تجربه سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

تجربه سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

شاید شما هم به عنوان فردی که دارای پاسپورت دومینیکا یا در شُرف دریافت این پاسپورت است می‌خواهید بدانید تجربه سفر به انگلیس با این پاسپورت چگونه است؟ در این مقاله می‌خواهیم به تجربه سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا بپردازیم. در ادامه شرح مختصری بر پاسپورت دومنیکا خواهیم داشت، شرایط ورود به انگلستان با این پاسپورت را بررسی خواهیم کرد و تجربیات افراد در سفر به انگلستان با پاسپورت دومنیکا برای شما خواهیم گفت.

پاسپورت دومینیکا

در مقاله‌های قبلی به طور مفصل به اینکه دومینیکا کجاست و نحوه دریافت پاسپورت آن چگونه است پرداخته‌ایم. فقط به طور مختصر بهتر است بدانید که پاسپورت دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا است که با داشتن آن شما می‌توانید به بیش از 140 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. یکی از این کشورها انگلیس است.

دلایل دریافت پاسپورت دومینیکا برای سفر به انگلیس

اگر قبلا تجربه درخواست ویزا برای انگلیس را داشته باشید می‌دانید که احتمال ریجکت شدن درخواست شما به عنوان یک ایرانی بسیار بالاست. رایج‌ترین دلایل و احتمالات برای رد درخواست ویزای انگلیس عبارتند از:

  • فریب: ارائه اسناد تقلبی یا جعلی.
  • حکم اخراج: اگر متقاضی دریافت کننده حکم اخراج باشد.
  • سو سابقه: اگر متقاضی به جرمی محکوم شده باشد که مستلزم مجازات حبس 4 سال یا بیشتر باشد.
  • کتمان عمدی اسناد سابقه کیفری، در صورت وجود.
  • بودجه کافی برای سفر به انگلستان وجود ندارد.
  • متقاضی در سفر قبلی خود به بریتانیا بیش از حد اقامت داشته است یا مدارک جعلی ارائه کرده است.
  • فرد متقاضی از مقررات ویزا مانند ارائه  اسکن عکس یا ارائه گزارش پزشکی پیروی نمی‌کند.
  • متقاضی گذرنامه یا سند مسافرتی معتبر ندارد.
  • متقاضی حقایق مادی مربوط به فرآیند درخواست ویزا را فاش نکرده است.
  • هدف متقاضیان از بازدید از انگلیس تحت پوشش قرار گرفتن در این کشور است.

پروسه پر دردسر دریافت ویزای انگلیس هر فرد عاقلی را به این فکر وا می‌دارد که آیا راه حل دیگری وجود دارد؟ یکی از راه‌های آسان تر برای دریافت مجوز ورود به این کشور داشتن پاسپورت دومنیکاست. شما با در دست داشتن این پاسپورت اجازه دارید که 180 روز بدون داشتن ویزا در انگلیس حضور داشته باشید.

برای  داشتن پاسپورت دومینیکا با استفاده از برنامه شهروندی این کشور فقط کافی ست که مبلغ تعیین شده که حدود 100 هزار دلار است را پرداخت کرده تا حدودا بعد از گذشت 6 ماه پاسپورت دومینیکای خود را در دست داشته باشید و از آن برای سفر به کشور های مختلف استفاده کنید.

شرایط ورود به کشور انگلیس با استفاده از پاسپورت دومینیکا

تجربه سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

اگر پاسپورت دومینیکایی دارید برای سفر و ورود به انگلیس تنها همراه داشتن این پاسپورت کافی است. در زمان همه گیری کوید-19 انجام یک سری از آزمایش ها ضروری بود که در حال حاضر کنسل شده‌اند. در نظر داشته باشید که اگر در حال خروج از ایران به مقصد انگلیس هستید برای خروج از ایران، مهر خروج در پاسپورت ایرانی شما زده می‌شود و در هنگام ورود به انگلیس مهر ورود به کشور انگلیس در پاسپورت دومنیکایی شما زده می‌شود.

نکته دوم این است که شما حق دارید که 180 روز در انگلیس بمانید چیزی حدود 6 ماه از سال. که در این 6 ماه حق تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را خواهید داشت.

همچنین لازم به ذکر است که برای ورد به انگلیس در هر صورت باید بالای 17 سال داشته باشید. افراد زیر 17 سال باید به همراه یک بزرگسال به این کشور وارد شوند.

در ادامه چند نمونه از تجربیات افراد در سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا را با شما در میان می‌گذاریم.

تجربه افراد در سفر به انگلیس با ویزای دومینیکا

تجربه علی به عنوان یک پزشک در سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

علی به عنوان یک پزشک ایرانی ویزای اقامت در انگلیس را به مدت 6 ماه دریافت کرده بود. بنا به دلایلی مدت اقامت او از 6 ماه بیشتر شد. او به ایران برگشت و بعد از مدتی درخواست ویزای مجدد را به سفارت انگلیس داد. در کمال ناباوری درخواست ویزای او ریجکت شده بود! دلیل این مورد عدم پیروی از قوانین صادر شده برای ویزای او در سفر قبلیش بود. به گفته خودش خوشبختانه او مدتی قبل برای پاسپورت دومینیکا اقدام کرده بود و پاسپورت او صادر شده بود. علی توانست به راحتی با پاسپورت دومینیکای خوش به انگلیس سفر کند و با هیچ مشکلی رو به رو نشد.

تجربه یکی دیگر از افراد در سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

یکی دیگر از متقاضیان سفر به انگلیس نقل می‌کند که: «در سال 2017، برای سفر به انگلیس 2 بار تقاضای ویزای انگلیس را دادیم ولی هر دوبار درخواست ما رد و ریجکت شد. دلیل ریجکت شدن ویزای ما این بود که افسر اداره مهاجرت انگلیس از بازگشت ما به کشور مطمئن نبود. تحقیق کردیم و متوجه شدیک در صورت داشتن پاسپورت دومینیکا ورود و سفر ما به انگلیس به راحتی اتفاق خواهد افتاد و دیگر نیازی به ویزا نخواهیم داشت.

به سرعت برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام کردیم که در نهایت پاسپورت ما ظرف مدت کوتاهی صادر شد. برای سفر به انگلیس ابتدا به امارات رفتیم و سپس برای پرواز لندن از امارات به سمت لندن حرکت کردیم. هیچ مشکلی در این مسیر به لحاظ نداشتن ویزا برای ما رخ نداد. فقط پس از ورود به لندن در فرودگاه هیترو برای چک کردن پاسپورت حدودا 2 ساعت در صف بودیم. ما یک ماه در انگلیس بودیم ولی با داشتن پاسپورت دومینیکا شما حق اقامت 6 ماه بدون ویزا را در لندن خواهید داشت»

با بررسی اکثر تجربیات افراد ایرانی در سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا متوجه خواهیم شد که با هیچ مشکل جدی مواجه نمی‌شوند و با داشتن آن یک سفر کاملا راحت و بی دغدغه را تجربه خواهند کرد.

5 نکته که در سفر به انگلیس باید بدانید

1. شرایط ویزا و پاسپورت خود را بررسی کنید

در حال حاضر قوانین انگلیس به این صورت است که در صورت داشتن تابعیت دومینیکا شما می‌توانید به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. ولی در هر صورت قوانین به طور مدام در حال تغییر هستند. در هر زمانی که قصد تجربه سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا را داشتید سعی کنید از آخرین قوانین مطلع شوید و در مورد آن مطالعه کنید.

2. پول، پول، پول

تجربه سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

واحد پول بریتانیا پوند استرلینگ است و مانند هر سفری خوب است که هنگام ورود مقداری پول نقد در اختیار داشته باشید. اگر حتی از قبل اقدام به چنج کردن پول نکرده‌اید به هیچ عنوان این کار را در فرودگاه‌ها انجام ندهید. اکثر افراد در صورتی که پول رایج کشور مقصد را هرماهنداشته باشند دچار اضطراب می‌شوند و به سرعت اقدام به چنج کردن پول در فرودگاه می‌کنند. در صرافی‌های موجود در فرودگاه در اکثر مواقع پول شما را با پایین‌ترین نرخ چنج می‌کنند و این باعث می‌شود که شما ضرر کنید. صبر کنید و این کار را در صرافی‌های داخل شهر انجام دهید.

3. گزینه‌های مناسب خودتان را برای حمل و نقل  بشناسید

تجربه سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

اگر در لندن هستید، حمل و نقل عمومی بهترین دوست شماست. خیابان‌های شلوغ، تاریخی و باریک پایتخت برای بسیاری از رانندگان جدید کابوس است. به علاوه اکثر مسافران ایرانی امکان داشتن ماشین را در این شهر ندارند.

شبکه متروی لندن پوشش خوبی در سراسر شهر ارائه می‌دهد و می‌تواند شما را در سراسر کلان شهر بزرگ، حتی در ساعات ابتدایی، جا به جا کند. بعلاوه، سوار شدن بر اتوبوس دو طبقه قرمز نمادین راهی عالی برای گشت و گذار است. برخی از اتوبوس‌ها مسیرهای فوق‌العاده ای دارند که در کل لندن حرکت می‌کنند.

اگر به خارج از لندن سفر می‌کنید، قطارها یا اتوبوس‌ها بسیار فراوانند و راهی آسان برای رفت و آمد هستند. شبکه راه‌آهن در سراسر کشور گسترده است (شما می‌توانید مسافت لندن به ادینبورگ را در کمتر از چهار ساعت با قطار طی کنید! چیزی حدود 600 کیلومتر!).

هنگام سفر از فرودگاه به هر جایی که در آن اقامت دارید، ترانسفر فرودگاهی بهترین گزینه برای شماست.

4. گزینه های مراقبت های بهداشتی خود را بشناسید

اگر بدشانس هستید و نیاز به مراجعه به پزشک در انگلستان دارید، اولاً نگران نباشید. سیستم بهداشتی در انگلستان NHS (سرویس بهداشت ملی) نامیده می شود و در صورت نیاز باید به راحتی بتوانید به پزشک مراجعه کنید. مهم است که بیمه مسافرتی داشته باشید و هزینه های پزشکی را هنگام رفتن به خارج از کشور پوشش دهد. هزینه های پزشکی در خارج از کشور می تواند بسیار بالا باشد و بیمه مسافرتی معمولاً از دست دادن و سرقت وسایل شخصی را نیز پوشش می دهد.

اگر احساس ناخوشی می‌کنید اما اورژانسی نیست، با 111 تماس بگیرید. تماس رایگان است و می توانید با متخصصان مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. برای مراقبت های پزشکی فوری در حالی که در انگلیس هستید، به نزدیک‌ترین بیمارستان بروید یا با شماره 999 تماس بگیرید.

5. از موزه های رایگان نهایت استفاده را ببرید!

ورود به بیشتر موزه‌ها و گالری‌های انگلیس رایگان است،این قانون یک دهه است که در این کشور در حال اجراست. و به عنوان یک مسافر در انگلیس، یک ویژگی است که باید از آن نهایت استفاده را ببرید. پیشنهادات ما برای موزه‌ها عبارتند از موزه بریتانیا، موزه تاریخ مدرن و طبیعی تیت در لندن، موزه ملی اسکاتلند در ادینبورگ، موزه حمل و نقل کاونتری، موزه جهانی لیورپول، و …

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *