معایب پاسپورت دومینیکا

معایب پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت‌هاست که با داشتن آن امکان سفر به بیش از 140 کشور دنیا بدون داشتن ویزا امکان‌پذیر است. از طرفی شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا به نسبت باقی کشورها آسان است. به همین دلیل اکثر افرادی که قصد مهاجرت یا سفر به باقی کشورهای دنیا را دارند ترغیب می‌شوند تا بیشتر در مورد مزایا و معایب پاسپورت دومینیکا اطلاعات کسب کنند.

در هر صورت همه چیز در دنیا علاوه بر مزایا و منفعتی که دارد، ممکن است دارای معایبی هم باشد. پاسپورت دومنیکا هم از این قاعده مستثنی نیست. بیشتر اطلاعاتی که در زمینه پاسپورت دومینیکا در اینترنت موجود است به مزایای دریافت این پاسپورت پرداخته است. در این مقاله ما قصد داریم به معایب پاسپورت دومینیکا بپردازیم تا با دانستن آنها شما بتوانید انتخاب شایسته‌تری داشته باشید.

روش‌های دریافت پاسپورت دومینیکا

برای دریافت پاسپورت دومینیکا روش‌های مختلفی وجود دارد که در مقالات قبلی به صورت مفصل به آن پرداخته‌ایم. اما اصلی‌ترین روش‌ها برای دریافت پاسپورت سرمایه گذاری در این کشور به دو صورت خواهد بود

  • کمک بلاعوض به صندوق مالی دولت با پرداخت 100 هزار دلار به عنوان فرد اصلی متقاضی پاسپورت دومینیکا
  • سرمایه گذاری در 200 هزار دلاری در املاک و مستغلات این کشور

حال که با اصلی‌ترین روش‌های دریافت پاسپورت دومنیکا آشنا شدیم به معایب این پاسپورت می‌پردازیم.

دومینیکا قابل سکونت نیست!

شما با دریافت اقامت دومینیکا فقط می‌توانید از مزیت شهروندی و سفر به باقی کشورها بدون نیاز به اخذ ویزا بهر‌مند شودی. نباید انتظار داشته باشید که بتوانید در این کشور سکونت کنید. هدف شما برای مهاجرت به احتمال زیاد داشتن یک زندگی مرفه و بدون دغدغه است. به همین خاطر باید در نظر داشته باشید که دومینیکا یکی از فقیرترین کشورهای حوزه کارائیب است. شاید برایتان سوال شده باشد که دومینیکا در کجای جهان قرار دارد،‌ پاسخ به این سوال را می توانید به طور کامل در مقاله دومینیکا کجاست مطالعه کنید.

بررسی نبود شرایط مناسب برای سکونت در دومینیکا: یکی از معایب پاسپورت دومینیکا
بررسی نبود شرایط مناسب برای سکونت در دومینیکا: یکی از معایب پاسپورت دومینیکا

اقتصاد آن وابسته به کشاورزی است که به طور متناوب توسط طوفان‌ها ویران می‌شود. همین امر این منطقه را به منطقه‌ای نامناسب برای اقامت بلند مدت تبدیل کرده است. به همین دلیل هدف شما از دریافت پاسپورت دومینیکا صرفا باید استفاده از نشنالیتی این پاسپورت برای دریافت اقامت یا سفر آسان به سایر کشورهای دنیا باشد.

اخذ پاسپورت دومینیکا باید از طریق وکیل تعیین شده دولت دومینکا انجام شود

یکی دیگر از معایب پاسپورت دومینیکا این است که شما نمی‌توانید برای دریافت پاسپورت دومنیکا به صورت شخصی اقدام کنید. این کار را باید از طریق یک وکیل انجام دهید. این وکیل باید از سمت دولت دومینیکا تایید شده باشد تا بتواند مراحل دریافت پاسپورت شما را عهده دار شود. وکیل تعیین شده از سمت دولت دومینیکا مدارک مورد نیاز را از شما دریافت کرده و پرنده شما را جهت دریافت پاسپورت به جریان می‌اندازد.

الزامی بودن چک امنیتی

برنامه شهروندی دومینیکا به این صورت است که فقط افراد دارای حسن شهرت و حسن شخصیت را می‌پذیرد. برای حصول اطمینان از اینکه فقط به افراد معتبر با موقعیت بی عیب و نقص شهروندی داده می شود، دولت دومینیکا یک آژانس تحقیقاتی خصوصی برجسته دارد که رویه ای جامع را برای همه متقاضیان بالای 18 سال انجام دهد. با بررسی سوابق شما در ایران و سایر کشورها اگر به هر دلیلی شما و افراد وابسته به شما دارای سو پیشینه و سو سابقه باشید دولت دومینیکا از ارائه پاسپورت خود به شما امتناع خواهد کرد.

الزامی بودن انجام تست مدیکال

انجام تست‌های پزشکی برای همه افرادی که خواهان دریافت پاسپورت دومینیکا هستند الزامی است. پس از مشخص شدن نتایج این تست، شما و افرادی که قصد دارند که از طریق شما اقدام به دریافت پاسپورت این کشور را کنند نباید به بیماری‌های واگیر دار خطرناک و یا بیماری‌های خطرناکی که شامل هزینه‌های درمانی زیادی می‌شوند مبتلا باشید.

دور بودن دومینیکا و عدم دسترسی به پرواز مستقیم به دومینیکا

در صورتی که شما به هر دلیلی قصد داشته باشید که به دومینیکا سفر کنید هیچ گزینه‌ای برای اینکه به صورت مستقیم به این کشور پرواز کنید وجود ندارد. برای سفر به این کشور باید با پرواز دو یا سه استاپ به این کشور برسید. اکثر مواقع مقصد اول از ایران به سمت اروپا و سپس از اروپا به سمت دومینیکا خواهد بود.

پرداخت مضاعف در صورت گذشت یک سال و اضافه کردن افراد جدید وابسته به برنامه دریافت پاسپورت

در تلاش برای افزایش توسعه ملی، دولت دومینیکا به اتباع خارجی این فرصت را می دهد که در تامین مالی پروژه های بخش عمومی کشور مانند ساخت و بازسازی بیمارستان ها، مدارس، استادیوم های ورزشی ملی و غیره مشارکت کنند. این روش به این صورت است که افراد متقاضی پاسپورت دومینیکا باید کمک های پولی غیرقابل استرداد را به صندوق مالی دولت بپردازند. اقدام برای دریافت پاسپورت به صورت متقاضی اصلی و افراد وابسته به متقاضی اصلی انجام می‌گردد. متقاضی اصلی 100 هزار دلار آمریکا پرداخت می‌کند و به ازای هر فرد وابسته به تناسب نسبت او با متقاضی اصلی مبلغ اضافه‌تری پرداخت خواهد شد. طبق جدول زیر:

متقاضی مجرد100000 دلار آمریکا
متقاضی + همسر150000 دلار آمریکا
متقاضی + همسر + 2 فرزند175000 دلار آمریکا
وابسته اضافیهر عدد 25000 تومان
خواهر و برادر واجد شرایط (18 تا 25 سال)هر عدد 50000 تومان

فارغ از اینکه اقدام جهت دریافت پاسپورت دومینیکا از این روش چه مزایا و معایبی خواهد داشت، نکته‌ای که در اینجا می‌خواهیم به آن بپردازیم این است که به هر دلیلی اگر شما در یک سال اول افراد وابسته به خود را برای دریافت پاسپورت از طریق این برنامه اعلام نکنید، پس از گذشت یک سال از دریافت پاسپورت، شما علاوه بر اینکه مجددا باید چک امنیتی انجام دهید باید مبلغ 25 هزار دلار اضافه بر آنچه که در جدول عنوان کردیم به ازای هر فرد پرداخت کنید.

بررسی مسائل و مشکلات پاسپورت دومینیکا
بررسی مسائل و مشکلات پاسپورت دومینیکا

مین اپلیکیت بودن

یکی از اصلی‌ترین مشکلات پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری مین اپلیکیت بودن آن است. به این منظور که تنها متقاضی اصلی دریافت پاسپورت می‌تواند افرادی از جمله همسر، فرزندان زیر 30 سال، مادر، پدر، خواهر و یا بردار دارای واجد شرایط را در برنامه دریافت پاسپورت افراد وابسته قرار دهد. هر یک از این افراد وابسته در صورت ازدواج و یا به هر دلیل دیگری نمی‌توانند برای فرد دیگر در مرتبه سوم تقاضای دریافت پاسپورت کنند. و فرد جدید باید به صورت مین اپلیکیت جدید اقدام به دریافت پاسپورت دومینیکا کند.

معایب پاسپورت دومینیکا از طریق برنامه کمک بلاعوض به صندوق مالی دولت

در صورتی که از این روش برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام کنید، شما در واقع اقدام به خرید پاسپورت کرده‌اید و وجهی که پرداخت کرده‌اید به شما باز نخواهد گشت.

معایب پاسپورت دومینیکا از طریق برنامه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

در بالا گفتیم که در صورتی که بخواهید از طریق برنامه کمک بلاعوض اقدام به دریافت پاسپورت کنید نیاز به پرداخت 100 هزار دلار به دولت دومینیکا هستید. این پول برای دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مبلغ 200 هزار دلار است که باید در پروژه‌های تایید شده از سمت دولت سرمایه گذاری کنید. البته این پول حداقل باید به مدت 3 سال در دست دولت بماند. این مبلغ به نظر زیاد و چشمگیر خواهد بود و شاید تامین کردن این مقدار پول برای هر کسی امکان‌پذیر نباشد.

بررسی کامل پاسپورت دومینیکا
بررسی کامل پاسپورت دومینیکا

از طرفی خرید ملک در این کشور توصیه نمی‎شود چرا که جمعیت دومینیکا محدود است و در صورتی که قصد داشته باشید ملک خریداری شده را به فروش برسانید ممکن است که با مشکل مواجه شوید.

سخن پایانی

با بررسی تمام معایب پاسپورت دومینیکا که در بالا گفته شد، دریافت پاسپورت دومینیکا به دلیل فرایند کوتاه مدت و آسانی که دارد سریع ترین راه گرفتن پاسپورت دوم برای مهاجرین، سرمایه گذاران، خلبانان … محسوب می شود. در هر صورت کفه ترازوی مزایای پاسپورت دومینیکا به طرز چشمگیری سنگین تر از مشکلات پاسپورت دومینیکا است.

همچنین شما میتوانید تجربه سفر به کشور های مختلف با پاسپورت دومینیکا را در مقاله تجربه سفر با پاسپورت دومینیکا مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا مشاوره رایگان بگیرید.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *