همه چیز درباره اقامت ترکیه با خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید ملک

در این مقاله از گروه حقوقی بیات قصد داریم تا درباره اقامت ترکیه با خرید ملک بصورت کامل صحبت کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهمی را درباره این روش مهاجرتی به ترکیه بیان کنیم.

حضور در ترکیه به واسطه وجود چشم‌اندازهای زیبا  هر کسی را به فکر اقامت در ترکیه با خرید ملک می‌اندازد. با این حال چشم انداز زیبا تنها چیزی نیست که مردم را به خود جذب می‌کند، بلکه موقعیت استراتژیک این کشور حائز اهمیت بیشتری است. زیرا ترکیه را به لحاظ جغرافیایی می‌توان چهارراه آسیا و اروپا دانست. بنابراین، برای برخی افراد، خرید ملک در این کشور به منزله تضمین اقامت دائم آنها و تعیین شهروندی ترکیه در آینده است. در حالی که بقیه ممکن است املاک و مستغلات ترکیه را یک زمین سرمایه‌گذاری ایده‌آل در نظر بگیرند و قصد داشته باشند ملکی را تهیه کنند تا از دریافت اجاره‌های ملک خود لذت ببرند یا در صورت بالا بودن قیمت‌ها آن را بفروشند.

اکثر افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند این سوال را می‌پرسند که آیا اقامت ترکیه با خرید ملک در این کشور امکان‌پذیر است؟ البته، پرسیدن این سوال قابل درک است، زیرا داشتن اقامت، زمانی که مالک ملک هستید، زندگی را بسیار آسان‌تر می‌کند. با این حال، مباحث اقامت در کشور ترکیه و داشتن ملک در این کشور دو موضوع کاملاً مجزا و غیر مرتبط هستند.

بیشتر بدانید: در کدام شهر ترکیه ملک بخریم؟

شما حتی با داشتن ملک اجاره‌ای هم، در صورت واجد شرایط بودن، می‌توانید اقامت ترکیه را اخذ کنید. ذکر این نکته ضروری است که داشتن ملک لزوما منجر به اخذ اقامت شما در این کشور نخواهد شد. شما باید مراحل درخواست مجوز اقامت را طی کنید و ثابت کنید که واجد شرایط درخواست اقامت هستید. این مقاله به خرید املاک و مستغلات، نحوه دریافت اجازه اقامت و اینکه چگونه خریداران خارجی خانه در ترکیه می‌توانند تابعیت ترکیه را کسب کنند، می‌پردازد.

چرا باید در ترکیه ملک بخرید؟

شما می‌توانید طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه پیدا کنید. از یک طرف نرخ ملک متفاوت است. از طرف دیگر وجود استودیو آپارتمان‌های مقرون به صرفه گرفته تا پنت هاوس‌ها و ویلاهای مجلل با چشم‌اندازهای خیره کننده هر فردی با هر توان مالی را ترغیب به خرید ملک در این کشور می‌کند. انعطاف پذیری محدوده قیمت، ترکیه را به مقصدی ممکن برای تقریباً همه تبدیل کرده است. اکثر خارجی‌هایی که تصمیم به خرید ملک در ترکیه دارند، شهرهای توریستی ساحلی و مرکز فرهنگی استانبول را انتخاب اول می‌دانند. به این ترتیب می‌توانند از مناظر دیدنی لذت ببرند و در 365 روز سال پروازهای مقرون به صرفه و چارتر داشته باشند. ترکیه همچنین به دلیل سیستم حمل و نقل بسیار موثر خود، امکان نقل مکان را به راحتی فراهم می‌کند. در صورت تمایل به سفرهای مکرر، نقل مکان در شهرها آسان می‌شود.

اقامت ترکیه با خرید ملک

اخذ اقامت و خرید ملک در ترکیه

1: نحوه درخواست اقامت در ترکیه

داشتن اقامت به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا بیش از سه ماه که مدت مجاز در ویزای توریستی است در ترکیه بمانند. لطفاً توجه داشته باشید که اقامت به شما حق کار یا داشتن یک تجارت را نمی‌دهد. برای کار کردن به گرفتن مجوز اضافی نیاز دارید. ابتدا، با جمع آوری تمام مدارک مربوط به اقامت شروع کنید و مطمئن شوید که معیارهای درخواست اجازه اقامت را دارید. باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • کپی پاسپورت
 • عکس پرسونلی
 • مدارکی که ثابت می‌کند توانایی پرداخت هزینه‌هایتان را در زمان اقامت در این کشور دارید
 • مدرک بیمه درمانی برای افراد زیر 65 سال
 • اثبات آدرس. اگر خارجی‌ها در ترکیه ملک اجاره کنند، اثبات آدرس منوط به ارائه یک قرارداد است. ارائه قرارداد نیز باید تاییدیه اسناد رسمی داشته باشد. در صورت داشتن ملک در ترکیه ارائه سند مالکیت به همراه تأییدیه دفتر محلی nufus باید ارائه گردد.

در صورت تکمیل این موارد، برای دریافت ویزای اقامت ترکیه به وب‌سایت رسمی دولت ترکیه (https://e-ikamet.goc.gov.tr/) بروید. فرم درخواست ویزا را با نام کامل، تاریخ تولد، نام والدین، ملیت و اطلاعات تماس پر کنید. آنها مدارک پشتیبان مورد نیاز برای اجازه اقامت را تایید می‌کنند و شما را راهنمایی می کنند که چطور می‌توانید در ساختمان اداره کل مدیریت مهاجرت محلی وقت بگیرید.

اتباع خارجی همچنین برای پرداخت هزینه‌های مربوط به مجوز اقامت باید کارت بانکی داشته باشند. پس از پرداخت هزینه‌های مجوز اقامت و دریافت رسید آن، رسید را با سایر مدارک اقامت به پشتیبانی خود تحویل دهید. (قیمت‌ها هر سال افزایش می‌یابد) پس از تایید، کارت اقامت خود را از طریق دفتر محلی PTT دریافت خواهید کرد. اولین درخواست برای خارجی‌ها به شما اجازه اقامت یک ساله را می‌دهد. درخواست دوم برای اقامت در ترکیه می‌تواند برای دو سال تمدید شود.

بیشتر بدانید: بررسی راه های سرمایه گذاری در ترکیه به همراه مزایای هرکدام

2: نحوه خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه فرآیند طولانی‌تری است، اما با کمک گرفتن از گروه حقوقی بیات این فرآیند طولانی و نسبتا پیچیده را به راحت‌ترین شکل ممکن طی کنید. روند کلی خرید ملک عبارت است از:

بودجه و الزامات: ابتدا باید تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید برای داشتن یک ملک در ترکیه هزینه کنید. فراموش نکنید که هزینه‌های جانبی بستن یک معامله را در نظر بگیرید. هزینه‌های جانبی و کمیسیون برای خرید یک ملک به طور متوسط ​​تقریباً 8٪ از ارزش خرید آن ملک است. همچنین معیارهایی را که در یک ملک به دنبال آن هستید مشخص کنید. به عنوان مثال، تعداد اتاق خواب، حمام، منظره دریا، تراس، باغ خصوصی، استخر و غیره.

مشاهده املاک برای فروش: آپارتمان‌ها و یا ویلاهایی که برای فروش گذاشته شده است را جستجو کنید. وقتی ملکی را مشاهده کردید که توجه شما را به خود جلب کرد، از اطلاعات تماس برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل یا تلفن استفاده کنید. همچنین می‌توانید ترتیبی دهید که ملک مورد نظرتان را به صورت حضوری مشاهده کنید.

فرآیند خرید را شروع کنید: بعد از پیدا کردن خانه رویاهای خود، یک سپرده پرداخت می‌کنید و قراردادی را امضا می‌کنید. داشتن حساب بانکی و شماره مالیات یکی از ملزومات این مرحله است. در نهایتبا دریافت فرم ارزیابی و ارائه درخواست به اداره اسناد ملکی این مرحله به پایان خواهد رسید.

امضای اسناد: وقتی مدارک مورد نظر آماده شد، شما باید به دفتر اسناد رسمی بروید و در آنجا اسناد تاپو آپارتمان یا ویلای جدید خود را امضا کنید و در نهایت کلیدها را در اختیار می‌گیرید.

3: اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید املاک و مستغلات

اقامت ترکیه با خرید ملک

فرض کنید به ترکیه به عنوان یک مقصد طولانی مدت برای زندگی خود و خانواده‌تان نگاه می‌کنید یا می‌خواهید از مزایای پاسپورت ترکیه بهره‌مند شوید. در این صورت، شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه‌گذاری نیز به جای اقامت ارزش بررسی کردن را دارد. تنها شرط اقامت ترکیه با خرید خانه، خرید ملکی به ارزش 400000 دلار یا بیشتر و تعهد به نگهداری آن برای مدت حداقل سه سال است.

مزایای شهروندی و اقامت ترکیه با خرید ملک

 • امکان اقامت قانونی ترکیه و اخذ تابعیت ترکیه
 • مالیات بر دارایی مقرون به صرفه
 • دسترسی به یک سبک زندگی شگفت‌انگیز
 • افراد می‌توانند از کیفیت زندگی بالا، آب و هوای شگفت‌انگیز و جمعیتی دلپذیر لذت ببرند
 • با پاسپورت ترکیه می‌توانید به 110 کشور در سراسر جهان به عنوان گزینه‌های سفر بدون ویزا یا با ویزا دسترسی داشته باشید. این مورد شامل سفر به کشورهای محبوب مانند ژاپن، هنگ‌کنگ و سنگاپور نیز می‌شود
 • شهروندان ترکیه واجد شرایط ویزای سرمایه‌گذاری E-2 در ایالات متحده هستند. ویزا برای یک دوره پنج ساله قابل تمدید است
 • دسترسی انحصاری به بازارهای اروپا، آسیای غربی و خاورمیانه
 • حقوق شهروندی برای کار
 • شرکت در طرح مراقبت‌های بهداشتی و بازنشستگی دولتی
 • حذف شدن درخواست‌های یکساله
 • از فرهنگ غنی ترکیه با مهمان‌نوازی بالا لذت ببرید
 • یک سرمایه‌گذاری ایده آل در ملک انجام دهید
 • طبق قانون، درخواست اقامت شامل خانواده، از جمله همسر و فرزندان نیز می‌شود

زندگی در ترکیه

قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت و یا حتی خرید ملک برای زندگی در ترکیه بگیرید، عاقلانه است که ویژگی‌های این کشور، فرهنگ و آداب و رسوم آن را مطالعه کنید، به ویژگی‌های حوزه‌های مختلف زندگی بپردازید و ذهنیت محلی را درک کنید.

نگرش مردم ترکیه نسبت به مهاجران

نگرش ترک‌های بومی نسبت به تازه‌واردان به ملیت مهاجران و شهری که در آن ساکن شده‌اند بستگی دارد. در شهرهای تفریحی، به عنوان مثال آنتالیا یا آلانیا با خارجی‌ها رفتار دوستانه‌ای دارند. گردشگری درآمد اصلی در شهرهای توریستی این کشور است. در شهرهای دورافتاده مانند قونیه، مردم به خصوص نسبت به کسانی که قوانین محلی را رعایت نمی‌کنند، فاصله می‌گیرند.

بیشتر بدانید: ۶ دلیل مهم برای سرمایه گذاری در ترکیه

بزرگترین جوامع خارجی را در شهرهایی مثل آنتالیا، استانبول، آنکارا، ازمیر می‌بینیم.

نحوه انتخاب ملک برای خرید یا اجاره خانه در ترکیه

هنگام انتخاب ملک، باید از فاصله ملک از دریا، کوه، مرکز شهر، امکانات محلی، مکان‌های گردشگران آگاه باشید. ارزش املاک و مستغلات تحت تأثیر موارد زیر است:

 • نوع آپارتمان در یک مجتمع مسکونی
 • اگر ملک یک خانه شخصی یا ویلا باشد
 • هرچه قیمت ملک برای خرید و فروش گران‌تر باشد، هنگام اجاره پول بیشتری باید پرداخت کنید.

هر خارجی می‌تواند در ترکیه ملک بخرد. اما یک سری الزامات باید رعایت شود:

 • شما می‌توانید فقط یک ملک داشته باشید.
 • مساحت ملک نمی‌تواند بیش از 30 هکتار باشد.
 • شما نمی‌توانید ملکی را در نزدیکی تأسیسات نظامی بخرید.
 • قبل از انجام معامله، باید یک حساب بانکی باز کنید و در اداره مالیات ثبت نام کنید.

سخن پایانی

اگر به زندگی در ترکیه فکر می‌کنید، تصمیم عاقلانه‌ای گرفته‌اید. برای اینکه اثبات کنیم مهاجرت به این کشور تصمیم عاقلانه‌ای است، به هزاران مهاجری که در سراسر سواحل دریای اژه و مدیترانه و شهرهای عظیمی مانند استانبول و ازمیر زندگی می‌کنند نگاه کنید. در حالی که برخی از مهاجران به طور کامل در کشور مستقر شده‌اند و قصد دارند تا پایان عمر خود در اینجا زندگی کنند، برخی دیگر ملکی را برای اقامت چند سال اجاره می‌کنند.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *