سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

دفتر گروه حقوقی بیات در استرالیا

کانادا به عنوان یکی از اصلی‌ترین مقاصد مهاجرت و سفر برای ایرانیان محسوب می‌شود. کشوری که رویای بسیاری از افراد است که قصد مهاجرت و تجربه یک زندگی نرمال و خوب را دارند. اما متاسفانه دریافت ویزای این کشور چه دائم و چه موقت یا توریستی با مشکلات فراوانی همراه است. مشکلاتی که گاها دستیابی به ویزای این کشور را در پیش روی ما به یک رویا تبدیل کرده است. برای  دریافت راحت ویزای این کشور راه‌های کمی وجود دارد. یکی از این راه‌ها که شاید راحت‌ترین راه ممکن است دریافت پاسپورت دومینیکا است. اگر قصد سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا را دارید بهترین روش را انتخاب کرده‌اید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد جزئیات  این روش اطلاعات کسب کنید.

انواع ویزای کانادا برای سفر

به طور کلی ویزاها برای هر کشوری به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 • ویزای غیر مهاجرتی  (به این معنی که شما شهروند آن کشور نمی‌شوید)
 • ویزای مهاجرت (شما شهروند آن کشور می‌شوید )

در صورتی که قصد سفر به کانادا را دارید قطعا به ویزای غیر مهاجرتی نیاز خواهید داشت. در ابتدا باید با ویزای غیر مهاجرتی کانادا آشنا شویم. ویزای موقت کانادا یک ویزای غیر مهاجرتی و یک گزینه عالی برای کسانی است که می‌خواهند برای تحصیل، کار یا تعطیلات به کانادا بروند. اگر قصد دارید فقط برای مدت محدودی در کانادا باشید، ویزای موقت بهترین گزینه برای شماست.

کانادا هر ساله پذیرای بیش از 35 میلیون اقامت موقت است. افرادی که به منظور بازدید و سفر، تحصیل یا کار به کانادا می‌روند، ممکن است برای ورود به کانادا به ویزای اقامت موقت (TRV) از اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا نیاز داشته باشند، مگر اینکه پاسپورت کانادایی داشته باشند یا مقیم دائم کانادا باشند.

انواع ویزای اقامت موقت کانادا:

ویزای ویزیتور کانادا

ویزای بازدید کننده یا ویزیتور به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک بازدید کننده یا توریست وارد کانادا شوید. به طور کلی، شما می توانید تا 6 ماه به عنوان یک بازدید کننده در کانادا بمانید.

ویزای دانشجویی کانادا

مجوز تحصیل به یک شهروند خارجی اجازه می دهد تا در یک موسسه آموزشی خاص کانادایی و در یک برنامه خاص در کانادا تحصیل کند.

ویزای کاری کانادا

مجوز کار به یک تبعه خارجی با پیشنهاد کار از یک شرکت کانادایی اجازه می دهد تا به طور موقت در کانادا کار کند.

سوپر ویزا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ

سوپر ویزا به والدین یا پدربزرگ ها و مادربزرگ های شهروندان کانادایی و مقیم دائم اجازه می‌دهد تا حداکثر 24 ماه در هر زمان بدون نیاز به تمدید وضعیت خود در کانادا بمانند.

به عنوان یک تبعه ایرانی دریافت هر یک از موارد بالا که به عنوان ویزای موقت شناخته می‌شود، راهی پر چالش و پر استرس با هزینه گزاف را باید بپیمایید تا شاید بتوانید این ویزای موقت را جهت سفر یا موارد دیگر برای خود تهیه کنید.

دریافت ویزای موقت کانادا با پاسپورت دومینیکا

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

به عنوان یک شهروند ایرانی که تابعیت دوم دارد و می‌خواهید با پاسپورت دومینیکا اقدام به سفر به کانادا کنید شرایط برای شما بسیار متفاوت خواهد بود. پاسپورت دومینیکا سی و چهارمین پاسپورت معتبر دنیاست که با داشتن آن امکان سفر بدون ویزا به بیش از 143 کشور دنیا را خواهید داشت.  ممکن است سفر بدون ویزا با پاسپورت دومنیکا به کانادا امکان پذیر نباشد، اما دریافت ویزای این کشور با پاسپورت دومینیکا بسیار راحت‌تر از پروسه‌ای است که برای دریافت ویزا با پاسپورت ایرانی در پیش رو داریم. دلیل این راحتی اعتبار پاسپورت دومینیکاست. معمولا افسر مصاحبه کننده متقاعد خواهد شد که شما امکان سفر و مهاجرت به سراسر دنیا را بدون ویزا دارید و هدف شما بعد از ورود به خاک کانادا اقامت بلند مدت و پناهندگی در این کشور نخواهد بود.

انواع ویزای موقت: 

 • یک بار ورود : به شما امکان می دهد یک بار، برای اقامت حداکثر 6 ماه (تحت شرایط خاص) وارد شوید. اقامت در داخل کانادا قابل تمدید است، اما برای ورود و خروج مجدد به ویزای دیگری نیاز است.
 • چند بار ورود : معمولاً برای 5 یا 10 سال بدون تجاوز از مدت اعتبار پاسپورت شما صادر می شود. به شما اجازه می دهد چندین بار وارد کانادا شوید. این ویزا معمولا برای اقامت حداکثر شش ماهه و بدون اجازه کار است. در نظر داشته باشید پس از گذشت 6 ماه مدت اعتبار ویزای شما، جهت تمدید مجدد اجازه اقامت باید به اداره مربوطه مجددا مراجعه فرمایید.

نحوه درخواست ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا

 1. شهروندان دومینیکا برای بازدید از کانادا باید ویزای توریستی دریافت کنند.
 2. تمام مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا از جمله پاسپورت و سایر مدارک پشتیبانی را جمع آوری کنید.
 3. بررسی کنید که پاسپورت دومینیکا حداقل شش ماه از تاریخ ورود شما به کانادا معتبر باشد. در غیر این صورت برای پاسپورت دومینیکا جدید اقدام کنید.
 4. فرم درخواست کانادا را پر کنید.
 5.  پس از پر کردن، مدارک مورد نیاز را به همراه پاسپورت خود را ارائه دهید و هزینه‌های لازم را پرداخت کنید و درخواست ویزا را به سفارت کانادا ارسال کنید.
 6. پس از تایید درخواست ویزا برای کانادا، یک برچسب ویزا در پاسپورت خود دریافت می کنید و از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود.
 7. پاسپورت خود را از سفارت کانادا تحویل بگیرید
 8.  پس از ورود به کانادا، پاسپورت دومینیکا را به افسر مهاجرت در پیشخوان ارائه دهید.
 9. مهر ویزای کانادا را در پاسپورت خود دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد برای مدتی که تعیین شده است در کانادا بمانید.

مدارک لازم

 1. پاسپورت معتبر
 2. بلیط سفر
 3. برنامه سفر
 4. بیمه مسافرتی
 5. دعوتنامه

نحوه دریافت پاسپورت دومینیکا

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

با توجه به شرایطی که در بالا به آن اشاره شد، سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا، راحت‎ترین روش خواهد بود. دریافت پاسپورت دومینیکا در صورتی که مدارک خود را کامل ارائه دهید یک پروسه کوتاه مدت بین بازه 3 تا 6 ماه خواهد داشت. شما برای دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری دو روش اصل پیش رو دارید:

 • پرداخت 100 هزار دلار به صورت بلاعوض به صندوق مالی دولت دومینیکا
 • خرید ملک و یا سرمایه گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا به ارز 200 هزار دلار به مدت 3 سال.

در صورتی که هر یک از این دو روش را انتخاب کردید، مدارک مورد نیاز را به وکیل مورد تایید دولت دومینیکا ارائه می‌دهید تا او دریافت پاسپورت دومینیکا را پیگیری کند. حضور شخصی و پیگیری شخصی برای دریافت پاسپورت دومینیکا امکان پذیر نیست. علاوه بر سرمایه گذاری و پرداخت پول دو شرط دیگر دریافت پاسپورت دومینیکا:

 • ارائه گواهی سلامتی
 • و ارا گواهی عدم سو پیشینه

است که باید ارائه شود. در صورتی که هر سه موردی که در بالا به آن اشاره شد به طور کامل رعایت گردد پاسپورت دومینیکای شما ظرف مدت 3 الی 6 ماه در دستان شما خواهد بود.

سخن پایانی

اگر قصد سفر به کانادا را دارید به جای اینکه زمان و هزینه‌ خود را برای دریافت ویزای کانادا هدر دهید، اقدام به دریافت پاسپورت دومینیکا در سریع‌ترین و راحت‌ترین شکل ممکن کنید و بعد از آن ویزای کانادا را به راحتی دریافت خواهید کرد. کافی ست مدارک لازم را به وکیل مورد تایید کشور دومینیکا تحویل دهید. ظرف مدت 3 تا 6 ماه پاسپورت دومینیکایی شما صادر خواهد شد. بعد از آن به می‌توانید اقدام به دریافت ویزای کانادا کنید. مدارک لازم را به سفارت کانادا تحویل دهید. معمولات مدت زمان صدور ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا چیزی حدود 2 تا 3 ماه خواهد بود. سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا تجربه‌ای شیرین و فراموش ناشدنی را رقم خواهد زد.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *