مراحل اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری

خرید پاسپورت

اخذ تابعیت و پاسپورت دوم کشورهای کارائیب

کشورهایی که در کارائیب برنامه های اعطای تابعیت و پاسپورت را دارند از متقاضی درخواست می کنند شرایط تابعیت از طریق برنامه سرمایه گذاری را پیگیری کنند. و نمایندگان رسمی از سوی دوتشان برای انجام این فرآیند معرفی کرده اند که فقط از طریق آن ها این مراحل انجام می شود. متقاضیان مشمول ارزیابی صلاحیت و سنجش دقیق می شوند، تمامی مدارک متقاضی، اعضای خانواده همچنانکه باید سابقه کیفری نداشته باشند، و از شخصیت خوب و سلامت کافی برخوردار باشند که این امر باید با مستنداتی که با due deligence بدست می آورند اثبات می کند که مناسب پرونده هستند یا خیر.

اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری

تقریباً یک ماه و نیم تا دو ماه زمان می برد تا کلیه مراحل ازیابی صلاحیت و سنجش مربوط به درخواست انجام شود. به محض دریافت تأیید اولیه دولت، متقاضی میتواند سرمایه گذاری پایه را انجام دهد و تنها پس از آن، ظرف مدت یک یا دو ماه سرمایه گذار تابعیت و گذرنامه جدید را دریافت می کند. به طور کلی، روند آن بین دو تا چهار ماه پس از ارائه درخواست ادامه دارد. سریعترین مسیر در دومینیکا قرار دارد ، زیرا سرمایه گذار می تواند گذرنامه خود را در بازه زمانی دو تا سه ماهه به دست آورد و متقاضی نیازی به سفر به جزیره ندارد.

زندگی در ترکیه

کشورهایی که این تابعیت را ارائه می دهند:

1-دومینیکا

دومینیکا کشوری جزیره‌ای در دریای کارائیب است. این کشور به دلیل اجازه‌ی دسترسی به 140 کشور بدون نیاز به ویزا برای افراد زیادی، جذاب است. به خصوص کشورهای محدوده شنگن، چین، انگلستان و … برای اخذ پاسپورت دومینیکا دو راه پیش روی متقاضیان است گروه حقوقی بیات نماینده رسمی از این کشور است که در وبسایت رسمی کشور دومینیکا نیز اسامی آمده :

  • پرداخت ۱۰۰ هزار دلار به صندوق دولت که به اصطلاح دونیشن به آن می گویند.
  • روش دیگر سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات که توسط دولت به صورت رسمی تایید شده باشند.

2-سنت لوسیا

سه راه برای اخذ اقامت سنت لوسیا وجود دارد:
پرداخت دست‌کم۱۰۰ هزار دلار به حساب صندوق ملی اقتصادی سنت لوسیا
سرمایه‌گذاری حداقل ۳۰۰ هزار دلار در توسعه املاک و مستغلات
سرمایه‌گذاری ۳/۵ میلیون دلار در یکی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری از پیش تعیین شده

3-مالتا

به سه روش می‌توان در مالتا سرمایه‌گذاری کرده و به اقامت آن دست یافت. اولین راه مشارکت غیرقابل استرداد حداقل ۶۵۰ هزار یورویی در صندوق ملی توسعه و امور اجتماعی کشور است. راه دوم سرمایه‌گذاری دست‌کم ۳۵۰ هزار یورو در ملک یا قرارداد اجاره ملک به ارزش حداقل ۱۶۰ هزار یورو به مدت ۵ سال و راه سوم خرید ۱۵۰ هزار یورو از سهام دولتی به مدت ۵ سال است.
این برنامه در حال حاضر کنسل شده است.

4-گرانادا

گرانادا نیز یکی دیگر از کشورهای جزیره‌ای‌ست که در میان دریای کارائیب قرار دارد.با دو روش سرمایه‌گذاری می‌توانید اقامت دائم گرانادا را به دست بیاورید؛ راه اول پرداخت ۲۰۰ هزار دلار به صندوق اصلاحات ملی گرانادا و روش دوم سرمایه‌گذاری حداقل ۳۵۰ هزار دلاری در املاک کشور است.

درخواست مشاوره رایگان

5-سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نویس هم جزیره‌ای در دریای کارائیب است. در سال ۲۰۰۹، این کشور مجوز سفر بدون ویزا در سراسر اروپا را دریافت کرد که سبب محبوبیت این برنامه برای مردم روسیه، خاورمیانه و ۵۰ هزار نفری شد که کانادا آنها را رد کرده بود. در حال حاضر برای اخذ پاسپورت سنت کیتس و نویس از طریق سرمایه گذاری چند روش زیر وجود دارد:
سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات به میزان حداقل ۴۰۰ هزار دلار برای پنج سال
مشارکت غیرقابل استرداد حداقل ۲۵۰ هزار دلاری در بنیاد گوناگونی صنعت شکر
پاسپورت دوم

6- یونان

برای دریافت اقامت یونان، باید دست‌کم ۲۵۰ هزار یورو معادل ۳۰۱۲۹۱ پوند سرمایه‌گذاری کنید که این رقم ارزان‌ترین برنامه دریافت اقامت در سراسر اروپا به حساب می‌آید.

7-آنتیگوآ و باربودا

آنتیگوآ و باربودا جزیره‌ای در میان دریای کارائیب است. اگر علاقه‌مند به اخذ اقامت آنتیگوآ و باربودا هستید باید به یکی از این روشها عمل کنید: راه اول، سرمایه‌گذاری حداقل ۴۰۰ هزار دلار در املاک و روش دوم کمک به صندوق توسعه ملی با پرداخت ۲۵۰ هزار دلار و آخرین راه سرمایه‌گذاری ۱/۵ میلیون دلاری در مشاغل پر ریسک موجود و تازه تاسیس.

8-ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی ست که در میان این برنامه ها به خصوص توسط ایرانیان و عراقی ها بسیار مورد توجه بوده. اما نسبت به شرایطی که دارد با آگاهی بیشتری باید این مسیر را طی کرد.  اگر قصد دارید از طریق خرید ملک این سرمایه گذاری را انجام دهید حتما باید با وکیل معتبر و ترجیحا داخل ترکیه برنامه را پیش ببرید. یکی از مراحل این برنامه ارزشگذاری ملک تعیین شده است که باید حتما از سوی دولت انجام بگیرد. و نه هیچ نهاد دیگری. بعلاوه در روزی که شما وجه را به وکیل انتقال می دهید باید سند ملک را به شما ارائه دهند.

9- بلغارستان

سرمایه گذاری:
شروع سرمایه‌گذاری با یک میلیون لو بلغاری
که در حال حاضر به تعلیق درآمده و در دسترس نیست.

10- مقدونیه شمالی

شروع سرمایه گذاری
حداقل سرمایه گذاری 200.000 یورو

بدون نیاز به حضور
نیازی به حضور یا اقامت در مقدونیه شمالی را ندارید

شهروندی دوگانه
شهروندی دوگانه هیچ ممانعتی ندارد

سفر بدون نیاز به ویزا
بدون نیاز به ویزا به بیش از 125کشور از جمله محدوده شنگن سفر کنید

این کشورها تنها 6 نماینده معرفی کرده که گروه حقوقی بیات یکی از این نمایندگان است.

خرید پاسپورت دوم


پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی امارات

پاسپورت ترکیه

پاسپورت وانوآتو

پاسپورت آنتیگوآ و باربودا

پاسپورت سنت کیتس و نویس

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *