بررسی شرایط و هزینه زندگی در مونته نگرو

هزینه زندگی در مونته نگرو؛ قایق بادبانی در خلیج کوتور در مسیر یک کوه

مونته نگرو یکی از کشور های بسیار مناسب برای زندگی می باشد که هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا است. این کشور به دلیل ویژگی ها و شرایط بسیار خوبی که دارد می تواند یک گزینه عالی و ایده ال باشد. باید بدانید برای اینکه بتوانید به راحتی به این کشور سفر کنید باید هزینه ها را به خوبی مورد بررسی قرار دهید؛ به همین دلیل در ادامه این مقاله می خواهیم برای شما هزینه زندگی در مونته نگرو را بررسی کنیم.

مونته نگرو

این کشور در سال های اخیر یکی از مقصد های بسیار جذاب گردشگران شده است. بهتر است بدانید که این کشور در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و با کشور هایی آلبانی، بوسنی، صربستان، کوزوو، کرواسی همسایه می باشد و واحد پول در این کشور یورو است. پایتخت این کشور پودگوریتسا نام دارد که جمعیتی حدود ۱۸۶ هزار نفر دارد. همچنین بخش های شمالی این کشور بیشتر کوهستانی هستند و از ۵ بخش و ۲۱ استان تشکیل شده است.

شرایط زندگی کردن در مونته نگرو

یکی از مواردی که باید قبل از سفر و یا به عبارتی مهاجرت به این کشور بررسی کنید، شرایط زندگی در این کشور می باشد. به طور کلی می توان گفت شرایط زندگی در مونته نگرو بسیار مناسب است به دلیل آنکه اقتصاد این کشور در سالیان اخیر رشد بسیار خوبی داشته است و همچنین به دلیل جاذبه های گردشگری بی شماری که دارد هر ساله گردشگران و مسافران زیادی به این کشور سفر می کنند.

همچنین بهتر است بدانید نرخ تورم در این کشور بسیار پایین می باشد و همچنین مالیات در این کشور هم بر درآمد و مالیات شرکتی  معادل ۹ درصد می باشد به همین دلیل می توان گفت این کشور برای سرمایه گذاری یک گزینه ایده آل و مناسب است. همچنین با اخذ تابعیت و پاسپورت مونته نگرو می توانید بدون ویزا به بیش از 110 کشور سفر کنید.

هزینه زندگی در مونته نگرو

بررسی کردن هزینه سفر و زندگی در این کشور یکی از اقدامات ضروری می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. موارد بسیاری می تواند برای هزینه زندگی در مونته نگرو تاثیر گذار باشد به همین دلیل در ادامه برخی از هزینه های این کشور را برای شما بررسی می کنیم.

هزینه خرید ملک

خرید ملک یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری می باشد که می توانید با استفاده از آن اقامت این کشور را دریافت کنید. به همین دلیل باید شرایط اقامت مونته نگرو با خرید ملک را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. برای اینکه بتوانید از این روش استفاده کنید ابتدا باید مبلغ ۱۰۰ هزار یورو را به دولت این کشور به عنوان کمک مالی اهدا کنید. بعد از آن می توانید در مناطق مختلف این کشور ملکی تهیه و خرید کنید. قیمت این خانه ها هم ممکن است متفاوت باشند اما به طور کلی نیاز دارید مبلغ ۲۵۰ هزار یورو الی ۴۵۰ هزار یورو برای خرید ملک در اختیار داشته باشید.

هزینه اجاره خانه در مونته نگرو

خرید ملک و خانه را می توان یکی از اصلی ترین قسمت ها و مهم ترین آن در بررسی هزینه زندگی در مونته نگرو دانست. اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر حدود 370 یورو در ماه می باشد و همین مقدار در خارج شهر برای آپارتمان یک خوابه حدود 100 یورو ارزان تر می شود. همچنین هزینه یک خانه سه خوابه در مرکز شهر حدود 550 یورو می باشد.

هزینه ی وسایل حمل نقل شهری

یکی از معایبی که این کشور دارد را می توان سیستم و قیمت حمل و نقل عمومی آن دانست. قیمت وسایل حمل و نقل عمومی به طور کلی مقداری گران است. همچنین بهتر است برای رفت آمد در این کشور از تاکسی ها استفاده کنید.

رستوران ها در مونته نگرو

قیمت غذاها با توجه به متغیر های مختلفی ممکن است متفاوت باشد ولی به طور کلی می توان گفت خرید یک غذا در یک رستوران حدود 6 یورو می باشد و با هزینه نوشابه و… حدود 11 یورو می شود.

هزینه های خرید پوشاک

خرید پوشاک هم برای بسیاری از افراد ممکن اهمیت زیادی داشته باشد. قیمت و هزینه در این مورد هم با توجه به متغیر های مختلفی می تواند متفاوت باشد. ولی به طور کلی می توان گفت قیمت خرید یک شلوار حدود 50 یورو و خرید کفش و لباس تابستانی حدود 100 یورو می شود.

هزینه خدمات بانکی

شما می توانید در هر بانکی در کشور مونته نگرو به صورت رایگان حساب باز کنید. فرایند ثبت نام در بیشتر بانک ها یکسان می باشد. همچنین بهتر است بدانید برای اینکه بتوانید در این بانک ها حسابی باز کنید نیاز دارید تا مدارک آن ها را تهیه کنید و بعد از آن می توانید به راحتی فرآیند افتتاح حساب را انجام دهید.

هزینه زندگی در مونته نگرو، یک منظره زیبا از دریای مونته نگرو در کنار صخره های سرسبز

 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم هزینه زندگی در مونته نگرو را برای شما به خوبی بررسی کنیم. برخی از هزینه های این کشور مانند هزینه خرید ملک، اجاره خانه، هزینه خرید پوشاک، غذا، خدمات بانکی و… را برای شما بیان کردیم. با برآورد هزینه ها و برنامه ریزی درست و اصولی می توانید به راحتی به این کشور سفر کنید و از شرایط بسیار ایده آل زندگی در این کشور نهایت استفاده را ببرید.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *