک شما، هزینه‌های دولتی و غیره نمی‌شود. در صورتی که برای صدور پاسپورت افراد وابسته خانواده درخواست داده باشید، هزینه‌های جدا برای این افراد را نیز باید پرداخت کنید.

خرید ملک و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در دومینیکا

مبلغ سرمایه گذاری: از 200000 دلار

شما می توانید با خرید یک سهم در یک هتل در حال ساخت و پروژه‌هایی از این قبیل که مورد تایید دولت دومینیکا باشد به اقتصادکشور دومینیکا کمک کنید. از یک سو، دخالت دولت به طور قابل توجهی گزینه‌ها محدود خواهد کرد، اما، از سوی دیگر، با حذف ریسک سرمایه گذاری در پروژه‌های بی‌بازده، خطرات را به حداقل می‌رساند.

مبلغ 200 هزار دلار در هر صورت، حتی اگر گزینه‌های وابسته خانوادگی خود را به پروژه دریافت پاسپورت اضافه کنید، ثابت خواهد بود و اضافه نخواهد شد. برخلاف روش قبلی، شما می توانید پس از 3 سال بیشتر یا تمام پول خود را برگردانید. با این حال، هزینه‌های دولتی مثل هزینه صدور پاسپورت و خدمات اضافی برای پرداخت وجود دارد.

اگر تصمیم به اجاره ملک خود دارید می‌توانید بخشی از هزینه‌های خرید را جبران کنید. دومینیکا برای افراد طبیعت‌گرد و اکوتوریسم گزینه محبوبی است، بنابراین اگر  3 سال پس از دریافت شهروندی دومینیکا، اقدام به فروش کنید، حتی می‌توانید از سرمایه خود سود ببرید.

اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید در یک هتل و یا پروژه‌هایی از این قبیل سرمایه گذاری کنید، می‌توانید در یک ویلا سرمایه گذاری مشترک کنید. لطفاً به خاطر داشته باشید که در این مورد هر سرمایه گذار باید حداقل 200000 دلار کمک کند.

نظرات در مورد پاسپورت دومینیکا

نظرات متفاوتی در مورد پاسپورت دومینیکا وجود دارد که آن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد. اما نکته مشترک و مهم آن نظر مثبت افراد در مورد دریافت این پاسپورت است. در ادامه به برخی از این نظرات در مورد پاسپورت دومینیکا اشاره می‌کنیم.

نظر شماره 1 درمورد پاسپورت دومینیکا:

علی از مشهد می‌گوید: «به دلیل موقعیت کاری خود و نیاز به سفر به کشورهای مختلف تا قبل از دریافت پاسپورت دومینیکا، به دلیل داشتن پاسپورت ایرانی، مدام درگیری‌ پروسه‌های طولانی برای دریافت ویزای کشورهای مختلف بودم. گاها با ریجکت شدن از سوی سفارت‌ها برای درخواست خود مواجه می‌شدم که من را از جلسات و قراردادهای مهم خود دور می‌کرد. طی یک مشورت با وکیلم، پیشنهاد دریافت پاسپورت دومینیکا را دریافت کردم. بعد از بررسی متوجه شدم در مدت زمان کوتاهی این پاسپورت را در اختیار خواهم داشت.به سرعت اقدامات لازم را انجام دادم و در طی حدودا یک بازه 4 ماهه از زمان ارائه مدارک، پاسپورت خود را دریافت کردم. الان چیزی حدود 2 سال است که به کشورهای مختلف از جمله منطقه شینگن بدون نیاز به درخواست ویزا و فقط با ارائه پاسپورت دومینیکایی خود سفر می‌کنم و بسیار از این بابت خوشحال و راضی هستم.»

نظر شماره 2:

سعیده از تهران می‌گوید:«مدت‌های زیادی بود که به دنبال دریافت ویزای توریستی کانادا بودیم. به دلایلی، با ریجکتی درخواست خود از سوی دولت کانادا مواجه شدیم. پس از بررسی گزین‌های مختلف متوجه شدیم با داشتن پاسپورت دومینیکا شرایط دریافت ویزای کانادا به راحتی برای ما فراهم خواهد شد. سریعا اقدام به دریافت پاسپورت کردیم و پس از دریافت آن طی مدت کوتاهی توانستیم ویزای ورود به کشور کانادا را دریافت کنیم. به نظر من پاسپورت دومینیکایی برای سفر به کشورهایی مختلف، اعتباری را به همراه دارد که حتی در صورت نیاز به دریافت ویزا برای ورود به یک کشور، این امر به راحتی امکان پذیر خواهد بود.»

نظر شماره 3:

حمید از اصفهان می‌گوید: «با بررسی عمیق شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا متوجه شدم که با داشتن پاسپورت این کشور موقعیت بسیار خوبی برای اقامت و سفر به کشورهای مختلف فراهم خواهد شد. اما با توجه به نوسانات ارز و دلار فراهم کردن 100 هزار دلار در کشور ما شاید برای اقشار متوسط و ضعیف کار دشواری خواهد بود.»

نظر شماره 4 از نظرات در مورد پاسپورت دومینیکا:

مهران از تبریز می‌گوید: «با بررسی شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا متوجه شدم که بارزترین مزیت شهروندی و پاسپورت دومینیکا امکان سرمیاه گذاری و بازگشت سرمایه پس از 3 سال حتی با سود است. سرمایه گذاری در پروژه‌ها به سرمایه گذار این حق را می دهد که سود سهام را هر سه ماه یکبار به دلار آمریکا دریافت کند. هیچ هزینه نگهداری سالانه، سرویس یا هزینه پنهانی وجود ندارد. بازده فصلی البته بر اساس عملکرد هتل و امکانات است.

علاوه بر موارد فوق، سرمایه گذاران حق دارند 7 شب در سال را در استراحتگاه اقامت داشته باشند یا در یک برنامه مبادله مستقل سپرده گذاری کنند که امکان اقامت در سایر املاک تفریحی لوکس در بیش از 80 کشور در سراسر جهان را فراهم می کند و این یک مزیت عالی است.»

نظر شماره 5:

احمد از سمنان می‌گوید: «با بررسی‌هایی که انجام داده‌ام متوجه شدم که اگر قصد دارید به صورت انفرادی و مجردی برای پاسپورت دومینیکا اقدام کنید به نظر من از طریق روش کمک بلاعوض به صندوق مالی دولت دومینیکا اقدام کیند. چرا که این روش بسیار مقرون به صرفه است و هزینه شما بسیار مناسب تمام خواهد شد. در صورتی که برنامه دریافت پاسپورت شما یک برنامه خانوادگی است، از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اقدام کنید. چرا که این روش به صورتی است که 200 هزار دلار برای شما چه یک نفر باشید چه 6 نفر ثابت خواهد بود. و در نهایت طی 3 تا 5 سال آینده این پول به شما و خانواده شما باز خواهد گشت. و این یک فرصت عالی است که هم یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا را در اختیار خواهید داشت و هم سرمایه شما همراه با سود احتمالی به شما بر خواهد گشت.»

کلام آخر

با بررسی نظرات مختلف در مورد پاسپورت دومینیکا متوجه خواهیم شد، با پرداخت یک هزینه نسبتا معقول پاسپورت ارزشمندی را در اختیار خواهید داشت که زندگی شما را با گذاشتن فرصت‌های بی‌بدیل در اختیار شما، متحول خواهد کرد.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

5 پاسخ

 1. سلام دوست عزیز. وقتتون بخیر
  این هزینه صرف سرمایه گذاری در کشور مدنظرتون میشه. بعنوان مثال شما با این مبلغ توی کشور دومینیکا سرمایه گذاری میکنید و پاسپورت دوم دومینیکا رو دریافت میکنید. بطور کلی از دو جهت سود میکنید شما

 2. متاسفانه با پاسپورت دومینیکا صد در صد نمیتونین وارد انگلیس بشین
  چون ما همین امسال عید تجربه کردیم
  فقط ب آفیسر لندن ربط داره ک دلش بخواد رد کنه یا نه
  پس لطفا ب کسانی ک این پاس و خریداری کردن این و بگید

 3. با سلام چنین چیزی وجود نداره من خودم امثال با پاس دومینیکا وارد انگلیس شدم خیلی عالی بود از آقای دکتر موطیفی بی نهایت تشکر می‌کنم که زحمت گرفتن پاس خودم ‌و زن و بچه رو کشیدن متشکرم علی آقا

   1. لطفا فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و راهنماییتان کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *