bisti logo
instagram iconfacebook iconwhatsapp icontelegram icon

جهت تماس با مشاوران ما می توانید با شماره تماس 26217639-021 بگیرید.

logo

گروه بیات

«

وبلاگ

«

مهاجرت

«

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

استانبول|بهترین جاهای استانبول|بهترین محله های استانبول|محله های استانبول

ترکیه

بهترین مناطق استانبول برای زندگی

date

0

date

0

بهترین مناطق استانبول برای زندگی شامل بی اغلو، سریر، بیشکتاش، کادیکوی، فاتیح و ... هستند

در این صفحه می خوانید:

معمولاً کسانی که به مهاجرت به ترکیه فکر می‌کنند دوست دارند بدانند که بهترین شهر و محله برای زندگی کجاست. ما در این مقاله می‌خواهیم بهترین مناطق استانبول ترکیه را که مناسب‌ترین موقعیت برای زندگی مهاجران را دارند به شما معرفی کنیم. این تحقیق نتیجه نظرسنجی، تحقیقات میدانی و تحقیقات آماری توسط دانشگاه‌های خود استانبول است که بر اساس قیمت، وضعیت رفاهی، تحصیلات مردم و وضعیت فرهنگی ساکنان آن محله به عمل آمده است. با بیات گروه تا پایان این مطلب همراه باشید.


نکاتی درباره شهر استانبول

قبل از اینکه بخواهید بهترین مناطق استانبول برای زندگی را پیدا کنید، باید نکات مهمی را درباره این شهر بدانید پس به نکات زیر دقت کنید:

  • استانبول یک کلان‌شهر بزرگ با بیش از 15000000 نفر جمعیت است.
  • بزرگ‌تر از بسیاری از کشورهای جهان است.
  • هیچ‌کس نباید بگوید که زندگی در استانبول می‌تواند آسان باشد اما خیلی هم سخت نیست
  • ترافیک و پارکینگ بزرگ‌ترین مشکل در استانبول.
  • اگرچه شبکه حمل‌ونقل می‌تواند خوب باشد، اما توجه داشته باشید که در ساعات شلوغی که بسیار ناراحت کننده خواهد بود، در شلوغی سفر خواهید کرد. کشتی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.
  • سمت آسیایی مساحت سکونت‌گاه بیشتری نسبت به سمت اروپایی دارد.
  • بهتر است در یک آپارتمان یا محل سکونت با سرویس امنیتی و پارکینگ سرپوشیده زندگی کنید.
  • اگر کار می‌کنید، بهتر است محل کار و زندگی شما نزدیک به هم باشد.
  • اگر بازنشسته هستید، بهتر است در محله‌هایی کاملاً دور از مرکز شهر زندگی کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید
  • شما با خرید یک‌خانه در استانبول می‌توانید پاسپورت ترکیه را برای کل اعضای خانواده خود دریافت کنید.

محله بشیکتاش

محله بشیکتاش ترکیه در بخش اروپایی استانبول و مجاورت تنگه بسفر قراردارد و یکی از بهترین محله‌های استانبول است. این محله پرجنب‌وجوش پر است از بازارهای رنگارنگ، مراکز خرید، مراکز فرهنگی هنری و باشگاه‌های تفریحات شبانه. همچنین بیشتر اماکن تاریخی استانبول در این بخش قرار دارند. اگر دوستدارید در یک محله پویا در استانبول ساکن شوید و همچنین ترجیح می‌دهید در نزدیکی دریا زندگی کنید. پیشنهاد ما خرید یا اجاره خانه در محله بشیکتاش است.


منطقه کادیکوی

اما بهترین محله در بخش آسیایی هم کادیکوی است. کادیکوی با فضای پرجنب‌وجوش و زندگی شهری، بناهای تاریخی، یک مرکز مهم حمل‌ونقل، بازار، جمعیت بزرگ جوان و دانشجو، رویدادهای فرهنگی و هنری، مراکز خرید، کافه‌ها، میخانه‌ها و رستوران‌ها در کنار دریا و زندگی شبانه پرجنب‌وجوش در استانبول است. محله کادیکوی هم جز بهترین مناطق استانبول است اما چون در بخش آسیایی این شهر قراردارد معمولاً قیمت‌های مسکن در آن کمی نسبت به محله‌های اروپایی پایین‌تر است.

منطقه بی اغلو

همه گردشگران محله بی اغلو را می‌شناسند. اینجا محله‌ای است که برج گالاتا، خیابان استقلال و میدان معروف تقسیم در آن قرار دارد. معماری‌های محله بی اغلو واقعاً منحصربه‌فرد است و خیابان‌های آن پرجنب‌وجوش و البته شلوغ هستند. در این محله مراکز فرهنگی هنری، مراکز خرید و حمل و منقل عمومی خوبی وجود دارد و برای زندگی کاملاً یک محله کلاسیک و خوب است. البته دقت کنید که اگر به سکونت در محله‌های شلوغ علاقه‌مند هستید بی اغلو می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

منطقه سریر

یکی از بهترین مناطق استانبول محله سریر یا Sariyer است. آن‌هایی که دوست دارند در یک محله زیبا ازنظر مناظر طبیعی زندگی کنند می‌توانند سریر را انتخاب کنند. این منطقه ساحلی که در انتهای Boshorus واقع شده است پر است از رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های جذاب. همچنین نخلستان معروف امیرگان، چند موزه و قلعه تاریخی نیز در این محله قرار دارد. سطح رفاه و زندگی مردم این محله بسیار بالاست و کلیه امکانات لازم برای گذراندن یک زندگی شهری در سطح بین‌المللی را دارد. شما با زندگی در محله سریر؛ مشکل خاصی در زمینه امنیت، امکانات رفاهی و خدمات شهری نخواهید داشت.